Hlavná / Bronchitída

Rinicold: návod na použitie

Liek Rinikold patrí do klinickej farmakologickej skupiny liekov na symptomatickú liečbu prechladnutia. To vám umožní znížiť závažnosť týchto prejavov ako nádcha, bolesti hlavy, horúčka, bolesti tela.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Liek Rinicold je dostupný vo forme tabliet na perorálne podávanie (ústami). Obsahujú niekoľko aktívnych komponentov, medzi ktoré patria:

  • Fenylefrín hydrochlorid - 10 mg.
  • Paracetamol - 500 mg.
  • Chlorfeniramínmaleát - 2 mg.
  • Kofeín - 30 mg.

Tiež obsahujú pomocné zložky, ktoré zahŕňajú stearát horečnatý, metylparabén, sodnú soľ glykolátu škrobu, mikrokryštalickú celulózu, mastenec, propylparabén, želatínu, zemiakový škrob, polyvinylpyrolidón. Tablety sú balené v blistri po 10 kusov. Balenie obsahuje 1, 2, 3 alebo 4 blistre, ako aj návod na použitie.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinok tabliet Rinicold kvôli účinkom jeho účinných zložiek: t

  • Paracetamol - inhibuje aktivitu enzýmu COX (cykloxygenáza), ktorý je zodpovedný za syntézu pro-zápalového mediátora prostaglandínu. Zníženie koncentrácie prostaglandínu môže znížiť závažnosť zápalových symptómov (horúčka, bolesť hlavy).
  • Kofeín - stimulant, ktorý vám umožní zvýšiť efektivitu osoby, ako aj zlepšiť jeho zdravie.
  • Fenylefrín je stimulátorom vaskulárnych alfa-adrenergných receptorov, čo spôsobuje ich zúženie a zníženie opuchu sliznice nosa.
  • Chlórfeniramín - antihistaminická zložka, ktorá blokuje H-receptory histamínu, čím znižuje výskyt alergických reakcií na pozadí respiračnej patológie.

Všetky zložky lieku sú dobre absorbované do krvi z čriev po užití pilulky vo vnútri. Sú rovnomerne rozložené v tkanivách, metabolizujú sa hlavne v pečeni s tvorbou neaktívnych produktov, ktoré sa vylučujú z tela močom.

Indikácie na použitie

Užívanie tabliet Rinicold je indikované na zníženie závažnosti symptómov (bolesť hlavy, horúčka, bolesti svalov a kĺbov, upchatie nosa a výtok z neho, zimnica) sprevádzané rozvojom chrípky, parainfluenzy a iných akútnych respiračných ochorení spôsobených najmä rôznymi vírusmi.

kontraindikácie

Pri určitých fyziologických a patologických stavoch ľudského tela je užívanie tabliet Rinicold kontraindikované. Patrí medzi ne:

  • Tehotenstvo kedykoľvek počas obdobia dojčenia (laktácia).
  • Vek detí do 6 rokov.
  • Súbežné užívanie beta-blokátorov, tricyklických antidepresív, inhibítorov monoaminooxidázy (MAO).
  • Súčasný príjem iných liekov obsahujúcich paracetamol alebo iné zlúčeniny zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov.
  • Precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku.

Tablety Rinicold sa používajú opatrne v niektorých komorbiditách, ktoré zahŕňajú vysoký krvný tlak, aterosklerotické vaskulárne ochorenie srdca, nedostatok enzýmu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza, glaukóm s uzavretým uhlom, adenóm prostaty u mužov, zlyhanie obličiek a pečene vrátane Gilbertovho syndrómu. Pred užitím tabletiek musíte zabezpečiť, aby neexistovali žiadne kontraindikácie.

Dávkovanie a podávanie

Tablety Rinicold sú určené na perorálne podanie. Užívajú sa perorálne, výhodne po jedle. Dávka pre dospelých je 1-2 tablety každých 4 - 6 hodín, ale nie viac ako 8 tabliet denne, pre deti vo veku nad 6 rokov - 1 tableta po 4 - 6 hodinách, ale nie viac ako 4 krát denne, Priebeh liečby liekom by nemal presiahnuť 5 dní.

Vedľajšie účinky

Vo všeobecnosti sú tablety Rinicoldu dobre znášané. Niekedy sa na pozadí ich príjmu môže vyskytnúť nevoľnosť, závraty, poruchy spánku, podráždenosť, sucho v ústach, bolesť hlavy, alergické reakcie (vyrážka na koži, svrbenie, žihľavka, angioedém Quincke). V takýchto prípadoch by sa používanie lieku malo prerušiť a vyhľadať lekára.

Špeciálne pokyny

Skôr ako začnete užívať tablety Rinicoldu, starostlivo si prečítajte návod na používanie lieku a venujte pozornosť niekoľkým špeciálnym pokynom:

  • Pri užívaní tabletiek by ste sa mali vzdať alkoholu.
  • Účinné zložky tabliet Rinicoldu môžu interagovať s liekmi iných farmakologických skupín, preto by sa ich použitie malo poradiť so svojím lekárom.
  • Súčasné použitie nesteroidných protizápalových liekov (kyselina acetylsalicylová, ibuprofén, analgin) s inými zástupcami farmakologickej skupiny je vylúčené.
  • Ak potrebujete vykonávať prácu spojenú s potrebou zvýšenej koncentrácie a rýchlosti psychomotorických reakcií, je potrebná opatrnosť.

V lekárňach sa tablety Rinicold predávajú bez lekárskeho predpisu. Výskyt pochybností alebo otázok týkajúcich sa ich prijatia je dôvodom návštevy lekára.

predávkovať

Predávkovanie môže byť spôsobené paracetamolom obsiahnutým v tabletách Rinicoldu. Prejavy sa vyvíjajú pri jednorazovom príjme 10-15 g paracetamolu (jeho obsah v prvej tablete je 500 mg). Medzi príznaky predávkovania patria nevoľnosť, vracanie, toxické poškodenie pečene so smrťou buniek (hepatonekróza). Liečba predávkovania zahŕňa výplach žalúdka, užívanie črevných sorbentov (aktívne uhlie) a zavedenie protilátok (metionín, N-acetylcysteín), ktoré si lekár zvolí, v závislosti od času po predávkovaní.

Analógy tabletiek Rinicold

Podobnými prípravkami pre prípravky pre tablety Rinicold sú Rinzasip, AjiCOLD, Flystop.

Podmienky skladovania

Čas použiteľnosti tabliet Rinicoldu je 3 roky, uchovávajte na tmavom a suchom mieste neprístupnom deťom pri teplote vzduchu do + 25 ° C.

Rinikold cena

Priemerné náklady na 10 tabliet Rinikold v lekárňach v Moskve sa pohybujú od 100-126 rubľov.

Rinikold - oficiálny návod na použitie

Registračné číslo:

Obchodný názov lieku:

Medzinárodné vlastnícke meno alebo názov zoskupenia:

Paracetamol + fenylefrín + chlórfenamín + kofeín

Forma dávkovania:

popis

Biele, bikonvexné, oválne, nepotiahnuté tablety s rizikom na jednej strane.

štruktúra

Každá tableta obsahuje: t

Účinné látky: paracetamol 500 mg, kofeín 30 mg, fenylefrín hydrochlorid 10 mg, chlorfeniramín maleát 2 mg.

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza 64,70 mg, kukuričný škrob 94,0 mg, želatína 4,0 mg, povidón-C30 5,0 mg, metyl-para-hydroxybenzoát 0,75 mg, propyl para-hydroxybenzoát 0,075 mg, mastenec 15,0 mg, stearát horečnatý 7, 0 mg, sodná soľ karboxymetylškrobu 17,0 mg.

Farmakoterapeutická skupina: t

liek na príznaky prechladnutia a chrípky.

ATX kód: R05X

Farmakologický účinok

farmakodynamika

Kombinované liečivo. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky. Fenylefrín - vazokonstrikčné pôsobenie, čím pomáha eliminovať upchatie nosa a redukovať nosný výtok. Chlórfeniramín má antialergický a anti-edémový účinok. Znižuje vaskulárnu permeabilitu, eliminuje opuchy a hyperémiu nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie. Kofeín má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, čo vedie k zníženiu únavy a ospalosti a zvýšeniu duševného a fyzického výkonu.

farmakokinetika

Údaje o farmakokinetike lieku Rinicold nie sú uvedené.

Indikácie na použitie:

- prechladnutie sprevádzané nádchom, upchatím nosa, bolesťou hlavy, horúčkou, zimnicou, bolesťou kĺbov a svalov.

kontraindikácie

Precitlivenosť na liek; súčasné užívanie iných liekov obsahujúcich látky, ktoré sú súčasťou lieku Rinicold; súčasné podávanie tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, beta-blokátorov; tehotenstvo, laktácia; vek detí (do 6 rokov).

Bezpečnostné opatrenia na používanie

S opatrnosťou, keď - nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; ochorenia krvi, zlyhanie pečene a / alebo obličiek, glaukóm s uzavretým uhlom, adenóm prostaty; Gilbertov syndróm, hypertenzia, ochorenie štítnej žľazy, diabetes, bronchiálna astma.

Špeciálne pokyny

Počas obdobia liečby sa musí zdržať užívania alkoholu.

Neužívajte Rinicold spolu s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol.

Dávkovanie a podávanie: t

Vnútri dospelých - 1-2 tablety každých 4-6 hodín. Maximálna denná dávka je 8 tabliet.

Deti od 6 rokov - 1 tableta každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát denne počas maximálne 5 dní.

Interakcia s inými liekmi:

Zvyšuje účinky inhibítorov MAO, sedatív, etanolu. Antidepresíva, antiparkinsoniká, antipsychotiká, fenotiazínové deriváty - zvyšujú riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu. Glukokortikosteroidy zvyšujú riziko vzniku glaukómu. Paracetamol znižuje účinnosť diuretík. Chlórfeniramín súčasne s inhibítormi MAO môže furazolidón viesť k hypertenznej kríze, agitácii, hyperpyrexii. Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok, súčasné vymenovanie halotanu zvyšuje riziko ventrikulárnych arytmií. Znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje aktivitu alfa-adrenostimuliruyuschy fenylefrínu.

Vedľajšie účinky:

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé. Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, môžu sa prejaviť vo forme alergických reakcií, závratov, porúch spánku, zvýšenej vzrušivosti, nevoľnosti, bolesti hlavy, sucho v ústach.

predávkovať

Liek sa má užívať len v odporúčaných dávkach. Predávkovanie je zvyčajne spôsobené paracetamolom.

Symptómy: bledá koža, anorexia, nevoľnosť, vracanie; gepatonekroz; zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšenie protrombínového času. V prípade predávkovania okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Liečba: výplach žalúdka s následným vymenovaním aktívneho uhlia; symptomatickej terapie.

Vlastnosti lieku pri prvom prijatí alebo pri jeho zrušení.

Nie sú zaznamenané žiadne zvláštnosti konania pri prvom prijatí alebo zrušení drogy Rinicold.

Akcie lekára (záchranár), pacient pri preskakovaní príjmu jednej alebo viacerých dávok lieku Rinikold.

Pri vynechaní jednej alebo viacerých dávok lieku nie sú potrebné žiadne špeciálne opatrenia lekára (zdravotníka) alebo pacienta.

Charakteristiky medicínskeho použitia lieku u tehotných žien, žien počas dojčenia, detí, dospelých s chronickými ochoreniami.

Liek je kontraindikovaný na použitie počas gravidity a laktácie (dojčenie).

Deti mladšie ako 6 rokov na užívanie lieku sa neodporúčajú.

Starší pacienti.

Pri neprítomnosti poškodenia funkcie obličiek sa má dodržiavať obvyklý dávkovací režim. Skúsenosti s používaním u pacientov s chronickým zlyhaním obličiek (CRF) a / alebo miernym zlyhaním pečene sú obmedzené.

Vplyv na schopnosť riadiť vozidlá, mechanizmy.

Pri vykonávaní práce, ktorá vyžaduje koncentráciu, rýchlosť motorických a psychomotorických reakcií, je potrebná opatrnosť.

Uvoľňovací formulár

Na 10 tabliet v blistri z PVC-hliníkovej fólie alebo v páse z hliníkovej fólie. Na 1, 2, 3 alebo 4 blistroch alebo na prúžku s inštrukciami na použitie sa umiestni do kartónového obalu.

Podmienky skladovania

Na suchom mieste pri teplote neprevyšujúcej 25 o C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti

Nepoužívajte liek po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Obchodné podmienky pre lekárne

Bez lekárskeho predpisu.

výrobca:

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., India.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Anderi (Východ.) Bombaj.

Sťažnosti spotrebiteľov zaslané na adresu zastúpenia:

111033 Moskva, st. Zolotorozhsky šachta, 11, str

RINIKOLD

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, škrob, stearát horečnatý, mastenec, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, polyvinylpyrolidón, metylparabén, propylparabén.

10 ks. - blistre (1) - balenie kartónu.
10 ks. - blistre (2) - kartóny.
10 ks. - blistre (3) - balenie kartónu.
10 ks. - blistre (4) - kartóny.
10 ks. - pásky (1) - kartóny.
10 ks. - pásky (2) - kartóny.
10 ks. - pásky (3) - kartóny.
10 ks. - pásky (4) - kartóny.

- obdobie laktácie (dojčenie);

- vek detí do 6 rokov;

- súčasné podávanie tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, beta-blokátorov;

- súčasné užívanie iných liekov obsahujúcich účinné látky, ktoré tvoria Rinicold;

- precitlivenosť na liek.

Liek sa má predpisovať s opatrnosťou v prípade nedostatku glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, ochorení krvi, zlyhania obličiek a / alebo pečene, glaukómu s uzavretým uhlom, adenómu prostaty, Gilbertovho syndrómu, arteriálnej hypertenzie, ochorení štítnej žľazy, diabetes mellitus, bronchiálnej astmy.

Liek je predpísaný vo vnútri.

Dospelí - 1-2 karty. každých 4-6 hodín Maximálna denná dávka - 8 tab.

Deti od 6 rokov - 1 karta. každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát denne počas maximálne 5 dní.

Na strane centrálneho nervového systému: závraty, poruchy spánku, podráždenosť, bolesť hlavy.

Na strane zažívacieho systému: nevoľnosť, sucho v ústach.

Iné: alergické reakcie.

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé.

Symptómy sú spôsobené hlavne účinkom paracetamolu: možná bledosť kože, anorexia, nauzea, vracanie, hepatonekróza, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšenie protrombínového času.

Liečba: výplach žalúdka, po ktorom nasleduje vymenovanie aktívneho uhlia, symptomatická liečba.

Pacient by mal byť v prípade predávkovania upozornený na potrebu poradiť sa s lekárom.

Liek zvyšuje účinok sedatív, etanolu.

Kombinované použitie s antidepresívami, antiparkinsonikami, antipsychotikami, fenotiazínovými derivátmi (chlórpromazín, trifluoperazín, levomepromazín) zvyšuje riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu.

Pri súčasnom užívaní s SCS sa zvyšuje riziko glaukómu.

Chlorfenamín, ak sa používa súčasne s inhibítormi MAO, môže viesť k hypertenznej kríze, vzrušeniu.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok liečiva, súčasné menovanie halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje aktivitu alfa-adrenostimuliruyuschy fenylefrínu.

Počas obdobia liečby sa musí zdržať užívania alkoholu.

Vplyv na schopnosť riadiť motorové dopravné a kontrolné mechanizmy

Opatrnosť je potrebná u pacientov, ktorí vykonávajú prácu, ktorá vyžaduje zvýšenú koncentráciu a rýchlosť psychomotorických reakcií.

Deti od 6 rokov - 1 karta. každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát denne počas maximálne 5 dní.

Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.

Liek sa musí uchovávať mimo dosahu detí, na suchom mieste pri teplote do 25 ° C. Čas použiteľnosti - 3 roky.

Rinikold

Návod na použitie:

Ceny v lekárňach online:

Rinicold je kombinovaný liek na symptomatickú liečbu akútnych respiračných ochorení, má analgetikum, antipyretikum, vazokonstrikčný účinok, pomáha eliminovať upchatie nosa a redukovať z neho sekréty, má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, anti-edém a antialergický účinok.

Forma uvoľnenia a zloženie

Forma dávkovania - tablety: oválny bikonvexný tvar, biela farba, na jednej strane deliace riziko (10 kusov v blistroch alebo pásoch, v kartónovom zväzku po 1, 2, 3 alebo 4 blistroch alebo páse).

Obsah liečiv Rinicold v 1 tablete: t

  • Paracetamol: 0,5 g;
  • Hydrochlorid fenylefrínu: 0,01 g;
  • Kofeín: 0,03 g;
  • Chlorfenamínmaleát: 0,002 g

Pomocné zložky: sodná soľ karboxymetylškrobu, polyvinylpyrolidón, mikrokryštalická celulóza, metylparabén, želatína, škrob, mastenec, stearát horečnatý, propylparabén.

Indikácie na použitie

Aplikácia Rinikold indikovaný na liečbu katarálnych patológií vyskytujúcich sa s horúčkou, zimnicou, bolesťou hlavy, upchatím nosa, rinitídou, bolesťou kĺbov a svalov.

kontraindikácie

  • Súčasné použitie liekov, ktorých aktívne zložky duplikujú zloženie liečiva;
  • Vek do 6 rokov;
  • Obdobie tehotenstva a dojčenia;
  • Súbežná liečba tricyklickými antidepresívami, betablokátormi, inhibítormi monoaminooxidázy (MAO);
  • Individuálna neznášanlivosť zložiek liečiva.

Opatrnosť je vhodné priradiť pacientov Rinikold s dedičným deficitom Poruchy glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, pečene a / alebo obličiek, Gilbertova syndrómu, hypertenzia, ochorenia krvi, glaukómu s uzavretým uhlom, bronchiálna astma, BPH, diabetes mellitus, poruchy funkcie štítnej žľazy.

Dávkovanie a podávanie

Tablety sa užívajú perorálne.

Dávka a doba aplikácie predpísaná lekárom vzhľadom na vek pacienta.

  • Dospelí: 1 - 2 ks. s intervalom medzi dávkami 4-6 hodín, ale nie viac ako 8 ks. za deň;
  • Deti od 6 rokov: 1 ks. každých 4-6 hodín, trvanie liečby - do 5 dní. Maximálna denná dávka - 4 ks.

Vedľajšie účinky

  • Tráviaci systém: suchosť ústnej sliznice, nevoľnosť;
  • Nervový systém: bolesť hlavy, závraty, podráždenosť, poruchy spánku;
  • Iné: rozvoj alergických reakcií.

Špeciálne pokyny

Neporušujte odporúčaný dávkovací režim, zabráni vzniku nežiaducich účinkov lieku.

Počas obdobia aplikácie Rinikoldu je spotreba alkoholu kontraindikovaná.

Tablety môžu znížiť rýchlosť psychomotorických reakcií a ovplyvniť schopnosť sústrediť sa, takže počas obdobia liečby je potrebná opatrnosť pri vedení vozidiel a mechanizmov.

Liekové interakcie

Pri súčasnom použití Rinicoldu:

  • Etanol - zvyšuje jeho účinok;
  • Psycholeptiká - zvyšujú sedatívny účinok;
  • Antidepresíva, antipsychotiká a antiparkinsoniká, fenotiazínové deriváty (trifluoperazín, chlórpromazín, levomepromazín) - zvyšujú suchosť v ústach, retenciu moču, zápchu;
  • Glukokortikosteroidy - zvyšujú pravdepodobnosť vzniku glaukómu;
  • Furazolidón, inhibítory MAO - môžu spôsobiť agitáciu, hypertenznú krízu;
  • Tricyklické antidepresíva - prispievajú k zlepšeniu sympatomimetického účinku liečiva;
  • Guanetidín - zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschee účinok fenylefrínu, ale znižuje jeho hypotenzný účinok;
  • Halothane - zvyšuje riziko komorovej arytmie.

analógy

Analógy Rinicold sú: Rinicold Broncho, Rankof, Grippocytron, AjiCOLD, Coldflu, Angrimax, Pentaflucin, Antigrippin, Rinza, Ibuklin, Paracetamol, Coldrex, Panadol.

Podmienky skladovania

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 ° C.

Čas použiteľnosti - 3 roky.

Obchodné podmienky pre lekárne

Uvoľňuje sa bez lekárskeho predpisu.

Rinikold: ceny v lekárňach online

RINICOLD BRONCHO 100 ml sirup

Karta RINIKOLD N10.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Prášok z citrónu

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Ananásový prášok

RiniKold Hotmiks prášok 5 ​​g ananásu 5 ks.

RiniKold Hotmix prášok 5 ​​g oranžový 5 ks.

Tablety Rinicold 10 ks.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Oranžový prášok

RiniKold Hotmix prášok 5 ​​g citrónu 5 ks.

Rinicold Broncho sirup 100 ml

Rinicold broncho sirup 100 ml

Rinicold tablety n10

Pomarančový prášok rinicold oranžový n5

Rinikold hotmix práškový ananás n5

Prášok z citrónu n5

Rinikold HotMix póry 5g. №5 citrón

Rinikold póry. citrón 5g n5

Záložka Rynikold. n10

Rinikold číslo 10

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Prášok z citrónu

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 práškový ananás

RiniKold Hotmiks prášok 5 ​​g ananásu 10 ks.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Oranžový prášok

RiniKold Hotmiks prášok 5 ​​g oranžový 10 ks.

RiniKold Hotmix prášok 5 ​​g citróna 10 ks.

Rinicold horúco citrónový prášok 10 ks

Rinikold póry. oranžová 5g n10

Rinikold póry. citrón 5g n10

Rinikold HotMix póry 5g. №10 citrón

Informácie o lieku sú zovšeobecnené, poskytujú sa na informačné účely a nenahrádzajú oficiálne pokyny. Vlastné ošetrenie je nebezpečné pre zdravie!

Existujú veľmi zvedavé lekárske syndrómy, napríklad obsedantné požitie predmetov. V žalúdku jedného pacienta trpiaceho touto mániou sa našlo 2500 cudzích predmetov.

Naše obličky dokážu za jednu minútu vyčistiť tri litre krvi.

Okrem ľudí trpí prostatitídou len jedna živá bytosť na planéte Zem - psy. Toto sú naozaj naši najvernejší priatelia.

Prvý vibrátor bol vynájdený v 19. storočí. Pracoval na parnom stroji a bol určený na liečbu ženskej hystérie.

V Spojenom kráľovstve existuje zákon, podľa ktorého môže chirurg odmietnuť operáciu pacienta, ak fajčí alebo má nadváhu. Človek by sa mal vzdať zlých návykov, a potom, možno, nebude potrebovať operáciu.

Podľa štúdie WHO, polhodinový denný rozhovor na mobilnom telefóne zvyšuje pravdepodobnosť vzniku mozgového nádoru o 40%.

Zubné kazy sú najčastejším infekčným ochorením na svete, s ktorým dokonca ani chrípka nemôže konkurovať.

Kašeľ liek "Terpinkod" je jedným z najlepších predajcov, nie vôbec kvôli jeho liečivé vlastnosti.

Počas kýchania naše telo úplne prestane fungovať. Dokonca aj srdce sa zastaví.

Najvyššia telesná teplota bola zaznamenaná vo Willie Jones (USA), ktorý bol prijatý do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Aj keď mužské srdce neporazí, môže ešte dlho žiť, ako nám ukázal nórsky rybár Jan Revsdal. Jeho "motor" sa zastavil o 4. hodine potom, čo sa rybár stratil a zaspal v snehu.

Práca, ktorá nie je podľa predstáv osoby, je oveľa škodlivejšia pre jeho psychiku ako nedostatok práce.

Počas prevádzky náš mozog trávi množstvo energie rovnajúce sa 10 W žiarovke. Takže obraz žiarovky nad hlavou v okamihu vzniku zaujímavej myšlienky nie je tak ďaleko od pravdy.

Ľudské kosti sú štyrikrát silnejšie ako betón.

Ak vaša pečeň prestala pracovať, smrť by nastala do 24 hodín.

Pojem „choroby z povolania“ spája choroby, ktoré človek pravdepodobne dostane do práce. A ak so škodlivými priemyselmi a službami.

Rinikold (Rinicold)

Aktívna zložka:

obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikácia (ICD-10)

3D obrazy

štruktúra

Farmakologický účinok

Má antipyretický a analgetický účinok (paracetamol); zužuje cievy, eliminuje upchatie nosa a znižuje nosný výtok (fenylefrín); má antialergický a anti-edematózny účinok, znižuje vaskulárnu permeabilitu, odstraňuje opuchy a sčervenanie nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie (chlórfeniramín); stimuluje centrálny nervový systém, znižuje únavu a ospalosť, zvyšuje psychickú a fyzickú výkonnosť (kofeín).

farmakodynamika

Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky.

Fenylefrín vykazuje vazokonstrikčný účinok, čím pomáha eliminovať upchatie nosa a redukovať nosný výtok.

Chlórfeniramín má antialergický a anti-edémový účinok. Znižuje vaskulárnu permeabilitu, eliminuje opuchy a hyperémiu nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie.

Kofeín má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, čo vedie k zníženiu únavy a ospalosti a zvýšeniu duševného a fyzického výkonu.

Indikácie liek Rinicold

Katarálne ochorenia s nádcha, upchatie nosa, bolesť hlavy, horúčka, zimnica, bolesť v kĺboch ​​a svaloch.

kontraindikácie

precitlivenosť na liečivo;

súčasné užívanie iných liekov obsahujúcich látky, ktoré sú súčasťou lieku Rinikold;

súčasné podávanie tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, beta-blokátorov;

vek detí (do 6 rokov).

S opatrnosťou: nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; ochorenia krvi, zlyhanie pečene a / alebo obličiek, glaukóm s uzavretým uhlom, adenóm prostaty; Gilbertov syndróm, arteriálna hypertenzia, ochorenia štítnej žľazy, diabetes, bronchiálna astma.

Použitie počas gravidity a laktácie

Kontraindikované. V čase liečby by malo prestať dojčiť.

Vedľajšie účinky

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé.

Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, môžu sa prejaviť vo forme alergických reakcií, závratov, porúch spánku, zvýšenej vzrušivosti, nevoľnosti, bolesti hlavy, sucho v ústach.

interakcie

Zvyšuje účinky inhibítorov MAO, sedatív, etanolu.

Znižuje hypotenzný účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje alfa-adrenostimulačnú aktivitu fenylefrínu.

Antidepresíva, antiparkinsoniká, antipsychotiká, fenotiazínové deriváty zvyšujú riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu.

GCS zvyšuje riziko vzniku glaukómu.

Paracetamol znižuje účinnosť diuretík.

Chlórfeniramín súčasne s inhibítormi MAO môže furazolidón viesť k hypertenznej kríze, agitácii, hyperpyrexii.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok, súčasné vymenovanie halotanu zvyšuje riziko ventrikulárnych arytmií.

Dávkovanie a podávanie

Dovnútra. Dospelí - 1-2 tablety. každých 4-6 hodín Maximálna denná dávka - 8 tab. Deti od 6 rokov - 1 karta. každých 4 - 6 hodín, ale nie viac ako 4-krát denne počas maximálne 5 dní.

predávkovať

Liek sa má užívať len v odporúčaných dávkach. Predávkovanie je zvyčajne spôsobené paracetamolom.

Symptómy: bledosť kože, anorexia, nevoľnosť, vracanie; gepatonekroz; zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšené PV. V prípade predávkovania je potrebné bezodkladne konzultovať s lekárom.

Liečba: výplach žalúdka s následným vymenovaním aktívneho uhlia; symptomatickej terapie.

Špeciálne pokyny

Počas obdobia liečby sa musí zdržať užívania alkoholu. Rinicold sa neodporúča deťom mladším ako 6 rokov, tehotným ženám a dojčiacim matkám. Neužívajte Rinicold spolu s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol.

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a vykonávať prácu, ktorá vyžaduje vysokú koncentráciu pozornosti. Pri vykonávaní práce, ktorá si vyžaduje koncentráciu, rýchlosť pohybu a psychické reakcie, sa musí postupovať opatrne.

Uvoľňovací formulár

Tablety. V blistroch po 10 kusov.

výrobca

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., India.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Anderi (východ), Bombaj - 400 099, India.

Sťažnosti spotrebiteľov zaslané na adresu zastupiteľského úradu

111033, Moscow, st. Zolotorozhsky šachta, 11, str.

Tel: (495) 796-96-36.

Obchodné podmienky pre lekárne

Podmienky skladovania lieku Rinicold

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dátum exspirácie lieku Rinikold

Nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Synonymá nosologických skupín

Ceny v lekárňach v Moskve

recenzia

Zanechajte svoj komentár

Index dopytu po aktuálnych informáciách, ‰

Registračné osvedčenia Rinikold

  • Lekárnička
  • Internetový obchod
  • O spoločnosti
  • Kontaktujte nás
  • Kontakty vydavateľa:
  • +7 (495) 258-97-03
  • +7 (495) 258-97-06
  • E-mail: [email protected]
  • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. hlavná línia, 12.

Oficiálne stránky spoločnosti radar ®. Hlavná encyklopédia drog a farmaceutického tovaru sortiment ruského internetu. Referenčná kniha liekov Rlsnet.ru poskytuje používateľom prístup k inštrukciám, cenám a opisom liekov, potravinových doplnkov, zdravotníckych pomôcok, zdravotníckych pomôcok a iného tovaru. Farmakologická referenčná kniha obsahuje informácie o zložení a forme uvoľňovania, farmakologickom účinku, indikáciách na použitie, kontraindikáciách, vedľajších účinkoch, liekových interakciách, spôsobe užívania liekov, farmaceutických spoločnostiach. Lekárska referenčná kniha obsahuje ceny liekov a tovaru farmaceutického trhu v Moskve a ďalších mestách Ruska.

Prenos, kopírovanie, šírenie informácií je zakázané bez povolenia spoločnosti LLC RLS-Patent.
Pri citovaní informačných materiálov zverejnených na stránke www.rlsnet.ru sa vyžaduje odkaz na zdroj informácií.

Veľa zaujímavejšie

© REGISTRÁCIA LIEKOV RUSSIA® Radar®, 2000-2019.

Všetky práva vyhradené.

Komerčné použitie materiálov nie je povolené.

Informácie sú určené pre zdravotníckych pracovníkov.

RINICOLD N10 TABUĽKA

Podobné produkty

Novartis Consumer Health Inc.

Unic Pharmaceutical Laboratories (pobočka spoločnosti J.

Unic Pharmaceutical Laboratories (pobočka spoločnosti J.

Ultratab Laboratories Inc.

Ultratab Laboratories Inc.

Rafton Laboratories Limited

Rafton Laboratories Limited

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd.

Prečítajte si o produkte

Rinicold návod na použitie

Forma dávkovania

štruktúra

paracetamol 500 mg

hydrochlorid fenylefrínu 10 mg

chlorfenamín maleát 2 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, škrob, stearát horečnatý, mastenec, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, polyvinylpyrolidón, metylparabén, propylparabén.

farmakodynamika

Kombinovaný nástroj, ktorý má antipyretický, analgetický, alfa-adrenostimulačný, vazokonstrikčný a antihistaminický účinok, eliminuje príznaky „prechladnutia“. Kofeín stimuluje psychomotorické centrá mozgu, zvyšuje účinok analgetík, odstraňuje ospalosť a únavu, zvyšuje fyzickú a psychickú výkonnosť, skracuje reakčný čas, dočasne znižuje únavu a ospalosť. Paracetamol je narkotické analgetikum; blokuje COX, hlavne v centrálnom nervovom systéme, ovplyvňuje centrá bolesti a termoregulácie; Má analgetický a antipyretický účinok. Fenylefrín je alfa adrenergný agonista s miernym vazokonstrikčným účinkom. Chlórfenamín je blokátorom receptorov H1-histamínu. Strihá cievy v nose, eliminuje edém a hyperémiu sliznice nosovej dutiny, nosohltanu a nosných dutín; redukuje exsudatívne prejavy, potláča príznaky alergickej rinitídy.

Vedľajšie účinky

Na strane centrálneho nervového systému: závraty, poruchy spánku, podráždenosť, bolesť hlavy.

Na strane zažívacieho systému: nevoľnosť, sucho v ústach.

Iné: alergické reakcie.

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé.

Predajné funkcie

bez lekárskeho predpisu

Osobitné podmienky

Počas obdobia liečby sa vykonáva monitorovanie periférnej krvi a funkčný stav pečene. Počas liečby neužívajte prášky na spanie a anxiolytiká (trankvilizéry). Neužívajte s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Ak príznaky nezmiznú do 5 dní, mali by ste sa poradiť s lekárom. Počas obdobia liečby je potrebné upustiť od používania etanolu (je možný rozvoj hepatotoxického účinku), viesť motorové vozidlo a vykonávať iné potenciálne nebezpečné činnosti, ktoré vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií.

svedectvo

- prechladnutie spojené s rinitídou, upchatím nosa, bolesťou hlavy, horúčkou, zimnicou, bolesťou v kĺboch, svaloch.

kontraindikácie

- obdobie laktácie (dojčenie);

- vek detí do 6 rokov;

- súčasné podávanie tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, beta-blokátorov;

- súčasné užívanie iných liekov obsahujúcich účinné látky, ktoré tvoria Rinicold;

- precitlivenosť na liek.

Liek sa má predpisovať s opatrnosťou v prípade nedostatku glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, ochorení krvi, zlyhania obličiek a / alebo pečene, glaukómu s uzavretým uhlom, adenómu prostaty, Gilbertovho syndrómu, arteriálnej hypertenzie, ochorení štítnej žľazy, diabetes mellitus, bronchiálnej astmy.

Liekové interakcie

Zvyšuje účinky inhibítorov MAO, sedatívnych liekov, etanolu. Etanol zvyšuje sedatívny účinok antihistaminík. Antidepresíva, antiparkinsoniká a antipsychotiká, fenotiazínové deriváty zvyšujú riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu. GCS zvyšuje riziko vzniku glaukómu. Paracetamol znižuje účinnosť urikosurických liekov. Chlórfenamín súčasne s inhibítormi MAO, furazolidón môže spôsobiť hypertenznú krízu, agitovanosť, hyperpyrexiu. Tricyklické antidepresíva zvyšujú adrenomimetický účinok fenylefrínu, súčasné vymenovanie halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Znižuje hypotenzný účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje alfa-adrenostimulačnú aktivitu fenylefrínu.

  • Môžete si kúpiť Rinicold n10 tabl v Galícii vo vašej pohodlnej lekárni zadaním objednávky na Apteka.RU.
  • Cena Rinicold n10 tabl v Galícii je 140,20 rubľov.

Najbližšie miesta doručenia Vám v Galiche môžete vidieť tu.

Ceny za Rinicold v iných mestách

dávkovanie

Liek je predpísaný vo vnútri.

Dospelí - 1-2 tablety každých 4-6 hodín Maximálna denná dávka - 8 tabliet.

Deti od 6 rokov - 1 tableta každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát / maximálne 5 dní.

Rinicold: návod na použitie a 4 indikácie

Populárny liek, ktorý má decongestant a antihistaminikum účinky je Rinicold.Rinicold má výrazný liečivý účinok a má: antipyretický, analgetický, vazokonstrikčný účinok. Tablety RennieCold sa odporúčajú užívať, keď sú dôkazy o chrípke, s dusným nosom a chladom. Tento liek sa uvoľňuje v rôznych lekárskych formách.

Oficiálna medicína hovorí, že táto droga je veľmi dobrá na prechladnutie a vplyv jej účinkov je spôsobený obsiahnutými zložkami. Liek obsahuje paracetamol, ktorý má antipyretické a analgetické účinky na organizmus. Vďaka prídavným komponentom je možné znížiť upchatie nosa a eliminovať výtok. Okrem toho s týmto liekom môžete znížiť opuch a nadmerný zápal sliznice nosa, znížiť vaskulárnu permeabilitu a odstrániť hlavné príznaky alergickej rinitídy.

Čo sú tieto pilulky pre: Rinicold

Liek Rinikold dobre pomáha v kombinácii s inými liekmi, normalizovať pohodlie s chrípkou a chladom.

Hlavné indikácie pre použitie sú:

  • Bolesť svalov;
  • bolesti kĺbov;
  • bolesť hlavy;
  • Zimnica a všeobecná slabosť.

Rinicold sa predpisuje na bolesti hlavy, zimnicu a bolesti svalov.

To sú len tie najzákladnejšie indikácie na použitie tohto lieku. Dospelí pacienti dostávajú tento liek v dávke 1-2 kapsuly každých 6 hodín. Maximálna možná denná dávka je 8 tabliet. Deti vo veku nad 6 rokov vymenujú 1 tabletu každých 4-6 hodín. Maximálna možná dávka lieku je 4 tablety denne. Trvanie liečby nie je dlhšie ako 5 dní.

Prášok Rini Gold sa predpisuje pacientom s akútnymi respiračnými vírusovými infekciami staršími ako 15 rokov podľa špecifickej schémy. Dospelí pacienti majú predpísané 1 vrecko prášku 3-4 krát denne.

Interval medzi užitím lieku by mal byť 4-6 hodín. Pri príprave lieku by sa obsah vrecka mal naliať do pohára naplneného horúcou vodou, dôkladne premiešať a opiť. Lekári neodporúčajú užívať liek na viac ako 5 dní. Tento liek je dostupný vo forme sirupu. Pacienti vo veku nad 12 rokov užívajú tento liek v 4 polievkových lyžičkách. l. 3 krát denne.

Veľmi starostlivo, musíte predpísať tento liek, ak používate antidepresíva, neuroleptiká, rovnako ako mnoho ďalších liekov. Pri interakcii so sedatívami a etanolom sa výrazne zvyšuje ich účinok. Pri užívaní inhibítorov sa môže vyskytnúť nadmerná citlivosť a akútna hypertenzná kríza. Tiež nie je potrebné používať antibiotikum, pretože to môže viesť k zhoršeniu zdravia. Je to dôležité! Uistite sa, že prísne dodržiavať predpísané dávkovanie lieku, pretože to zabráni negatívnym dôsledkom.

V období užívania lieku Rinik kontraindikovaný alkohol. Tento liek môže znížiť rýchlosť reakcií a schopnosť koncentrácie.

Zloženie tabliet Rinikold

Jeden z najúčinnejších nástrojov používaných na liečbu prechladnutia je považovaný za Rinicold, pretože sa skladá zo zložiek, ktoré podporujú rýchlejšie zotavenie.

Medzi hlavné zložky, ktoré tvoria túto drogu, je potrebné zdôrazniť napríklad:

  • paracetamol;
  • Chlorfenamín maleát;
  • kofeín;
  • Hydrochlorid fenylefrín.

Balenie obsahuje 1 až 4 blistre, z ktorých každá obsahuje 10 tabliet. Tento liek je určený na liečbu akútnych respiračných ochorení. Je určený na symptomatickú úľavu od prechladnutia a chrípky. Liek patrí k analgetikám, antikoncepčným látkam a má antipyretické účinky. Paracetamol, ktorý je súčasťou liečiva, má antipyretické a analgetické účinky na telo. Fenylefrín má vazokonstrikčný účinok, znižuje upchatie nosa a množstvo sekrétov. Kofeín pomáha stimulovať nervový systém, odstraňuje letargiu, ospalosť.

Chlórfenamín má antihistaminikum a anti-edémové účinky, znižuje permeabilitu ciev, opuch nosovej sliznice a tiež odstraňuje príznaky alergickej rinitídy.

Podľa inštrukcií sú tablety určené na perorálne podávanie. Užívajú sa orálne, výhodne po jedle. Po prečítaní opisu lieku môžete určiť jeho hlavné indikácie, kontraindikácie, ako aj charakteristiky aplikácie.

Návod na použitie: Rinicold

Liek Rinicold je určený na symptomatickú liečbu prechladnutia.

Umožňuje vám znížiť závažnosť takýchto prejavov ako:

  • Výtok z nosa;
  • Zvýšenie teploty;
  • bolesť hlavy;
  • Stratené telo.

Všetky zložky, ktoré tvoria drogy sú veľmi dobre vstrebáva do krvi z čriev bezprostredne po užití pilulky. Okamžite sa distribuujú v tkanivách a metabolické procesy sa vyskytujú prevažne v pečeni, ktoré sa potom vylučujú z tela spolu s močom. Užívanie lieku je indikované na zníženie závažnosti symptómov sprevádzaných chrípkou, parainfluenzou a mnohými ďalšími akútnymi respiračnými ochoreniami vyvolanými rôznymi vírusmi.

Liek je všeobecne dobre tolerovaný. Niekedy sa môže vyskytnúť nevoľnosť, poruchy spánku, závraty, nadmerná podráždenosť, sucho v ústach, bolesť hlavy a alergie. Ak sa u vás vyskytnú vedľajšie účinky, musíte okamžite prestať užívať liek a vyhľadať lekára.

Rinic pilulky: z čoho

Droga Rinic - moderný kombinovaný nástroj poskytujúci rýchlu pomoc pri ochoreniach dýchacích ciest. Tento liek je prezentovaný v rôznych formách, a to tabletách, čírom roztoku na orálne podávanie, prášku na prípravu roztoku. Vzhľadom na svoje kombinované zloženie, liek zaujíma vedúcu pozíciu v boji proti hlavným príznakom prechladnutia.

Rinikold dobre pomáha so silnou slabosťou tela a opuchom tkanív nosových priechodov

Liek sa používa na odstránenie symptomatických prejavov bežného prechladnutia a chrípky, najmä:

  • Horúčka a zimnica;
  • Bolesti hlavy;
  • Pocit bolestivých svalov;
  • Nepohodlie v kĺboch;
  • Veľká letargia a slabosť;
  • Opuch tkanív nosných priechodov.

Okrem toho rinitídu a sinusitídu možno považovať za indikáciu použitia lieku. Napriek širokému spektru indikácií však tento liek má určité kontraindikácie, ktoré je potrebné vziať do úvahy a mali by ste sa dodatočne poradiť s lekárom. Užívajte liek a nezabudnite ho vypiť veľkým množstvom vody. Môžete si vziať liek nie skôr ako 1,5-2 hodiny po konzumácii jedla. Predpísať dávkovanie a priebeh liečby môže iba ošetrujúci lekár a samoliečba iba zhoršuje situáciu a vedie k zhoršeniu zdravia.

Lekári hodnotenie: Rinikold

Pred užívaním lieku, musíte si prečítať pokyny, recenzie lekárov a pacientov. Okrem toho je dôležité najprv konzultovať so svojím lekárom o užívaní lieku.

Medzi hlavné výhody lieku Rinicold možno identifikovať napríklad:

  • Cenovo dostupné náklady;
  • Pacienti dobre tolerovaní;
  • Rýchlo pôsobiace.

Mnohí pacienti si všimnú, že po jej aplikácii sa stáva oveľa ľahšie dýchať nosom, výtok z nosa a kongescia miznú, teplota a bolesti tela sa znižujú, bolesti hlavy sa znižujú. Lekári často odporúčajú, aby pacienti užívali túto drogu, pretože ju chválili zdravotníci a pacienti.

Kontraindikácie: Rinicold

Liek Rinikold má určité kontraindikácie, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Nemôžete vziať tento liek pre:

  • tehotenstva;
  • dojčenia;
  • Na liečbu detí mladších ako 6 rokov;
  • Precitlivenosť na zložky lieku;
  • Súčasné užívanie niektorých iných liekov.

Tento liek je braný so zvláštnou opatrnosťou v niektorých komorbiditách, najmä so zvýšeným tlakom, ochoreniami srdca a ciev, glaukómom, zápalom prostaty u mužov. Pred užívaním lieku sa uistite, že neexistujú žiadne kontraindikácie. Pri užívaní lieku je dôležité prísne dodržiavať dávkovanie.

Medzi možné vedľajšie účinky môžu patriť:

  • Zhoršenie zažívacích procesov;
  • Výskyt alergických reakcií;
  • Narušenie nervového systému.

Predávkovanie sa môže vyskytnúť len v prípade veľkého množstva paracetamolu. Predávkovanie môže byť charakterizované výskytom nevoľnosti, smrti pečeňových buniek, abnormálnej stolice. V prípade predávkovania sa vykoná výplach žalúdka a musia sa odobrať sorbenty.

Rinicold tablety: návod na použitie (video) t

Rinicold je považovaný za veľmi dobrý liek, ktorý pomáha rýchlo sa zbaviť hlavných prejavov chladu a chrípky.

Rinicold - návod pre pacientov

Pokyny pre tablety

Pokyny pre tablety Rinicold je určený špeciálne pre pacientov, pretože liek je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Obsahuje všetky potrebné informácie o lieku a poskytuje podrobné odporúčania na jeho použitie. Ak si prečítate pokyny v plnej miere, môžete sa dozvedieť viac o Rinicold a názoroch iných ľudí.

Rynicold zloženie, tvar, balenie

Liek Rinikold vyrobený vo forme tabliet je určený na liečbu symptómov akútnych respiračných infekcií.

Pretože liečivo je kombináciou, ako účinná látka slúži niekoľko zložiek. Zloženie Rinicoldu zahŕňalo kofeín, hydrochlorid fenylefrínu, maleát chlórfenamínu a paracetamol v požadovanom množstve. Ako pomocné zložky sa pridajú mikrokryštalické celulózové látky, škrob, stearát horečnatý, mastenec, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, polyvinylpyrolidón, metylparabén, propylparabén.

Na pultoch lekární je liek možné vidieť v obaloch z kartónu, kde sú blistre alebo pásy umiestnené s tuctom tabliet. Každé balenie môže obsahovať jeden, dva, tri alebo štyri podobné balenia.

Podmienky skladovania

Rinikold sa smie skladovať až tri roky v suchých priestoroch, kde teplota vzduchu nepresahuje 25 stupňov. Deti by nemali mať prístup k skladovaniu lieku.

farmakológia

Farmakologický účinok kombinovaného liečiva je spôsobený účinkami jeho zložiek.

Paracetamol - zmierňuje a znižuje horúčku;

Fenylefrín kvôli svojej vazokonstrikčnej schopnosti eliminuje upchatie nosa;

Chlórfenamín vďaka svojmu antialergickému a anti-edémovému účinku uľahčuje dýchanie potlačením príznakov alergickej rinitídy.

Kofeín zmierňuje únavu a ospalosť, čo prispieva k zvýšeniu účinnosti.

farmakokinetika

Farmakokinetika tohto lieku nie je nikde opísaná.

Tablety sa opláchnu z toho, čo sa odčíta.

Liek Rinicold je indikovaný na použitie pri prechladnutí. Jeho činnosť je zameraná na boj proti symptómom, ktoré sa prejavujú chladom:

kontraindikácie

Pre dojčiace a tehotné ženy, rovnako ako pre deti do šiestich rokov, liek nie je predpísaný. Jeho príjem tiež nie je žiaduci v spojení s tricyklickými antidepresívami, inhibítormi MAO, beta blokátormi a inými liekmi s podobným zložením účinných látok.

Rinicold návod na použitie

Liek sa užíva perorálne.

U dospelého pacienta je predpis vo forme 2 tabliet každých 6 hodín, ale nie viac ako 8 kusov denne.

Pre deti je stretnutie vo forme 1 tablety každých 6 hodín, ale nie viac ako 4 ks denne.

Trvanie liečby by nemalo presiahnuť päť dní.

Počas tehotenstva vyplachujte

Liek je počas tehotenstva a dojčenia zakázaný.

Rynicold deti

Pre deti do 6 rokov liek nie je predpísaný na liečbu. Pre tých, ktorí sú starší, si ich môžete vziať v súlade s dávkami uvedenými v návode.

Vedľajšie účinky

Keď sa liek užíva v odporúčanom dávkovaní, vedľajšie účinky sa spravidla neprejavujú. Môžu sa však vyskytnúť alergické reakcie a môžu sa objaviť aj závraty, bolesti hlavy. Pacient môže byť v stave zvýšenej excitability a trpieť nespavosťou. Okrem toho môže tráviaci systém reagovať na nevoľnosť a sucho v ústach.

predávkovať

Ak pacient bol prijatý nadmerný príjem lieku, je potrebné umyť žalúdok a predpísať aktívne uhlie.

Príznaky predávkovania môžu byť príznaky nadbytočného paracetamolu vo forme blanšírovania, nevoľnosti a vracania, hepatonekrózy a zvýšenia aktivity pečeňových transamináz a môže sa zvýšiť protrombínový čas.

Liekové interakcie

Súčasné užívanie Rinicoldu s inými liekmi má za následok nasledovné: t

  • Sedatikum, etanol - zvyšovanie ich účinku;
  • Antidepresíva, antiparkinsoniká a antipsychotiká - zvyšujú riziko zápchy a retencie moču, starostí sucho v ústach;
  • Môže sa vyvinúť GCS - glaukóm;
  • MAO inhibítory - výskyt vzrušenia, možná hypertenzná kríza;
  • Tricyklické antidepresíva - zvyšuje účinok Rinicoldu;
  • Halothane - môže sa vyvinúť ventrikulárna arytmia;
  • Guanetidín - jeho hypotenzný účinok klesá so zvýšením adrenostimulačného účinku Rinicoldu.

Ďalšie pokyny

Pri aplikácii lieku Rinicold na liečbu ho nekombinujte s alkoholom.

Mali by ste byť tiež opatrní pri vedení motorových vozidiel a pri práci s mechanizmami pri užívaní lieku.

Rinikoldové analógy

Analógy lieku Rinicold, ktoré je možné v prípade potreby nahradiť, sú tablety Rinza, Flystop alebo Ajikold.

Rinikold cena

Liek má prijateľnú cenu. Jeho náklady v priemere v lekárňach o niečo viac ako sto rubľov.

Rinicold recenzie

Existuje mnoho hodnotení o Rinicold a každý z nich je takmer pozitívny. Pacienti ako jeho účinnosť a rýchlosť, rovnako ako cenovo dostupné náklady.

Aby sme neboli neopodstatnení, uvádzame niektoré z nich.

Andrew: Aj keď samotný Rinikold nemá liečivý účinok na prechladnutie, dokonale odstraňuje príznaky ochorenia. Vďaka tejto droge, môžem, dokonca aj keď som chytil nachladnutie, neberte si zoznam chorých, ktorý je pre mňa jednoducho neprijateľný a pokračujem v práci počas liečby. V priebehu niekoľkých hodín rinikold vyhrá teplotu a eliminuje nepríjemné bolesti v kĺboch, čo je večný spoločník nachladnutia. Opuch nosa je znateľne znížený a opäť sa cítite ako muž. Odporúčam tento nástroj každému, kto nemá možnosť oddychovať v posteli s chorobou. Šetrí 100 percent.


Mária: Je nepravdepodobné, že by niekto rád ochorel, hlavne nachladnutím. Celá skupina nepríjemných príznakov a veľa zbytočného času stráveného v posteli. Tak som hlavne na jeseň alebo na jar s hororom očakávané prejavy akútnych respiračných infekcií. Ale keď som objavil Rinicolda pre seba, prestal som sa jej báť. Symptómy sú eliminované v priebehu niekoľkých hodín a umožňujú vám zostať na nohách po celú dobu liečby až do úplného uzdravenia. Pozoruhodný nástroj.