Hlavná / Prevencia

Theraflu: indikácie, použitie, recenzie

Liek patrí do skupiny látok na symptomatickú liečbu akútnej respiračnej vírusovej infekcie.

Teraflu inštrukcia

Liek sa užíva perorálne. 1 vrecúško sa musí rozpustiť vo prevarenej vode. Roztok liečiva sa spotrebuje horúco kedykoľvek počas dňa. Liek má najväčší účinok, keď sa berie v noci. V prípade potreby môžete pridať cukor. Maximálna denná dávka je 3 vrecúška. Interval medzi dávkami musí byť najmenej 4 hodiny. Ak príznaky ochorenia pretrvávajú do 3 dní, je potrebné vyhľadať kvalifikovanú lekársku pomoc.

Teraflu zloženie

Jedno balenie prášku obsahuje: paracetamol 325 mg, feniramín maleát 20 mg, fenylefrín hydrochlorid 10 mg. Liek tiež obsahuje excipienty: draslík acesulfamu, sacharózu, farbivo E129, farbivo E133, maltodextrín M100, oxid kremičitý, prírodnú malinovú príchuť, prírodnú brusnicovú príchuť, kyselinu citrónovú, dihydrát citrátu sodného, ​​fosforečnan vápenatý, stearát horečnatý.

Teraflu sprej

Theraflu antiseptický sprej sa dodáva v objeme 30 ml. Obsahuje lidokaín a benzogeksoniya hydrochlorid. Ovplyvňuje hlavne grampozitívne mikroorganizmy. Používa sa v otolaryngológii: na faryngitídu, laryngitídu, katarálnu bolesť hrdla, ulceróznu gingivitídu.

Teraflu pilulky

1 tableta obsahuje lidokaín 1 mg a benzogeksoniya hydrochlorid 1 mg. Aplikuje sa lokálne na liečbu chorôb otolaryngológie a stomatológie. Dávka pre dospelých 1 tableta na sanie, každé 3-4 hodiny. Tableta sa uchováva v ústnej dutine až do rozpustenia. V závažných prípadoch ochorenia je možné použiť 1 tabletu každé 1-2 hodiny. Môže sa používať od 4 rokov. Maximálna doba na užívanie lieku je 5 dní.

Teraflu prášok

K dispozícii v práškovej forme na prípravu roztoku. Je to ústne. Prášok sa skladá z granúl bielej, žltej, ružovej a fialovej. Po príprave sa roztok stane ružovo-fialovým, nepriehľadným. Liek má bobuľovú príchuť.

Masť Theraflu

Masť Theraflu má protizápalové, antimikrobiálne a expektoračné účinky. Používa sa externe pri ochoreniach horných dýchacích ciest. 1 g masti obsahuje rozmarínový olej 5%, eukalyptový listový olej 5%, peruánsky balzam 6%, racemický gáfor 6%.

Farmakologické vlastnosti

Teraflu má antipyretické, analgetické a anti-edémové účinky. Tiež liek ovplyvňuje alergickú zložku infekcie.

Indikácie Teraflu

Liek sa predpisuje na infekčné ochorenia zahŕňajúce horúčku: akútnu respiračnú vírusovú infekciu, chrípku, horúčku neznámeho pôvodu, symptomatickú liečbu rinitídy, bolesti hlavy, myalgie.

kontraindikácie

Teraflu nie je predpísaný pre:

  • Súčasné použitie tricyklických antidepresív, inhibítorov monoaminooxidázy a betablokátorov;
  • V prítomnosti portálnej hypertenzie;
  • S alkoholizmom a cukrovkou;
  • Počas tehotenstva a dojčenia;
  • Je zakázané menovať vo veku do 12 rokov;
  • V prípade precitlivenosti na jednotlivé zložky lieku.

Zvýšená kontrola symptómov a laboratórnych parametrov vyžaduje pacientov s ťažkou aterosklerózou koronárnych artérií, s arteriálnou hypertenziou, glaukómom s uzavretým uhlom, so závažným ochorením pečene alebo obličiek. Je tiež dôležité sledovať stav pacientov so zväčšenou prostatou, ochorením krvi, nedostatkom glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, s vrodenou hyperbilirubinémiou (Gilbert, Dubin-Johnson a Rother syndróm), hypertyreózou, feochromocytómom a bronchiálnou astmou.

Aplikácia Theraflu

Liek sa predpisuje na infekčné ochorenia sprevádzané horúčkou: akútnou respiračnou vírusovou infekciou, chrípkou, horúčkou neznámeho pôvodu, ako je symptomatická liečba rinitídy, bolesti hlavy, myalgia

Teraflu počas tehotenstva

Je kontraindikované užívať liek počas gravidity a laktácie.

Teraflu pre deti

Je zakázané menovať deti vo veku do 12 rokov.

predávkovať

Symptómy predávkovania sú: bolesť v epigastriu, nevoľnosť, vracanie, zvýšené hladiny pečeňových enzýmov, zlyhanie obličiek a pečene, zvýšený protrombínový čas, encefalopatia, kóma.

Je indikovaná pohotovostná hospitalizácia. V takýchto prípadoch vykonajte výplach žalúdka, užívajte sorbenty, vykonávajte symptomatickú liečbu. Metionín je špecifické antidotum, ak posledná dávka Teraflu nebola neskôr ako 8-9 hodín. Po 12 hodinách sa podáva acetylcysteín.

Vedľajšie účinky

Alergické reakcie na tele: urtikária, angioedém, vyrážka, svrbenie kože.

Účinok na centrálny nervový systém: poruchy spánku, spomalenie psychomotorických reakcií, ospalosť alebo všeobecné vzrušenie.

Na strane zažívacieho systému: nevoľnosť, vracanie, bolesť v epigastriu.

Všeobecné reakcie tela: závraty, sucho v ústach, retencia moču, bolesti hlavy.

Vzhľadom k tomu, kardiovaskulárny systém: tep, zvýšený krvný tlak.

Účinok na orgán videnia: paréza ubytovania, zvýšený vnútroočný tlak.

Účinok na krvný systém: trombocytopénia, anémia, agranulocytóza.

Pri dlhodobom užívaní lieku môže spôsobiť zlyhanie obličiek a pečene.

Liekové interakcie

Theraflu zvyšuje účinok týchto liekov: inhibítory MAO, sedatíva.

Hepatotoxický účinok sa zvyšuje v kombinácii s: paracetamolom, etanolom, barbiturátmi, fenytoínom, rimpampicínom, karbamazepínom, zidovudínom.

Riziko poškodenia pečene sa zvyšuje, keď sa Teraflu kombinuje s antiparkinsonikami, antidepresívami, antipsychotikami, fenotiazínovými derivátmi.

Vnútroočný tlak sa zvyšuje, keď sa užívajú spolu s: glukokortikosteroidmi.

Paracetamol znižuje účinok urikosurických liekov, zvyšuje účinky nepriamych antikoagulancií. Kombinácia s tricyklickými antidepresívami zvyšuje sympatomimetický účinok. Pri používaní teraflu s galatonom sa môžu vyskytnúť komorové arytmie. Použitie guanetidínu znižuje jeho hypotenzný účinok.

Analógový Theraflu

Aurora Hot Sip - obsahuje paracetamol, fenylefrín, kodeín, kyselinu askorbovú.

Axagrip - dostupný v tabletách, obsahuje paracetamol, guaifenazín, fenylefrín.

Antigrippin - dostupný v tabletách, obsahuje paracetamol, chlórfenamín, kyselinu askorbovú.

Antikataral - dostupný vo vreciach, obsahuje paracetamol, fenlefrin, chlórfenamín.

Antiflu - dostupné vo vreciach, obsahuje acetaminofen, kyselinu askorbovú, chlórfenamín.

Apap noc - k dispozícii v tabletách, obsahuje difenhydramín, paracetamol.

Apap plus - lieková forma - tablety, obsahuje paracetamol a kyselinu askorbovú.

Apap extra - uvoľňovacia forma - kaplety, obsahuje paracetamol a kofeín.

Askopar - dostupný v tabletách, obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, paracetamol, kofeín.

Cena Teraflu

Priemerná cena 10 vreciek lieku je 420 rubľov a môže sa líšiť v závislosti od regiónu vášho bydliska.

Recenzie Teraflu

Karina: je v práci a doma, takže som často chorý. Dal som si všetky teplé oblečenie, ktoré mám a stále sa cítim chladno. Myslím, že imunita nie je v poriadku. Väčšia váha nedávno poklesla. Začal kúpiť Theraflu. Musí sa rozpustiť v šálke horúcej vody a okamžite vypiť. Neodporúčam ho brať počas dňa, takže po drogách chcem spať. Veľmi sa mi páčil účinok prášku, po niekoľkých dňoch som nemal chlad. Cena je cenovo dostupná, tri vrecia sú pre mňa dostatočné na zmiernenie symptómov. Odporúčam vám, aby ste pri prvom náznaku chladu kandidovali na Theraflu!

Svetlana: Páčilo sa mi, že liek by sa mal užívať vo forme tepla. Len pre hrdlo je užitočný bohatý teplý nápoj. Pohodlne nemusíte kupovať všetky obaly naraz, ale môžete si zakúpiť požadovaný počet vriec. Účinok prichádza okamžite, je to jednoduchšie po prvej dávke. Nazálna kongescia, nádcha, bolesť hlavy zmizne. Tam je tiež vitamín C v kompozícii, a to je posilnenie imunitného systému.

Olga: keď mám zima, snažím sa nepiť žiadnu chémiu. Riadim bylinné inhalácie, med, horúci čaj. Ale, rovnako ako väčšina ľudí, ráno budete musieť ísť do práce a mať čas byť chorý doma. V takýchto prípadoch prichádzam na pomoc vrece Theraflu. Príbuzní a príbuzní to berú, keď majú vírusovú infekciu. Tak som bol závislý. Naposledy mi stačili len 2 vrecká lieku, a preto neboli žiadne nežiaduce reakcie. Bolo príjemné, že prípravok má príjemnú chuť. Môžete si tiež vybrať svoj vlastný pre každého - citrón alebo jablko a škorica. Večer popil šálku horúceho, voňavého čaju a ráno ako uhorka. Neexistuje žiadna teplota, žiadne chvenie a bolesť hlavy zmizne. Môžem poradiť Theraflu, pretože spĺňa všetky moje očakávania a spĺňa vlastnosti uvedené v návode. Chcem poznamenať, že ak máte čas ľahnúť si doma a nepoužívať lieky, ktoré majú toxický účinok na pečeň - zapojte sa do liečby prírodných látok. V takýchto prípadoch, užitočné a cibuľu, a cesnak, a harmančekový čaj a lipy. Môžete dokonca vznášať nohy, v prvých niekoľkých hodinách po podchladení. Pomáha sto percent. Pokiaľ ide o Theraflu, chcem povedať, že liek je hodný.

TERAFLU

◊ Prášok na prípravu perorálneho roztoku (lesné plody) sypký, pozostávajúci z granúl bielej, žltej, ružovkastej a sivej fialovej farby; prítomnosť mäkkých hrudiek; pripravený vodný roztok ružovo-fialovej farby, nepriehľadný, s vôňou bobúľ.

Pomocné látky: sacharóza - 10 000 mg, draslík acesulfam - 13 mg, očarujúce červené farbivo (E129) (farbivo červená FDC č. 40) - 2,4 mg, brilantné modré farbivo (E133) (farbivo FDC modrá č. 1) - 0,3 mg, maltodextrín M100 - 26 mg, oxid kremičitý - 13 mg, prírodná malinová príchuť WONF Durarome (860385 TD0994) - 165 mg, prírodná brusnicová príchuť Durarome (861149 TD2590) - 55 mg, kyselina citrónová - 725 mg, dihydrát citrátu sodného - 180 mg, vápnik fosfát - 35 mg, stearát horečnatý - 3,2 mg.

11,5 g - viacvrstvové vrecká (10) - kartónové obaly.

- súčasné podávanie tricyklických antidepresív, inhibítorov monoaminooxidázy (MAO), beta-blokátorov;

- obdobie tehotenstva a dojčenia;

- vek detí do 12 rokov;

- precitlivenosť na jednotlivé zložky lieku.

S opatrnosťou: pri ťažkej ateroskleróze koronárnych artérií, arteriálnej hypertenzii, glaukóme s uzavretým uhlom, závažnom ochorení pečene alebo obličiek, hyperplázii prostaty, ochoreniach krvi, deficite glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, vrodenej hyperbilirubinémii (Gilbertov syndróm, syndróm Dubin-ch-syph, vrodená hyperbilirubinémia (Gilbertov syndróm, syndróm Dubin-ch-syph, vrodená hyperbilirubinémia (Gilbertov syndróm, syndróm Dubin-ch-syph, vrodená hyperbilirubinémia)., feochromocytóm, bronchiálna astma.

Alergické reakcie (kožná vyrážka, svrbenie, žihľavka, angioedém), podráždenosť, poruchy spánku, znížené psychomotorické reakcie, ospalosť, závraty, nevoľnosť, vracanie, bolesť žalúdka, palpitácie, zvýšený krvný tlak, sucho v ústach, paréza, zvýšený vnútroočný tlak, retencia moču.

Pri dlhodobom používaní vo veľkých dávkach, hepatotoxický účinok, poruchy krvného obrazu (anémia, trombocytopénia, agranulocytóza), nefrotoxicita.

Nauzea, vracanie, bolesť v epigastriu, hepatotoxické a nefrotoxické účinky, v závažných prípadoch zlyhanie pečene, hepatonekróza, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšenie protrombínového času, encefalopatia a stav v komatóze.

Liečba: výplach žalúdka, užívanie aktívneho uhlia, symptomatická liečba. Zavedenie metionínu po 8 - 9 hodinách po predávkovaní a acetylcysteíne - po 12 hodinách, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc.

Zvyšuje účinky inhibítorov MAO, sedatív, etanolu. Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu sa zvyšuje pri užívaní barbiturátov, fenytoínu, karbamazepínu, rifampicínu, zidovudínu a ďalších induktorov mikrozomálnych pečeňových enzýmov.

Antidepresíva, antiparkinsoniká, antipsychotiká, fenotiazínové deriváty - zvyšujú riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu. Glukokortikosteroidy zvyšujú riziko vzniku zvýšeného vnútroočného tlaku.

Paracetamol znižuje účinnosť urikosurických liekov a zvyšuje účinnosť nepriamych antikoagulancií.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok, súčasné vymenovanie halotanu zvyšuje riziko ventrikulárnych arytmií. C

Znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje aktivitu alfa-adrenostimuliruyuschy fenylefrínu.

Čo pomáha Theraflu

Theraflu je komplexný, široko používaný liek, ktorý pomáha pomerne rýchlo vyrovnať sa s hlavnými prejavmi (príznaky) prechladnutia a chrípky.

Tento liek má výrazné analgetické účinky (lieky proti bolesti), antipyretické, protizápalové, ako aj anti-edémové vlastnosti.

Včasné užívanie teraflu pomáha výrazne zlepšiť celkový zdravotný stav pacienta, pričom eliminuje bolesti hlavy, zvýšenú telesnú teplotu, ťažké zimnice, svalovú slabosť, bolesť očí, nádchu, bolesť hrdla atď.

Liek je charakterizovaný pomerne rýchlym nástupom jeho účinku lieku (v priemere od 15-20 minút) a spravidla trvá 6-8 hodín.

Hlavnými účinnými látkami, ktoré sú súčasťou teraflu, sú kyselina askorbová, paracetamol, ako aj feniramínmaleát, ktoré majú všetky potrebné (vyššie uvedené) liečebné účinky.

Hlavné indikácie použitia teraflu: t

  • studený (ARVI, OCR);
  • chrípka;
  • symptomatické odstránenie bolesti hlavy, vysoká telesná teplota, svalová slabosť, zimnica, bolesť hrdla, atď.

Upozornenie: pred dlhodobým užívaním tohto lieku sa odporúča konzultovať s kvalifikovaným praktickým lekárom!

Tento liek sa vyrába vo forme rozpustného prášku vo vrecúškach na prípravu potrebného medicínskeho roztoku.

Ako piť theraflu?

Pre dospelých a deti staršie ako 14 rokov, vezmite tento liek 1 vrecko po jednom, rozpúšťajte maximálne 3-4 p. V 1 šálke horúcej alebo teplej vody. za deň.

Minimálny interval medzi dávkami by mal byť aspoň 3-4 p. za deň.

Priemerné trvanie liečby Theraflu závisí predovšetkým od závažnosti konkrétneho zápalového ochorenia organizmu a zároveň nie je dlhšie ako 3-5 dní.

Pamätajte si: ak po pravidelnom trojdňovom príjme Theraflu, hlavné príznaky ochorenia vôbec neznižujú, potom je nevyhnutné, aby ste sa poradili s lekárom!

Kontraindikácie Teraflu

  • zvýšená citlivosť tela na hlavné aktívne liečivé látky tohto lieku;
  • vek detí do 14 rokov;
  • diabetes;
  • bronchiálna astma;
  • chronický alkoholizmus;
  • portálna forma arteriálnej hypertenzie;
  • tehotenstvo a dojčenie (dojčenie);
  • akútne zlyhanie obličiek alebo pečene.

Vedľajšie účinky teraflu

Najčastejšie nežiaduce reakcie pri dlhodobom užívaní tohto lieku sú: t

  • lokálne alergické reakcie (urtikária, zvýšený svrbenie);
  • nevoľnosť alebo zvracanie;
  • porušenie moču (je to veľmi zriedkavé);
  • búšenie srdca;
  • hypertenzia (vysoký krvný tlak);
  • krátkodobá bolesť v epigastrickej (náhradnej) oblasti žalúdka.

S rozvojom niektorého z vyššie uvedených vedľajších účinkov sa odporúča úplne zastaviť ďalšie užívanie lieku, rovnako ako sa určite poraďte s lekárom!

V tomto článku sme sa pozrieť na to, čo pomáha Theraflu, rovnako ako, ako správne vziať.

Teraflu - návod na použitie, indikácie, kontraindikácie, vedľajšie účinky, analógy, recenzie, ceny

Theraflu - čo je to liek, z čoho sa skladá a kedy sa používa?

Zloženie lieku teraflu

Prípravky Theraflu sa líšia zložením a formou uvoľňovania, ale všetky sú viaczložkové a sú určené na zmiernenie stavu pacienta pri rôznych prechladnutiach, sprevádzaných horúčkou, nádchou, slzením, bolesťou hlavy, bolesťou v krku, kašľom, boľavými kĺbmi a inými nepríjemnými stavmi prejavy ochorenia.

Forma uvoľňovania a zloženie rôznych typov teraflu

11,5 g prášku vo vrecku z kompozitného materiálu.

Na 10 sáčkoch v kartónovom balení.

Paracetamol 0,325 g, feniramín maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrínu 0,01 g

Teraflu pre chlad a chrípku

22,1 g prášku vo vrecku z kompozitného materiálu.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 alebo 25 vreciach v kartónovom balení.

Paracetamol 0,325 g, feniramín maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrínu 0,01 g, kyselina askorbová 0,05 g

15 g prášku vo vrecku z kompozitného materiálu.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 alebo 25 vreciach v kartónovom balení.

Paracetamol 0,650 g, feniramín maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrínu 0,01 g

Theraflu na chlad a chrípku navyše

22 g prášku vo vrecku kombinovaného materiálu.

Na 1, 10, taška v kartónovom balení.

Paracetamol 0,650 g, feniramín maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrínu 0,01 g

Theraflu navyše plus

4 g prášku vo vrecku z kompozitného materiálu.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 alebo 25 vreciach v kartónovom balení.

Paracetamol 0,650 g, hydrochlorid fenylefrínu 0,01 g, kyselina askorbová 0,05 g

2 g granulí vo vrecku z kompozitného materiálu.

Na 10 sáčkoch v kartónovom balení.

Kyselina askorbová 0,1 g, glukonát zinočnatý 0,05225 g, práškový extrakt z echinacey 0,08 g

kyseliny hydroxyškoricovej nie menej ako 0,003 g.

Tablety, 10 kusov v balení.

Paracetamol 0,650 g, feniramínmaleát 0,004 g, fenylefrín hydrochlorid 0,01 g

Tablety, 8 kusov v blistri.

Na 1, 2, 3 blistroch v balení.

Benzoxóniumchlorid 0,001 g, lidokaín hydrochlorid 0,001 g

Tablety, 10 kusov v blistri.

1, 2 blistre na balenie. Alebo 6 kusov v blistri,

3 blistre v balení.

Cetylpyridíniumchlorid 0,002 g, hydrochlorid lidokaínu 0,001 g

30 ml sprej vo fľaši s rozprašovačom a ochranným viečkom v balení.

Benzoxóniumchlorid 0,2%, lidokaín hydrochlorid 0,15%.

Masť na vonkajšie použitie v tubách po 40 g na balenie.

Rozmarínový olej 5%, eukalyptus zanecháva 5% oleja, peruánsky balzam 6%, gáfor racemický 12,5%.

Činnosť a druhy teraflu

Paracetamol v theraflu

Feniramín maleát v teraflu

Fenylefrín hydrochlorid v theraflu

Kyselina askorbová v teraflu

Aký účinok majú teraflu?

Theraflu je liek používaný na liečbu prejavov vírusových a katarálnych ochorení. Pri aplikácii počas obdobia choroby sa pacient cíti omnoho lepšie. Vzhľadom na to, že trvanie chladu je v priemere 3 až 7 dní, tento liek je dobrým adjuvans na udržanie pacientovej pohody v tomto čase.

Theraflu má nasledujúce účinky:

  • Antipyretikum. Častým javom je zvýšenie telesnej teploty počas prechladnutia. K takejto reakcii dochádza v reakcii na otravu organizmu produktmi vitálnej aktivity vírusov, z ktorých väčšina neodoláva teplotám nad 38,5 - 40 stupňov Celzia a umiera. Pre mnohých pacientov s chronickými kardiovaskulárnymi, pľúcnymi, neurologickými a niektorými ďalšími chorobami je však aj mierne zvýšenie teploty nebezpečné. Paracetamol, ktorý je súčasťou liečiva, má výrazný antipyretický účinok.
  • Protizápalové účinky. Zápal je ochranná reakcia organizmu, ktorá sa prejavuje ako reakcia na škodlivé účinky rôznych faktorov. V prípade SARS alebo chrípky sú tieto faktory vírusy. Paracetamol, ktorý je súčasťou liečiva, má protizápalový účinok.
  • Zmierňovač bolesti Bolesť sprevádza zápal chladom. Môže to byť bolesť hlavy, bolesť v kĺboch, boľavé svaly, bolesť hrdla. Paracetamol, ktorý je súčasťou medikácie, má analgetický účinok. S rovnakým účelom v zložení teraflu vo forme spreja, pastiliek, je prítomný lidokaín hydrochlorid, ktorý je lokálnym anestetikom. Jeho pôsobenie porušuje priepustnosť bunkových membrán, čo vedie k anestézii v dôsledku blokády impulzov bolesti.
  • Decongescens. Častým sprievodcom vírusových infekcií je opuch slizníc nosa a hrdla, zvýšená sekrécia hlienu. Fenylefrín hydrochlorid, ktorý je súčasťou theraflu, bojuje proti týmto symptómom tým, že pôsobí vazokonstrikčným a anti-edémovým účinkom.
  • Antialergické. Kýchanie, trhanie, opuch, výtok z nosa a iné príznaky alergie sa vyskytujú, keď má človek nachladnutie. Na zníženie týchto príznakov je fenafamín maleát zahrnutý do teraflu a má antialergické účinky.
  • Antiseptikum. Dávkové formy liečiva teraflu, ako je sprej, pastilky, pôsobiace lokálne, sa skladajú z látok (benzoxóniumchlorid alebo cetylpyridíniumchlorid), ktoré majú výrazný antibakteriálny účinok. Sú schopné zmeniť permeabilitu cytoplazmatickej membrány baktérií, ktorá porušuje mechanizmy ich dýchania a vedie k smrti. Majú tiež antifungálnu a antivírusovú aktivitu proti obaleným vírusom.
  • Antitusiká a expektoranciá. Droga teraflu vo forme masti vďaka jej rastlinným zložkám s expektoračným a antitusickým účinkom pomáha zmierniť stav pacienta pri kašli.
  • Imunostimulans. Immuno theraflu droga, vďaka svojim zložkám (zinok, vitamín C, echinacea), je schopná zvýšiť imunitu a účinne odolávať vírusovým útokom počas epidémií.

Prípravky z teraflu v práškovej forme v čajových vreckách (teraflu, teraflu z chladu a chrípky, extra teraflu, teraflu z chrípky a extra chladu)

Čo je teraflu immuno?

Sprej teraflu lar

Tablety na resorpciu teraflulárneho a teraflu larválneho mentolu

Masť teraflu bro

Analógy k Theraflu

Analógy drogy teraflu

Teraflu je populárna dovážaná droga za studena. Vďaka vyváženému zloženiu sa dokázalo, že znižuje príznaky SARS a chrípky. V prípade absencie lieku v lekárni však lekár môže navrhnúť náhradný liek s podobným účinkom.

Nasledujúce lieky sú analógmi teraflu:

  • koldreks;
  • antiflu;
  • Maxicold;
  • chrípka pre chrípku a chrípku;
  • stopgripan a ďalšie.

Všetky vyššie uvedené lieky sa líšia pôvodom, ale majú podobné zloženie ako teraflu. Ako hlavná účinná látka v každom z nich sa používa paracetamol v rôznych množstvách. Sú dostupné vo forme prášku, pilulky alebo spreja. Ich cena je o niečo nižšia ako cena theraflu.

Na zmiernenie príznakov chladu sa vzťahujú aj:

  • ferveks up;
  • Upsarín Upsa;
  • rinzasip;
  • koldakt fly plus;
  • antigrippin a iné.

Treba poznamenať, že aspirín (kyselina acetylsalicylová), ibuprofén, nimesil a iné jednozložkové NSAID majú antipyretické, protizápalové a analgetické účinky. Každý z týchto liekov má svoj vlastný optimálny rozsah, ale môže sa použiť aj počas prechladnutia. Pred použitím akéhokoľvek lieku, aby ste sa nepoškodili, je lepšie poradiť sa s lekárom.

Coldrex a teraflu

Animax a teraflu

Dnes je farmaceutický trh nasýtený domácimi a dovážanými studenými liekmi v rôznych formách. Lekári pri vymenovaní takýchto kombinovaných prípravkov zohľadňujú individuálne charakteristiky pacienta. Berú do úvahy jeho chronické ochorenia. V súlade s tým vyberajú konkrétne liečivo so špecifickým zložením a množstvom aktívnych zložiek v ňom. Teraflu schválený na použitie s 12 rokmi. Jeho zloženie a množstvo paracetamolu umožňuje lekárovi individuálne vybrať najúčinnejší liek (teraflu, teraflu z chrípky a chladu, extra teraflu, teraflu z chrípky a extra chladu) bez toho, aby mal pacient vedľajšie účinky.

V súčasnosti sa v lekárňach stretávame s domácim studeným liekom Animax, ktorý okrem paracetamolu a vitamínu C obsahuje aj antivírusové zložky. Rovnako ako teraflu má antipyretický, protizápalový, analgetický, antialergický účinok. Okrem toho vďaka svojim zložkovým látkam (trihydrát rutozidu, glukonát vápenatý, monohydrát loratadínu a hydrochlorid rimantadínu) má angioprotektívny a antivírusový účinok. Nemôže sa však používať u detí a dospievajúcich, ako aj u ľudí, ktorí majú kontraindikácie na jeho používanie.

Akékoľvek lieky môžu pomôcť prekonať ochorenie alebo spôsobiť komplikácie, ak sa nedostatočne používajú. Je potrebné ešte raz zdôrazniť, že v takej dôležitej veci, ako je liečba, musí výber lieku vykonať lekár. Aj v prípade studených prípravkov si pacient môže vybrať podľa vlastného uváženia iba chuť prášku na prípravu pitného roztoku alebo pastiliek.

Ako rozlíšiť teraflu od falošného?

Lieky, ktoré sú žiadané, sú, žiaľ, falšované. Theraflu patrí do tejto kategórie liekov. Preto je potrebné tieto lieky kúpiť len v lekárňach, kde v prípade potreby môže osoba požiadať o doklady potvrdzujúce ich kvalitu. Nekupujte lieky z rúk za nižšiu cenu alebo „akcie“.

Známky falošného lieku teraflu môžu byť:

  • pravopisné chyby na obale av návode na použitie;
  • nejasné nápisy a obrázky na obale;
  • poškodenie integrity obalu;
  • nezodpovedá čiarovému kódu do krajiny výrobcovi;
  • nedostatok údajov o výrobcovi;
  • žiadne registračné číslo;
  • žiadna trvanlivosť a iné odchýlky.

Ak je navrhovaný liek podozrivý, mali by ste požiadať lekárnika o vyhlásenie alebo osvedčenie o zhode. Podľa čísla a dátumu vyhlásenia na webovej stránke Roszdravnadzor môžete skontrolovať, či je tento liek registrovaný.

Indikácie pre použitie liekov Theraflu

Kedy je teraflu účinný v práškových vrecúškach (teraflu, teraflu pred chladom a chrípkou, extra teraflu, teraflu z chrípky a extra chladu) a teraflu extratab?

Preto pri výbere lieku je potrebné objasniť jeho zloženie a presne dodržiavať odporúčania týkajúce sa dávky a režimu lieku. Ak, v reakcii na užívanie lieku, telesná teplota zostane vysoká alebo sa zvýši, môže to znamenať vývoj závažnejšieho ochorenia, ako je bežné nachladnutie. V tomto prípade je naliehavá potreba poradiť sa s lekárom.

Kedy mám brať teraflu ako pastilku alebo sprejovú pilulku?

Tieto lieky sa účinne používajú v otorinolaryngológii (ORL) av zubnom lekárstve. Dezinfikujú ústnu dutinu, mandle a znižujú bolesť pri ochoreniach hrdla, ďasien a rôznych zápalov v ústach.

Indikácie použitia terafluru vo forme pastiliek alebo sprejových tabliet sú nasledujúce ochorenia:

  • bolesť hrdla;
  • chronická angína;
  • laryngitída;
  • bolenie hrdla;
  • zápal ďasien;
  • stomatitída a iné.

Kedy sa použije teraflu bro?

Mast, predávaný pod ochrannou známkou teraflu, je určený na zníženie kašľa pri ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest. Pôsobí lokálne, znižuje zápal a agonizujúci kašeľ, zabíja zárodky a vírusy, podporuje vylučovanie spúta. Spravidla sa používa ako dodatočný prostriedok na liečbu akútnych respiračných ochorení. Pri chronických bronchopulmonálnych ochoreniach sa tento nástroj môže používať nezávisle.

Theraflu Bro sa používa na také ochorenia, ako sú:

  • akútnej a chronickej bronchitídy;
  • tracheobronchitída;
  • priedušnice;
  • SARS, chrípka a iné.

Theraflu

Theraflu: návod na použitie a recenzie

Latinský názov: TeraFlu

Kód ATX: N02BE51

Účinná látka: feniramín + fenylefrín + paracetamol (feniramín + fenylefrín + paracetamol)

Výrobca: Novartis Consumer Health (Švajčiarsko)

Aktualizácia popisu a fotografie: 10/08/2017

Ceny v lekárňach: od 139 rubľov.

Theraflu je kombinovaný prostriedok s analgetickým, antipyretickým a vazokonstrikčným účinkom. Používa sa na odstránenie prechladnutia.

Forma uvoľnenia a zloženie

Forma dávkovania - prášok na prípravu perorálneho roztoku: granuly (možné mäkké hrudky) ružovkasté, žltkasté, sivohnedé a biele, s chuťou lesných plodov (11,5 g v sáčkoch so šiestimi vrstvami, v kartónovej škatuli 1 - 8, 10, 12 alebo 25 balení).

Keď sa prášok rozpustí v 225 ml vody zahriatej na teplotu 75 ± 5 ° C, vytvorí sa ružovo-fialový roztok, nepriehľadný, s vôňou bobúľ.

Účinné látky v zložení 1 sáčok: t

  • hydrochlorid fenylefrínu - 0,01 g;
  • Feniramín maleát - 0,02 g;
  • paracetamol - 0,325 g

Pomocné zložky v zložení Theraflu: fosforečnan vápenatý, dihydrát citrátu sodného, ​​stearát horečnatý, sacharóza, draslík acesulfámu, oxid kremičitý, maltodextrín M100, kyselina citrónová, farbivo diamantový modrý E133 (FDC modrý č. 1), farbivo červenej farby očarujúce E129 (FDC červená č. 40) ), brusnicová príchuť Durarome natural (861149 TD2590), malinová príchuť prírodná WONF Durarome (860385 TD0994).

Farmakologické vlastnosti

Pri použití teraflu sa pozoruje anestetikum, antihistaminikum, bronchodilatačné, antitusické, febrifugálne, vazokonstrikčné a sedatívne účinky.

farmakodynamika

Fenylefrín hydrochlorid pomáha redukovať opuchy, redukuje lokálne exsudatívne prejavy, eliminuje hyperémiu slizníc nosohltanu, dutín, nosnej dutiny, zužovanie lúmenu ciev.

Feniramínmaleát je charakterizovaný slabým anticholinergným, antihistaminikovým, sedatívnym a antiserotonínovým účinkom, čo predstavuje blokátor H1-receptory histamínu. To spôsobuje potlačenie rinorea, svrbenie očí a nosa, kýchanie, elimináciu slizničnej hyperémie a opuchy, zníženie závažnosti alergických reakcií, zúženie lúmenu ciev.

Paracetamol je narkotické analgetikum a má analgetický, antipyretický a mierny protizápalový účinok.

farmakokinetika

Pôsobenie teraflu sa objaví 20 minút po perorálnom podaní a trvá približne 4,5 hodiny.

Indikácie na použitie

Podľa inštrukcií sa Theraflu používa na symptomatickú liečbu infekčných a zápalových ochorení sprevádzaných zimnicou, vysokou telesnou teplotou, bolesťou hlavy, bolesťou svalov a kĺbov, kýchaním, upchatím nosa a výtokom z nosa.

kontraindikácie

  • diabetes;
  • nedostatok sacharózy / izomaltázy, intolerancie fruktózy, glukózo-galaktózovej malabsorpcie;
  • alkoholizmus;
  • portálnej hypertenzie;
  • súčasné použitie beta-blokátorov, tricyklických antidepresív alebo inhibítorov monoaminooxidázy (MAO);
  • vek do 12 rokov;
  • obdobie tehotenstva a dojčenia;
  • precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku.
  • arteriálnej hypertenzie;
  • glaukóm s uzavretým uhlom;
  • výrazná ateroskleróza koronárnych artérií;
  • vrodená hyperbilirubinémia (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor syndrómy);
  • feochromocytóm;
  • poruchy krvi;
  • bronchiálna astma;
  • nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • závažné ochorenie pečene alebo obličiek;
  • hypertyreóza;
  • hyperplázia prostaty.

Návod na použitie teraflu: metóda a dávkovanie

Vezmite teraflu dovnútra, rozpustite obsah vrecka v pohári horúcej prevarenej vody. Voliteľne môžete do nápoja pridať cukor.

1 vrecko = 1 dávka.

Do 24 hodín nie sú povolené viac ako 3 dávky. Interval medzi dávkami musí byť najmenej 4 hodiny.

Môžete si vziať liek kedykoľvek počas dňa, ale najlepší účinok je zaznamenaný na večernej recepcii (v noci).

Ak do 3 dní nedôjde k zlepšeniu, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Vedľajšie účinky

  • alergické reakcie: urtikária, svrbenie, kožná vyrážka, angioedém;
  • nervový systém: pokles rýchlosti psychomotorických reakcií, poruchy spánku, ospalosť, hyperexcitabilita, závraty;
  • tráviaci systém: sucho v ústach, bolesť žalúdka, nevoľnosť, vracanie;
  • kardiovaskulárny systém: zvýšenie krvného tlaku (krvný tlak), palpitácie;
  • iné: retencia moču, zvýšený vnútroočný tlak, paréza ubytovania.

Pri dlhodobom používaní Teraflu vo veľkých dávkach dochádza k porušeniu krvného obrazu (trombocytopénia, anémia, agranulocytóza), nefro a hepatotoxicita.

predávkovať

Príznaky predávkovania sú spôsobené prítomnosťou paracetamolu v lieku Theraflu a vyskytujú sa pri požití viac ako 10 - 15 g látky. Medzi ne patria: strata apetítu, bolesť v epigastrickej oblasti, nauzea, vracanie, v závažných prípadoch - hepatonekróza, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zlyhanie pečene, encefalopatia, zvýšenie protrombínového času a kóma.

Ako liečba sa odporúča, aby sa výplach žalúdka vykonával počas prvých 6 hodín po podaní, 8–9 hodín po predávkovaní - pacientom sa podávajú prekurzory syntézy glutatión-metionínu a darcov SH-skupín a acetylcysteín je po 12 hodinách. Lekárska starostlivosť je životne dôležitá.

Špeciálne pokyny

Počas liekovej terapie sa odporúča upustiť od užívania alkoholických nápojov (kvôli zvýšenému riziku hepatotoxických účinkov) a zdržať sa potenciálne nebezpečných činností vrátane vedenia vozidla.

Neberte liek z poškodených tašiek.

Liekové interakcie

  • etanol, sedatíva, inhibítory MAO: ich účinok sa zvyšuje;
  • barbituráty, rifampicín, karbamazepín, fenytoín, zidovudín a iné induktory pečeňových mikrozomálnych enzýmov: zvyšuje sa pravdepodobnosť hepatotoxického účinku paracetamolu;
  • glukokortikosteroidy: zvyšuje pravdepodobnosť zvýšeného vnútroočného tlaku;
  • Urikozurické lieky: ich účinnosť sa znižuje;
  • nepriame antikoagulanciá: ich účinok sa zvyšuje;
  • tricyklické antidepresíva: zvýšený sympatomimetický účinok;
  • halotán: zvýšené riziko ventrikulárnych arytmií;
  • guanetidín: jeho hypotenzný účinok sa znižuje, zvyšuje sa aktivita alfa-adrenostimulyuyushchy fenylefrínu;
  • antiparkinsoniká, antidepresíva, antipsychotiká, fenotiazínové deriváty: zvýšené riziko vedľajších účinkov, ako je retencia moču, sucho v ústach, zápcha.

analógy

Analógy Theraflu sú: Theraflu Immuno, Theraflu LAR, Theraflu Extratab, Theraflu Bro, Theraflu Extra, Fervex, Coldrex, Grippocytron, Astracitron, Rinza.

Podmienky skladovania

Uchovávajte mimo dosahu detí pri teplotách do 25 ° C.

Čas použiteľnosti - 2 roky.

Obchodné podmienky pre lekárne

Liek je k dispozícii bez lekárskeho predpisu.

Recenzie teraflu

Podľa posudkov Theraflu účinne zvláda symptómy chrípky a ARVI, ale neovplyvňuje pôvodcov ochorení samotných. Niektorí pacienti a lekári tiež zaznamenali svoj negatívny vplyv na pečeň. Avšak v situáciách, kde bola naliehavá potreba zlepšenia na pozadí chladu, sa Teraflu osvedčil.

Cena teraflu v lekárňach

Približná cena pre Teraflu je 192 13 214 rubľov (4 sáčky sú súčasťou balenia) alebo 344 ‒ 397 rubľov (10 sáčkov je súčasťou balenia).

Teraflu: ceny v lekárňach online

TERAFLU LAR 30ml sprej

TERAFLU EXTRATAB N10 tab. potiahnuté filmom

TheraFlu Extratab tablety 10 ks.

Karta TERAFLU LAR N16. d / resorpcia

Karta TERAFLU LAR MENTHOL N20. d / resorpcia

Prášok TERAFLU LEMON N4

Theraflu extratab 10 tabl

Teraflu prášok 22,1 g citrón 4 ks.

TERAFLU BRO 40g masť

TeraFlu LAR pastilky s mentolovou chuťou 20 ks.

Theraflu citrónový prášok 4 vrecúška

TeraFlu Extratab TB p / o №10

Teraflu pre chrípku a prechladnutie. d / r-ra intra citrón 22,1 g n4

Karta Theraflu lars. d / rasas menthol n20

Theraflu Lar tbl d / sanie №16

Theraflu gélový sprej 30ml (mäta)

TheraFlu LAR Sprej 30 ml

TheraFlu Lar tbl d / sanie №20 menthol

Teraflu Lemon zo studených a chrípkových práškov 22.1g №4

TERAFLYU FOREST BERRIES N10 prášok

TERAFLU LEMON N10 prášok

Theraflu gélový sprej 30 ml

Theraflu Lar Spray 30ml

TERAFLU EXTRA N10 Prášok z citrónu

TheraFlu prášok 22,1 g citróna 10 ks.

Teraflu pre chrípku a prechladnutie. Cooke. r-ra d / ext. Recepcia 22,1 g balenie. №10 (citrón)

Theraflu už od. d / r-ra vo vnútri lesných plodov n10

TERAFLUS Z FLU A PLASTOV 22,1 g N14 prášok na prípravu perorálneho roztoku [citrón]

TeraFlu Extra prášok 15 g citrónu 10 ks.

Theraflu citrónový prášok 10 sáčkov

Teraflu lesných plodov prášok 10 vreciek

Theraflu navyše póry. d / r-ra interný citrón n10

TeraFlu citrónový prášok 14 ks.

Theraflu Max prášok 5 ​​g 8 ks.

Teraflu pre chrípku a prechladnutie. Cooke. r-ra d / ext. Recepcia 22,1 g balenie. №5 (citrón)

Theraflu extra citrónový prášok 10 sáčkov

TheraFlu Divoké plody z chladu a chrípky prášky 22.1g №10

TheraFlu pre studené a chrípkové prášky 22,1 g №10

Theraflu citrónový prášok 14 sáčkov

TeraFlu Extra citrónová chrípka a studený prášok 22.1g №10

Teraflu Lemon zo studených a chrípkových práškov 22.1g №14

Vzdelanie: Rostov State Medical University, špecializácia "Všeobecné lekárstvo".

Informácie o lieku sú zovšeobecnené, poskytujú sa na informačné účely a nenahrádzajú oficiálne pokyny. Vlastné ošetrenie je nebezpečné pre zdravie!

Kašeľ liek "Terpinkod" je jedným z najlepších predajcov, nie vôbec kvôli jeho liečivé vlastnosti.

Počas prevádzky náš mozog trávi množstvo energie rovnajúce sa 10 W žiarovke. Takže obraz žiarovky nad hlavou v okamihu vzniku zaujímavej myšlienky nie je tak ďaleko od pravdy.

Podľa štatistík, v pondelok, riziko zranenia chrbta sa zvyšuje o 25%, a riziko srdcového infarktu - o 33%. Buďte opatrní.

Pečeň je najťažším orgánom v našom tele. Jeho priemerná hmotnosť je 1,5 kg.

Priemerná dĺžka života ľavákov je nižšia ako pravá ruka.

Najvzácnejšie ochorenie je Kourouova choroba. Chorí sú len predstavitelia kmeňa Fur na Novej Guinei. Pacient zomrie na smiech. Predpokladá sa, že príčinou ochorenia je konzumácia ľudského mozgu.

Keď milenci pobozkajú, každý z nich stráca 6,4 kalórií za minútu, ale zároveň si vymieňa takmer 300 druhov rôznych baktérií.

Hmotnosť ľudského mozgu je asi 2% celkovej telesnej hmotnosti, ale spotrebuje asi 20% kyslíka vstupujúceho do krvi. Táto skutočnosť robí ľudský mozog extrémne náchylným na poškodenie spôsobené nedostatkom kyslíka.

Americkí vedci uskutočnili experimenty na myšiach a dospeli k záveru, že šťava z melónu zabraňuje vzniku aterosklerózy. Jedna skupina myší pila obyčajnú vodu a druhá melónová šťava. V dôsledku toho boli cievy druhej skupiny bez cholesterolových plakov.

Podľa štúdií ženy, ktoré pijú niekoľko pohárov piva alebo vína týždenne, majú zvýšené riziko vzniku rakoviny prsníka.

Osoba užívajúca antidepresíva bude vo väčšine prípadov opäť trpieť depresiou. Ak sa človek vyrovná s depresiou svojou vlastnou silou, má vždy možnosť zabudnúť na tento stav navždy.

Každý má nielen jedinečné odtlačky prstov, ale aj jazyk.

Najvyššia telesná teplota bola zaznamenaná vo Willie Jones (USA), ktorý bol prijatý do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Ľudský žalúdok dobre zvláda cudzie predmety a bez lekárskeho zásahu. Je známe, že žalúdočná šťava môže dokonca rozpustiť mince.

Alergické drogy v Spojených štátoch vynakladajú viac ako 500 miliónov dolárov ročne. Stále veríte, že sa nájde spôsob, ako konečne poraziť alergiu?

Muži sú považovaní za silného pohlavia. Avšak každý, najmocnejší a najodvážnejší človek sa zrazu stane bezbranným a veľmi rozpačitým, keď čelí problémom.

Theraflu - návod na použitie pre deti a dospelých, forma uvoľňovania, zloženie a lacné analógy

Ľudia, ktorí ochoreli na akútne respiračné ochorenie, sa obrátia na osvedčené lieky na pomoc. Populárny prostriedok vo forme práškov vo vrecúškach a tabletách je Theraflu - návod na použitie, ktorý obsahuje kompozíciu, opis účinku pre dieťa a dospelého. Je potrebné zistiť, ako piť liek, čo hľadať počas recepcie, aké sú zákazy používania liekov, ako je to nebezpečné.

Čo je Theraflu

Ak chcete znížiť prejav príznakov prechladnutia a prechladnutia používa liek Teraflu, ktorý má kombinované zloženie. Vďaka obsahu paracetamolu, kyseliny askorbovej (vitamínu C) a ďalších zložiek tento nástroj znižuje horúčku, zápal, opuch, anestéziu a eliminuje alergie. Podľa návodu na použitie liek nemá negatívny vplyv na výmenu vody a solí, gastrointestinálnu sliznicu. Kvôli fenylefrínu v zložení zúžených krvných ciev, odstraňuje opuchy v nosnej dutine, dochádza k prechladnutiu. Chlorfenamín fixuje tento účinok, potláča alergickú rinitídu.

štruktúra

Theraflu kompozícia sa nelíši podľa typu uvoľňovacej formy. Prášok a tablety obsahujú paracetamol, feniramín maleát a fenylefrín hydrochlorid. Ďalšie zložky pre práškové lieky sú sacharóza, acesulfam draselný, farbivá a príchute. K dispozícii vo viacvrstvových vreciach po 11,5 g - 10 ks v kartóne. Tablety majú filmový obal, natretý svetložltou farbou. K dispozícii v 10 kusoch v blistri. Pomocnými látkami pre ne sú oxid kremičitý a titán, farbivá, metylcelulóza, kukuričný škrob.

Indikácie na použitie

Existujú nasledujúce indikácie použitia teraflu, v ktorých sa liek môže použiť: t

  • infekčné a zápalové ochorenia;
  • prevencia a prvé príznaky chrípky, ARVI, ORZ;
  • vysoká horúčka, zimnica, horúčka;
  • bolesť hlavy, nádcha, ťažkosti s dýchaním v dôsledku upchatého nosa;
  • kýchanie, bolesť svalov.

Vedľajšie účinky

Podľa návodu na použitie existujú nasledujúce vedľajšie účinky teraflu: t

  • vyrážka, žihľavka na koži, opuch;
  • zvýšená nervozita, problémy so spánkom;
  • znížená pozornosť, inhibícia reakcií;
  • závraty, nevoľnosť, vracanie;
  • Bolesť GI, rýchly tep srdca, zvýšenie krvného tlaku;
  • ťažký smäd v dôsledku suchosti ústnej dutiny, zvýšený vnútroočný tlak, retencia moču;
  • otrava, narušenie pečene, obličiek, anémia - s dlhodobým hojným príjmom.

Predávkovanie Theraflu ohrozuje nevoľnosť, vracanie, bolesť v zažívacom trakte, zlyhanie pečene, encefalopatiu a kómu. Výplach žalúdka, užívanie adsorpčných liekov (aktívne uhlie) a podávanie špeciálnych prípravkov vám pomôžu zbaviť sa tejto choroby. Okrem vedľajších účinkov by ste si mali byť vedomí kompatibility Theraflu, keď sa užíva s inými liekmi uvedenými v návode na použitie: t

  • zvyšuje sedatívny účinok, účinok etanolu - je zakázané pri používaní alkoholu, vozidiel a strojov;
  • zvyšuje zaťaženie pečene spolu s barbiturátmi, fenytoínmi, induktormi pečeňových enzýmov;
  • zvyšuje retenciu moču, sucho v ústach a zvyšuje riziko zápchy s antidepresívami, antiparkinsonikami, fenotiazínmi;
  • ak sa používa s glukokortikosteroidmi, zvyšuje sa vnútroočný tlak;
  • paracetamol v kompozícii znižuje účinnosť niektorých liekov, zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií;
  • S opatrnosťou sa liek predpisuje na poruchy pečene a obličiek, aterosklerózu, arteriálnu hypertenziu, glaukóm, ochorenia krvi, astmu.

kontraindikácie

Okrem vedľajších účinkov stojí za to poznať kontraindikácie teraflu, ktoré sú uvedené v návode na použitie:

  • alkoholizmus;
  • diabetes;
  • deti do 12 rokov;
  • tehotenstvo, laktácia;
  • alergia, citlivosť na zložky;
  • s užívaním antidepresív, inhibítorov MAO, adrenergných blokátorov.

Typy Theraflu

Liek je veľmi populárny, takže výrobca vyrába niekoľko typov Theraflu, ktoré sa používajú na rôzne účely:

  1. Prášok - k dispozícii, aby sa zbavil chrípky, studený. Existuje niekoľko príchutí - jablko, škorica, citrón, lesné plody. Znižuje horúčku, zápal, odstraňuje príznaky ochorenia dýchacích ciest, zabraňuje vzniku bronchitídy.
  2. Pelety Theraflu Immuno - vytvorené pre resorpciu, používané od 14 rokov. Formy uvoľňujúce - jednorazové vrecká. Akcia - liek proti bolesti, antipyretikum.
  3. Theraflu tablety - s predponou Extra alebo Forte. Je to rovnaké ako prášok, ale určené pre dospelých.
  4. Masť Theraflu Bro - aplikovaná na pokožku, uľahčuje dýchanie, stimuluje vykašliavanie spúta. Pôsobí jemne bez podráždenia.
  5. Sirup, kvapky KV - sa používajú na vykašliavanie, majú žltohnedú farbu s príchuťou anízu.
  6. Theraflu Lar RLS - tablety alebo spreje s príchuťou mäty, používané pri práci zubárov a ORL špecialistov na dezinfekciu a anestéziu. Neobsahuje antibiotiká, lieči laryngitídu, faryngitídu, stomatitídu.

Pokyny teraflu

Naučte sa, ako užívať Theraflu, pomocné pokyny na používanie lieku. Spôsob použitia sa líši podľa typu lieku (prášok alebo tablety), ale proces vždy zahŕňa požitie. Anotácia k aplikácii hovorí, ako piť Theraflu, takže neexistujú žiadne vedľajšie účinky. Za týmto účelom sa riaďte pokynmi na použitie a odporúčaním lekára, neprekračujte stanovený čas trvania a dávkovania. Dávkovanie liekov bez lekárskeho predpisu.

tablety

Pre dospelých by sa tabletky Theraflu mali užívať každé 4-6 hodín, 1-2 kusy, ale nie viac ako šesť denne. Pri predpisovaní lieku deťom zostáva dávkovanie a čas podávania rovnaký, ale maximálne množstvo na použitie sa znižuje na štyri. Tablety podľa návodu na použitie sú prehltnuté po jedle celé bez žuvania, opláchnuté vodou. Kurz by nemal presiahnuť týždeň.

prášok

Podľa návodu na použitie sa prášok teraflu používa vo vnútri, rozpúšťa sa v pohári horúcej prevarenej vody. Pre účinnú úľavu od príznakov vypite teplý roztok Theraflu a nechajte ho chladný. Deti môžu pridať cukor. Užívajte Theraflu môže byť každé štyri hodiny, až trikrát denne. Je efektívnejšie piť liek v noci, aby telo bojovalo proti vírusom vo sne. To vám dáva návod na použitie.

Cena teraflu

V závislosti od typu lekárne a formy predaja sa náklady na Theraflu líšia. Ak si ho kúpite z internetového obchodu alebo si ho objednáte doma s doručením poštou, nákup bude stáť 350-450 rubľov za balík 10 tašiek s práškom a 200 rubľov pre tablety Extratab. Pri návšteve lekárne sa cena teraflu mierne zvýši - 380 rubľov za 10 dávok a 250 rubľov za tabletkovú formu.

Lacné Analogue Theraflu

Ak vám cena nevyhovuje, môžete nájsť lacný analóg Theraflu. Existuje niekoľko liekov s nižšími nákladmi na rovnaké účinné látky, ale rôzne percentá ich obsahu:

  • Kapsuly Coldact Flu;
  • Upsarin UPSA - šumivé tablety;
  • Antigrippin - pre dospelých vo forme šumivých tabliet;
  • Stopgripan, Rinikold Hotmiks, Maksikold Reno, Grippoflyu, Ferveks, Colds, Rinzasip, Coldrex Hotrem - prášky.

Video: z toho, čo pomáha Theraflu

recenzia

Minulý rok som mal zlé zima, cítil som sa hrozne a uvedomil som si, že dostávam chrípku. Moja matka mi pomohla, aby som si kúpil Theraflu. Vybral som si prášok s citrónovou príchuťou, trikrát denne, naposledy na noc. Do týždňa som sa úplne uzdravil, chrípka nezačala a moja imunita výrazne vzrástla. Odporúčam všetkým chorým!

Zistil som, koľko stojí Teraflu v lekárňach. Kúpil som ho za 200 rubľov, a teraz je dvakrát drahší. Zvykla som si, že som sa liečila pri prvých prejavoch chladu, ale musela som hľadať lacný analóg. Výber padol na Ferveks - zloženie je rovnaké a cena sa výrazne líši. Vezmem si to, aby som sa vyrovnal s chorobou.

Študoval som návod na liek, aby som pochopil, koľkokrát denne môžete piť Theraflu, pretože som si všimol prvé príznaky chladu. Pozorne čítať abstrakt, zistil, že liek má mnoho vedľajších účinkov a kontraindikácií. Rozhodol som sa nepiť, ale hľadať účinnejší a bezpečnejší spôsob, ako sa zbaviť chrípky.

Alexander, 29 rokov

Pracujem veľa na ulici, takže pre mňa to nie je nezvyčajné. Keď sa cítim zle, beriem Theraflu. Prášok s príjemnou chuťou citrónu, horúci, osviežujúci, uľahčuje dýchanie a čistí dusný nos. Moja teplota okamžite klesá a chrípka sa ďalej nerozvíja. Chcem vyskúšať tabletky - myslím, že nie sú o nič menej efektívne.