Hlavná / Prevencia

Rinicold (Rinicold) - návod na použitie

Medzinárodný názov: Rinicold

Zloženie a uvoľňovacia forma

Tablety. 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu, 30 mg kofeínu, 10 mg hydrochloridu fenylefrínu, 2 mg maleátu chlórfenamínu. Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, škrob, stearát horečnatý, mastenec, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, polyvinylpyrolidón, metylparabén, propylparabén.

V blistroch obsahujúcich 6, 10, 12, 20, 24 alebo 30 tabliet. Balené v kartónovej krabici.

Klinicko-farmakologická skupina

Liečivo na symptomatickú liečbu akútnych respiračných ochorení

Farmakoterapeutická skupina

Prostriedky na odstránenie príznakov akútnych respiračných infekcií a prechladnutí (narkotické analgetiká + vazokonstriktor + vitamín)

Farmakologický účinok lieku Rinicold

Kombinované lieky používané na prechladnutie. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky. Fenylefrín má vazokonstriktorový účinok, ktorý pomáha eliminovať nazálnu kongesciu a redukovať nazálne sekréty. Chlórfenamín má antialergický a anti-edematózny účinok. Znižuje vaskulárnu permeabilitu, eliminuje opuchy a hyperémiu nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie. Kofeín má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, čo vedie k zníženiu únavy a ospalosti a zvýšeniu duševného a fyzického výkonu.

farmakokinetika

Údaje o farmakokinetike lieku Rinicold neboli poskytnuté.

Febrilný syndróm (katarálne a infekčné ochorenia); Sinusitída, rinorea (akútna rinitída, alergická rinitída).

Kontraindikácie pre použitie lieku Rinicold

Precitlivenosť, výrazná ateroskleróza koronárnych artérií, arteriálna hypertenzia (závažná), diabetes mellitus (závažná), gravidita, laktácia, vek detí (do 6 rokov). Nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; zlyhanie pečene a / alebo obličiek, glaukóm s uzavretým uhlom, hyperplázia prostaty; vrodená hyperbilirubinémia (syndrómy Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), arteriálna hypertenzia, tyreotoxikóza, diabetes, CHOCHP (pľúcny emfyzém, chronická bronchitída), súčasné podávanie inhibítorov MAO a beta-blokátorov.

Dávkovací režim a spôsob použitia lieku Rinicold

Liek je predpísaný vo vnútri.

Dospelí - 1-2 karty. každých 4-6 hodín Maximálna denná dávka - 8 tab.

Deti od 6 rokov - 1 karta. každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát denne počas maximálne 5 dní.

Vedľajšie účinky

Na strane centrálneho nervového systému: závraty, poruchy spánku, podráždenosť, bolesť hlavy.

Na strane zažívacieho systému: nevoľnosť, sucho v ústach.

Iné: alergické reakcie.

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé.

Použitie počas gravidity a laktácie

Liek je kontraindikovaný na použitie počas gravidity a laktácie (dojčenie) Použitie na porušenie funkcie pečene Opatrnosť je potrebné predpísať lieku na zlyhanie pečene, Gilbert syndróm Použitie na poruchy funkcie obličiek Opatrnosť je potrebné predpísať liek na zlyhanie obličiek.

Použitie lieku u detí

Deti od 6 rokov - 1 karta. každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát denne počas maximálne 5 dní.

Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.

Špeciálne pokyny pri užívaní lieku Rinicold

Počas obdobia liečby sa vykonáva monitorovanie periférnej krvi a funkčný stav pečene. Počas liečby neužívajte prášky na spanie a anxiolytiká (trankvilizéry). Neužívajte s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Ak príznaky nezmiznú do 5 dní, mali by ste sa poradiť s lekárom. Počas obdobia liečby je potrebné upustiť od používania etanolu (je možný rozvoj hepatotoxického účinku), viesť motorové vozidlo a vykonávať iné potenciálne nebezpečné činnosti, ktoré vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií.

predávkovať

Symptómy sú spôsobené hlavne účinkom paracetamolu: možná bledosť kože, anorexia, nauzea, vracanie, hepatonekróza, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšenie protrombínového času.

Liečba: výplach žalúdka, po ktorom nasleduje vymenovanie aktívneho uhlia, symptomatická liečba.

Pacient by mal byť v prípade predávkovania upozornený na potrebu poradiť sa s lekárom.

Interakcie s inými liekmi

Liek zvyšuje účinok sedatív, etanolu.

Kombinované použitie s antidepresívami, antiparkinsonikami, antipsychotikami, fenotiazínovými derivátmi (chlórpromazín, trifluoperazín, levomepromazín) zvyšuje riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu.

Pri súčasnom užívaní s SCS sa zvyšuje riziko glaukómu.

Chlorfenamín, ak sa používa súčasne s inhibítormi MAO, môže viesť k hypertenznej kríze, vzrušeniu.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok liečiva, súčasné menovanie halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje aktivitu alfa-adrenostimuliruyuschy fenylefrínu.

Obchodné podmienky pre lekárne

Liek je schválený na použitie ako prostriedok OTC.

Podmienky skladovania lieku Rinicold

Liek sa musí uchovávať mimo dosahu detí, na suchom mieste pri teplote do 25 ° C. Čas použiteľnosti - 3 roky.

Použitie lieku Rinicold len tak, ako to predpísal lekár, popis je uvedený ako referencia!

Rinicold: návod na použitie

Liek Rinikold patrí do klinickej farmakologickej skupiny liekov na symptomatickú liečbu prechladnutia. To vám umožní znížiť závažnosť týchto prejavov ako nádcha, bolesti hlavy, horúčka, bolesti tela.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Liek Rinicold je dostupný vo forme tabliet na perorálne podávanie (ústami). Obsahujú niekoľko aktívnych komponentov, medzi ktoré patria:

  • Fenylefrín hydrochlorid - 10 mg.
  • Paracetamol - 500 mg.
  • Chlorfeniramínmaleát - 2 mg.
  • Kofeín - 30 mg.

Tiež obsahujú pomocné zložky, ktoré zahŕňajú stearát horečnatý, metylparabén, sodnú soľ glykolátu škrobu, mikrokryštalickú celulózu, mastenec, propylparabén, želatínu, zemiakový škrob, polyvinylpyrolidón. Tablety sú balené v blistri po 10 kusov. Balenie obsahuje 1, 2, 3 alebo 4 blistre, ako aj návod na použitie.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinok tabliet Rinicold kvôli účinkom jeho účinných zložiek: t

  • Paracetamol - inhibuje aktivitu enzýmu COX (cykloxygenáza), ktorý je zodpovedný za syntézu pro-zápalového mediátora prostaglandínu. Zníženie koncentrácie prostaglandínu môže znížiť závažnosť zápalových symptómov (horúčka, bolesť hlavy).
  • Kofeín - stimulant, ktorý vám umožní zvýšiť efektivitu osoby, ako aj zlepšiť jeho zdravie.
  • Fenylefrín je stimulátorom vaskulárnych alfa-adrenergných receptorov, čo spôsobuje ich zúženie a zníženie opuchu sliznice nosa.
  • Chlórfeniramín - antihistaminická zložka, ktorá blokuje H-receptory histamínu, čím znižuje výskyt alergických reakcií na pozadí respiračnej patológie.

Všetky zložky lieku sú dobre absorbované do krvi z čriev po užití pilulky vo vnútri. Sú rovnomerne rozložené v tkanivách, metabolizujú sa hlavne v pečeni s tvorbou neaktívnych produktov, ktoré sa vylučujú z tela močom.

Indikácie na použitie

Užívanie tabliet Rinicold je indikované na zníženie závažnosti symptómov (bolesť hlavy, horúčka, bolesti svalov a kĺbov, upchatie nosa a výtok z neho, zimnica) sprevádzané rozvojom chrípky, parainfluenzy a iných akútnych respiračných ochorení spôsobených najmä rôznymi vírusmi.

kontraindikácie

Pri určitých fyziologických a patologických stavoch ľudského tela je užívanie tabliet Rinicold kontraindikované. Patrí medzi ne:

  • Tehotenstvo kedykoľvek počas obdobia dojčenia (laktácia).
  • Vek detí do 6 rokov.
  • Súbežné užívanie beta-blokátorov, tricyklických antidepresív, inhibítorov monoaminooxidázy (MAO).
  • Súčasný príjem iných liekov obsahujúcich paracetamol alebo iné zlúčeniny zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov.
  • Precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku.

Tablety Rinicold sa používajú opatrne v niektorých komorbiditách, ktoré zahŕňajú vysoký krvný tlak, aterosklerotické vaskulárne ochorenie srdca, nedostatok enzýmu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza, glaukóm s uzavretým uhlom, adenóm prostaty u mužov, zlyhanie obličiek a pečene vrátane Gilbertovho syndrómu. Pred užitím tabletiek musíte zabezpečiť, aby neexistovali žiadne kontraindikácie.

Dávkovanie a podávanie

Tablety Rinicold sú určené na perorálne podanie. Užívajú sa perorálne, výhodne po jedle. Dávka pre dospelých je 1-2 tablety každých 4 - 6 hodín, ale nie viac ako 8 tabliet denne, pre deti vo veku nad 6 rokov - 1 tableta po 4 - 6 hodinách, ale nie viac ako 4 krát denne, Priebeh liečby liekom by nemal presiahnuť 5 dní.

Vedľajšie účinky

Vo všeobecnosti sú tablety Rinicoldu dobre znášané. Niekedy sa na pozadí ich príjmu môže vyskytnúť nevoľnosť, závraty, poruchy spánku, podráždenosť, sucho v ústach, bolesť hlavy, alergické reakcie (vyrážka na koži, svrbenie, žihľavka, angioedém Quincke). V takýchto prípadoch by sa používanie lieku malo prerušiť a vyhľadať lekára.

Špeciálne pokyny

Skôr ako začnete užívať tablety Rinicoldu, starostlivo si prečítajte návod na používanie lieku a venujte pozornosť niekoľkým špeciálnym pokynom:

  • Pri užívaní tabletiek by ste sa mali vzdať alkoholu.
  • Účinné zložky tabliet Rinicoldu môžu interagovať s liekmi iných farmakologických skupín, preto by sa ich použitie malo poradiť so svojím lekárom.
  • Súčasné použitie nesteroidných protizápalových liekov (kyselina acetylsalicylová, ibuprofén, analgin) s inými zástupcami farmakologickej skupiny je vylúčené.
  • Ak potrebujete vykonávať prácu spojenú s potrebou zvýšenej koncentrácie a rýchlosti psychomotorických reakcií, je potrebná opatrnosť.

V lekárňach sa tablety Rinicold predávajú bez lekárskeho predpisu. Výskyt pochybností alebo otázok týkajúcich sa ich prijatia je dôvodom návštevy lekára.

predávkovať

Predávkovanie môže byť spôsobené paracetamolom obsiahnutým v tabletách Rinicoldu. Prejavy sa vyvíjajú pri jednorazovom príjme 10-15 g paracetamolu (jeho obsah v prvej tablete je 500 mg). Medzi príznaky predávkovania patria nevoľnosť, vracanie, toxické poškodenie pečene so smrťou buniek (hepatonekróza). Liečba predávkovania zahŕňa výplach žalúdka, užívanie črevných sorbentov (aktívne uhlie) a zavedenie protilátok (metionín, N-acetylcysteín), ktoré si lekár zvolí, v závislosti od času po predávkovaní.

Analógy tabletiek Rinicold

Podobnými prípravkami pre prípravky pre tablety Rinicold sú Rinzasip, AjiCOLD, Flystop.

Podmienky skladovania

Čas použiteľnosti tabliet Rinicoldu je 3 roky, uchovávajte na tmavom a suchom mieste neprístupnom deťom pri teplote vzduchu do + 25 ° C.

Rinikold cena

Priemerné náklady na 10 tabliet Rinikold v lekárňach v Moskve sa pohybujú od 100-126 rubľov.

Rinikold - oficiálny návod na použitie

Registračné číslo:

Obchodný názov lieku:

Medzinárodné vlastnícke meno alebo názov zoskupenia:

Paracetamol + fenylefrín + chlórfenamín + kofeín

Forma dávkovania:

popis

Biele, bikonvexné, oválne, nepotiahnuté tablety s rizikom na jednej strane.

štruktúra

Každá tableta obsahuje: t

Účinné látky: paracetamol 500 mg, kofeín 30 mg, fenylefrín hydrochlorid 10 mg, chlorfeniramín maleát 2 mg.

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza 64,70 mg, kukuričný škrob 94,0 mg, želatína 4,0 mg, povidón-C30 5,0 mg, metyl-para-hydroxybenzoát 0,75 mg, propyl para-hydroxybenzoát 0,075 mg, mastenec 15,0 mg, stearát horečnatý 7, 0 mg, sodná soľ karboxymetylškrobu 17,0 mg.

Farmakoterapeutická skupina: t

liek na príznaky prechladnutia a chrípky.

ATX kód: R05X

Farmakologický účinok

farmakodynamika

Kombinované liečivo. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky. Fenylefrín - vazokonstrikčné pôsobenie, čím pomáha eliminovať upchatie nosa a redukovať nosný výtok. Chlórfeniramín má antialergický a anti-edémový účinok. Znižuje vaskulárnu permeabilitu, eliminuje opuchy a hyperémiu nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie. Kofeín má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, čo vedie k zníženiu únavy a ospalosti a zvýšeniu duševného a fyzického výkonu.

farmakokinetika

Údaje o farmakokinetike lieku Rinicold nie sú uvedené.

Indikácie na použitie:

- prechladnutie sprevádzané nádchom, upchatím nosa, bolesťou hlavy, horúčkou, zimnicou, bolesťou kĺbov a svalov.

kontraindikácie

Precitlivenosť na liek; súčasné užívanie iných liekov obsahujúcich látky, ktoré sú súčasťou lieku Rinicold; súčasné podávanie tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, beta-blokátorov; tehotenstvo, laktácia; vek detí (do 6 rokov).

Bezpečnostné opatrenia na používanie

S opatrnosťou, keď - nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; ochorenia krvi, zlyhanie pečene a / alebo obličiek, glaukóm s uzavretým uhlom, adenóm prostaty; Gilbertov syndróm, hypertenzia, ochorenie štítnej žľazy, diabetes, bronchiálna astma.

Špeciálne pokyny

Počas obdobia liečby sa musí zdržať užívania alkoholu.

Neužívajte Rinicold spolu s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol.

Dávkovanie a podávanie: t

Vnútri dospelých - 1-2 tablety každých 4-6 hodín. Maximálna denná dávka je 8 tabliet.

Deti od 6 rokov - 1 tableta každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát denne počas maximálne 5 dní.

Interakcia s inými liekmi:

Zvyšuje účinky inhibítorov MAO, sedatív, etanolu. Antidepresíva, antiparkinsoniká, antipsychotiká, fenotiazínové deriváty - zvyšujú riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu. Glukokortikosteroidy zvyšujú riziko vzniku glaukómu. Paracetamol znižuje účinnosť diuretík. Chlórfeniramín súčasne s inhibítormi MAO môže furazolidón viesť k hypertenznej kríze, agitácii, hyperpyrexii. Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok, súčasné vymenovanie halotanu zvyšuje riziko ventrikulárnych arytmií. Znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje aktivitu alfa-adrenostimuliruyuschy fenylefrínu.

Vedľajšie účinky:

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé. Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, môžu sa prejaviť vo forme alergických reakcií, závratov, porúch spánku, zvýšenej vzrušivosti, nevoľnosti, bolesti hlavy, sucho v ústach.

predávkovať

Liek sa má užívať len v odporúčaných dávkach. Predávkovanie je zvyčajne spôsobené paracetamolom.

Symptómy: bledá koža, anorexia, nevoľnosť, vracanie; gepatonekroz; zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšenie protrombínového času. V prípade predávkovania okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Liečba: výplach žalúdka s následným vymenovaním aktívneho uhlia; symptomatickej terapie.

Vlastnosti lieku pri prvom prijatí alebo pri jeho zrušení.

Nie sú zaznamenané žiadne zvláštnosti konania pri prvom prijatí alebo zrušení drogy Rinicold.

Akcie lekára (záchranár), pacient pri preskakovaní príjmu jednej alebo viacerých dávok lieku Rinikold.

Pri vynechaní jednej alebo viacerých dávok lieku nie sú potrebné žiadne špeciálne opatrenia lekára (zdravotníka) alebo pacienta.

Charakteristiky medicínskeho použitia lieku u tehotných žien, žien počas dojčenia, detí, dospelých s chronickými ochoreniami.

Liek je kontraindikovaný na použitie počas gravidity a laktácie (dojčenie).

Deti mladšie ako 6 rokov na užívanie lieku sa neodporúčajú.

Starší pacienti.

Pri neprítomnosti poškodenia funkcie obličiek sa má dodržiavať obvyklý dávkovací režim. Skúsenosti s používaním u pacientov s chronickým zlyhaním obličiek (CRF) a / alebo miernym zlyhaním pečene sú obmedzené.

Vplyv na schopnosť riadiť vozidlá, mechanizmy.

Pri vykonávaní práce, ktorá vyžaduje koncentráciu, rýchlosť motorických a psychomotorických reakcií, je potrebná opatrnosť.

Uvoľňovací formulár

Na 10 tabliet v blistri z PVC-hliníkovej fólie alebo v páse z hliníkovej fólie. Na 1, 2, 3 alebo 4 blistroch alebo na prúžku s inštrukciami na použitie sa umiestni do kartónového obalu.

Podmienky skladovania

Na suchom mieste pri teplote neprevyšujúcej 25 o C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti

Nepoužívajte liek po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Obchodné podmienky pre lekárne

Bez lekárskeho predpisu.

výrobca:

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., India.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Anderi (Východ.) Bombaj.

Sťažnosti spotrebiteľov zaslané na adresu zastúpenia:

111033 Moskva, st. Zolotorozhsky šachta, 11, str

Rinikold

Všeobecné informácie

Obchodný názov

O lieku:

Kombinované liečivo. Má antipyretické, analgetické, vazokonstrikčné, antialergické a anti-edémové účinky. Prostriedok na odstránenie príznakov nachladnutia a chrípky.

Indikácie a dávkovanie: t

Katarálne ochorenia spojené s rinitídou, upchatím nosa, bolesťou hlavy, horúčkou, zimnicou, bolesťou v kĺboch, svaloch.

Liek je predpísaný vo vnútri.

Dospelí - 1-2 karty. každých 4-6 hodín Maximálna denná dávka - 8 tab.

Deti od 6 rokov - 1 karta. každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 4 krát denne počas maximálne 5 dní.

predávkovania:

Symptómy sú spôsobené hlavne účinkom paracetamolu: možná bledosť kože, anorexia, nauzea, vracanie, hepatonekróza, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšený protrombínový čas.

Liečba: výplach žalúdka, po ktorom nasleduje vymenovanie aktívneho uhlia, symptomatická liečba.

Pacient by mal byť v prípade predávkovania upozornený na potrebu poradiť sa s lekárom.

Vedľajšie účinky:

Na strane centrálneho nervového systému: závraty, poruchy spánku, podráždenosť, bolesť hlavy.

Na strane zažívacieho systému: nevoľnosť, sucho v ústach.

Iné: alergické reakcie.

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé.

Kontraindikácie:

Laktácia (dojčenie)

Detský vek do 6 rokov

Súčasné použitie tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, betablokátorov

Súčasný príjem iných liekov obsahujúcich účinné látky, ktoré tvoria Rinicold

Precitlivenosť na zložky lieku

Liek sa má predpisovať s opatrnosťou v prípade nedostatku glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, ochorení krvi, zlyhania obličiek a / alebo pečene, glaukómu s uzavretým uhlom, adenómu prostaty, Gilbertovho syndrómu, arteriálnej hypertenzie, ochorení štítnej žľazy, diabetes mellitus, bronchiálnej astmy.

Interakcia s inými liekmi a alkoholom:

Liek zvyšuje účinok sedatív, etanolu.

Kombinované použitie s antidepresívami, antiparkinsonikami, antipsychotikami, fenotiazínovými derivátmi (chlórpromazín, trifluoperazín, levomepromazín) zvyšuje riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu.

Pri súčasnom užívaní s SCS sa zvyšuje riziko glaukómu.

Chlorfenamín, ak sa používa súčasne s inhibítormi MAO, môže viesť k hypertenznej kríze, vzrušeniu.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok liečiva, súčasné menovanie halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje aktivitu alfa-adrenostimuliruyuschy fenylefrínu.

Počas obdobia liečby sa musí zdržať užívania alkoholu.

Zloženie a vlastnosti:

Jedna tableta obsahuje: účinnú látku, - 500 mg paracetamolu, kofeínu 30 mg fenylefríniumchlorid 10 mg chlórfeniramín maleát 2 mg.Vspomogatelnye látky: mikrokryštalická celulóza, škrob, stearát horečnatý, mastenec, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, polyvinylpyrrolidon, metylparabén, propylparabén.

Kombinované lieky používané na prechladnutie. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky. Fenylefrín má vazokonstriktorový účinok, ktorý pomáha eliminovať nazálnu kongesciu a redukovať nazálne sekréty. Chlórfenamín má antialergický a anti-edematózny účinok. Znižuje vaskulárnu permeabilitu, eliminuje opuchy a hyperémiu nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie. Kofeín má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, čo vedie k zníženiu únavy a ospalosti a zvýšeniu duševného a fyzického výkonu.

Liek sa musí uchovávať mimo dosahu detí, na suchom mieste pri teplote do 25 ° C. Čas použiteľnosti - 3 roky.

Rinikold

Cena v lekárňach online:

Rinicold je kombinovaný liek určený na odstránenie symptómov akútnych respiračných ochorení. Má výrazný analgetický, antipyretický a antikoncepčný účinok. Aktívnymi zložkami liečiva sú: paracetamol, chlorfenamín maleát, kofeín a fenylefrín hydrochlorid.

Forma uvoľnenia a zloženie

Liečivo je dostupné vo forme tabliet, sirupu (Rinicold Broncho) a prášku na perorálny roztok (Rinicold HotMix).

Zloženie tabliet Rinicold obsahuje: 500 mg paracetamolu, 10 mg hydrochloridu fenylefrínu, 30 mg kofeínu a 2 mg maleinátu chlórfenamínu. Pomocné zložky: stearát horečnatý, škrob, mikrokryštalická celulóza, želatína, sodná soľ karboxymetylškrobu, metylparabén, propylparabén, mastenec, polyvinylpyrolidón.

Rinikold HotMix je dostupný v 5 g sáčkoch, v balení 5 alebo 10 vrecúšok. Jedno vrecúško obsahuje: 750 mg paracetamolu, 20 mg feniramín maleátu, 10 mg fenylefrín hydrochloridu a 30 mg kofeínu. Pomocné látky: bezvodá kyselina citrónová, chlorid sodný, edetát disodný, aspartám, citrát sodný bezvodý, manitol, bezvodá laktóza, farbivo, ananásová príchuť, citrón alebo pomaranč.

Sirup Rinicold Broncho sa predáva v tmavých sklenených fľašiach po 100 ml. 10 ml sirupu obsahuje: 100 mg guaifenesínu, 15 mg hydrochloridu ambroxolu, 2 mg maleátu chlórfenamínu a 5 mg hydrochloridu fenylefrínu. Pomocné zložky: edetát disodný, metylparahydroxybenzoát, sacharóza, citrát sodný, propylparabén, glycerín, sorbitol, kyselina citrónová, mentol, žlté farbivo, melónová príchuť, čistená voda.

Farmakologický účinok

Farmakologická aktivita liečiva vzhľadom na vlastnosti jeho účinných látok. Paracetamol, ktorý má analgetický a antipyretický účinok na telo, je súčasťou lieku Rinicold. Fenylefrín je známy svojím vazokonstrikčným účinkom, vďaka ktorému znižuje nosný výtok a eliminuje preťaženie. Chlórfenamín znižuje opuchy a hyperémiu nosovej sliznice, znižuje priepustnosť ciev, eliminuje príznaky alergickej rinitídy. Kofeín stimuluje centrálny nervový systém, bojuje s ospalosťou a letargiou, zvyšuje psychickú a fyzickú výkonnosť pacienta.

Zloženie Rinicold Broncho a tiež zahŕňa guaifenesin a ambroxol, ktoré znižujú viskozitu sekrécie priedušiek a uľahčujú vykašliavanie.

svedectvo

Podľa inštrukcií pre Rinicold je liek určený na liečbu akútnych respiračných ochorení. Liek pomáha riešiť takéto príznaky ako je horúčka, upchatie nosa, zimnica, rinitída, bolesť hlavy, nepohodlie v kĺboch ​​a svaloch.

kontraindikácie

Podľa pokynov sa tablety a sirup Rinikoldu nemajú predpisovať deťom mladším ako 6 rokov a práškom HotMix - deťom do 15 rokov. Okrem toho je liek zakázané užívať tehotné a dojčiace ženy, ako aj pacientov s precitlivenosťou na jeho zložky.

S opatrnosťou Rinikold predpísané v prítomnosti nasledujúcich ochorení:

  • adenóm prostaty;
  • nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • ochorenie štítnej žľazy;
  • glaukóm s uzavretým uhlom;
  • zlyhanie pečene alebo obličiek;
  • arteriálnej hypertenzie;
  • Gilbertov syndróm;
  • bronchiálna astma;
  • diabetes;
  • ochorenia krvi.

Rinicold má negatívny vplyv na schopnosť riadiť transport a iné komplexné mechanizmy. Počas jeho používania by sa malo upustiť od používania alkoholu.

Návod na použitie Rinicold (metóda a dávkovanie) t

Dospelí pacienti užívajú 1-2 tablety Rinicoldu každých 6 hodín. Maximálna denná dávka je 8 tabliet. Deti staršie ako 6 rokov dostávajú 1 tabletu lieku Rinicold každých 4-6 hodín pri maximálnej dávke lieku - 4 tablety denne a trvanie liečby nie je dlhšie ako 5 dní.

Prášok Rinicold HotMix predpísaný pacientom starším ako 15 rokov podľa nasledujúcej schémy: jeden sáčok 3-4 krát denne (interval medzi dávkami - 4-6 hodín). Obsah sáčku sa naleje do pohára naplneného horúcou vodou, zmiešaný a opitý. Lekári neodporúčajú používanie lieku viac ako 5 dní ako anestetikum a viac ako 3 dni ako antipyretikum.

Sirup Rinikold Broncho pacienti starší ako 12 rokov užívajú 4 lyžičky. trikrát denne a deti vo veku 6-12 rokov - 2 lyžičky. dvakrát alebo trikrát denne.

Vedľajšie účinky

Liek je zvyčajne dobre tolerovaný pacientmi. V zriedkavých prípadoch sa vyvíjajú nasledujúce vedľajšie účinky: t

  • Zo strany centrálneho nervového systému: ospalosť, bolesti hlavy a závraty, poruchy spánku, podráždenosť, podráždenosť, zmätenosť.
  • Zo strany kardiovaskulárneho systému: prudký nárast krvného tlaku alebo tachykardie.
  • Na strane zrakového orgánu: zvýšený vnútroočný tlak, ochrnutie, ubytovanie, mydriáza.
  • Na strane zažívacieho systému: bolesť v epigastrickej oblasti, nevoľnosť, zápcha, vracanie, hnačka.
  • Alergické reakcie: angioedém, svrbenie, kožná vyrážka.
  • Iné: obtiažne močenie, suché sliznice.

predávkovať

Predávkovanie Rinicoldom je sprevádzané nasledujúcimi príznakmi: bledosť kože, nevoľnosť, vracanie, hepatonekróza, anorexia. V tomto prípade je potrebné urobiť výplach žalúdka, podať pacientovi aktívne uhlie a vykonať symptomatickú liečbu.

Interakcia s inými liekmi

Rinicold je kontraindikovaný podávať súčasne s liekmi, ktoré obsahujú podobné účinné látky.

Kombinované použitie lieku Rinicold s antidepresívami, derivátmi fenotiazínu, antipsychotikami a antiparkinsonikami zvyšuje riziko vzniku retencie moču, zápchy a sucho v ústach.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú účinnosť lieku Rinicold. Kombinácia liečiva s SCS môže vyvolať rozvoj glaukómu.

Chlórfenamín v kombinácii s furazolidónom alebo inhibítormi MAO môže spôsobiť hypertenznú krízu.

Rinicold zvyšuje účinok etanolu a sedatív, ako aj znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschee účinok fenylefrínu.

Popis zverejnený na tejto stránke je zjednodušenou verziou oficiálnej verzie súhrnu lieku. Informácie sa poskytujú len na informačné účely a nie sú návodom na samoliečbu. Pred použitím lieku sa poraďte s odborníkom a prečítajte si pokyny schválené výrobcom.

Rinicold - návod na použitie, zloženie, indikácie, vedľajšie účinky, analógy a ceny

Ide o kombinovaný liek na symptomatickú liečbu akútnych respiračných ochorení. Rinicold poskytuje vazokonstrikčný, analgetický, antipyretický účinok, znižuje hlien a zmierňuje upchatie nosa. Liek proti chrípke a iným akútnym respiračným vírusovým infekciám stimuluje aktiváciu centrálneho nervového systému, má antialergický a anti-edémový účinok.

Návod na použitie Rinikolda

Liek patrí k klinickým a farmakologickým typom liekov, ktoré eliminujú príznaky prechladnutia. Rinicold znižuje závažnosť prechladnutia, zmierňuje zimnicu a bolesti hlavy charakteristické pre respiračné ochorenia. Aby sa zabránilo vzniku nežiaducich reakcií na strane tela, je dôležité dodržiavať odporúčaný režim tabletiek. Vzhľadom na to, že zložky na vysokej úrovni sú súčasťou lieku Rinicold, liečba by sa mala riadiť týmito pravidlami:

  • pilulky by sa nemali užívať s alkoholickými nápojmi alebo s liekmi obsahujúcimi etanol, pretože riziko toxického poškodenia pečene je vysoké;
  • Rinicold môže spôsobiť inhibíciu reakcií, čo je dôležité zvážiť u ľudí, ktorí riadia vozidlo alebo v interakcii s komplexnými mechanizmami.

Zloženie Rynicold

Liek proti chrípke a ARVI je dostupný vo forme tabliet na orálne podávanie, balených po 10 kusoch v blistri. Lepenkové balenie obsahuje 1 až 4 platne. Zloženie lieku Rinicold obsahuje nasledujúce účinné látky: t

Dávkovanie v 1 tablete

Okrem účinných látok obsahujú tablety na boj proti symptomatickým prejavom bežného nachladnutia Rinicold pomocné zložky. Patrí medzi ne:

  • sodná soľ karboxymetylškrobu;
  • stearát horečnatý;
  • zemiakový škrob;
  • mikrokryštalická celulóza;
  • metylparabén;
  • mastenec;
  • polyvinylpyrrolidon;
  • propylparabén;
  • želatína.

Farmakodynamika a farmakokinetika

V dôsledku kombinácie látok v zložení liečiva a ich správneho dávkovania Rinicold účinne bojuje proti patogénom chorobného stavu, čím sa zabezpečuje zrýchlenie regenerácie. Účinok lieku je spôsobený týmito faktormi:

  1. Paracetamol sa rýchlo dostáva do systémového obehu, takmer nie je v kontakte s proteínovými zlúčeninami krvi. Látka zabraňuje tvorbe cyklooxygenázy, inhibuje rast prostaglandínov, takže paracetamol znižuje zápal, znižuje horúčku a poskytuje analgetický účinok.
  2. Fenylefrín. Zložka, ktorá je zodpovedná za zúženie krvných ciev a elimináciu opuchov, normalizáciu respiračného procesu, zníženie tvorby slizníc v nosohltane.
  3. Kofeín. Látka stimuluje centrálny nervový systém, odstraňuje svalovú slabosť, závraty, slabosť, letargiu. Kofeín pomáha obnoviť fyzickú a duševnú aktivitu.
  4. Chlórfenamín. Má vplyv na receptory, odstraňuje zápalový proces, príznaky alergie. Výsledkom je opuch slizníc dýchacieho systému.

Napriek tomu, že Rinicold neposkytuje terapeutický účinok porovnateľný s účinkom antibiotík alebo antivírusových liekov, vďaka zložkám v prípravku rýchlo eliminuje príznaky indispozície, čo značne uľahčuje priebeh ochorenia. Všetky látky v zložení liečiva sú dokonale absorbované črevnými stenami do krvi, po ktorej sú rovnomerne rozložené v tkanivách. Aktívne zložky metabolizujú hlavne v pečeni s tvorbou neaktívnych produktov, ktoré sa z tela vylučujú močom.

Z akých tabliet Rinikold

Ukázalo sa, že užívanie tabletiek znižuje závažnosť príznakov nachladnutia, nádchy, chrípky a iných akútnych respiračných vírusových infekcií. Pomocou služby Rinicold môžete odstrániť:

  • bolesť hlavy;
  • triaška;
  • upchatie nosa;
  • bolesti tela;
  • celková slabosť, bledá koža, ospalosť;
  • opuch dýchacích ciest;
  • výtok z nosa

Dávkovanie a podávanie

Tablety sa podľa návodu neodporúča užívať na chudý žalúdok. Je lepšie brať lieky po jedle, piť to s veľkým množstvom tekutiny. Prestávka by mala byť najmenej 4-6 hodín. Odporúčané dávkovanie:

  • pre deti od 6 rokov - 1 tableta trikrát denne;
  • dospelí - 1-2 tablety 3-4 krát denne.

Priebeh liečby Rinikold trvá 5-7 dní. Ak sa stav pacienta po tom nezlepšil, nie je potrebné pokračovať v pití piluliek a mali by ste sa opäť poradiť s lekárom, ktorý si zvolí iný liek. Vezmite si čaj Rinikold Hotmix lepšie horúci. Príprava roztoku je jednoduchá: prášok z 1 vrecka sa rozpustí v pohári vody a vypije sa v jednom dúšku 1-2 hodiny po jedle.

Odporúčané dávkovanie čaju: dospievajúci vo veku od 15 rokov a dospelí - 1 sáčok každých 4-6 hodín (maximálne 4 vrecúška za deň). Aby sa zabránilo výskytu nežiaducich vedľajších reakcií, Hotmix ako analgetikum sa môže užiť maximálne 5 dní a ako febrifuge - maximálne 3 dni. S neúčinnosťou liečby sa s lekárom prediskutuje ďalšia liečba.

Liekové interakcie

Je zakázané kombinovať liek Rinicold s liekmi obsahujúcimi rovnaké účinné látky, aby sa nevyvolalo predávkovanie. Je obzvlášť dôležité skontrolovať zloženie liekov na prítomnosť paracetamolu. Liekové interakcie lieku Rinicold s inými liekmi: t

  • s psycholeptickými liekmi - zvyšuje sa sedatívny účinok;
  • s liekmi obsahujúcimi etanol - zvyšuje toxické účinky na pečeň;
  • s antidepresívami, antiparkinsonikami, antipsychotikami, fenotiazínovými derivátmi - sucho v ústach, porucha moču (diuréza), zápcha sa vyvíja;
  • s furasolidónom, inhibítormi MAO - CNS je excitovaný, hypertenzná kríza;
  • s glukokortikosteroidmi - existuje riziko vzniku glaukómu;
  • s antidepresívami tricyklickej skupiny - zosilňuje sa sympatomimetický účinok liečiva;
  • s halotanom - zvyšuje sa riziko gastrickej arytmie;
  • s guanetidínom - stimulujúci účinok alfa-adrenoreceptorov sa zvyšuje, zatiaľ čo hypotenzný účinok sa znižuje.

Vedľajšie účinky

Tablety Rinicoldu spravidla pacienti dobre znášajú, bez toho, aby spôsobovali negatívne reakcie z tela. Možné sú však aj nežiaduce účinky. Patrí medzi ne:

  • kožné vyrážky, svrbenie, iné alergické prejavy;
  • zvracanie, nevoľnosť;
  • porušenie tvorby krvi;
  • hypertenzia;
  • hnačka;
  • renálna kolika;
  • poruchy spánku;
  • závraty, bolesti hlavy;
  • porušenie tráviaceho traktu, bolesť v tomto mieste;
  • problémy s močením;
  • únava, letargia;
  • kašeľ, zhoršené dýchacie funkcie atď.

predávkovať

Počas liečby liekom Rinicold je potrebné vziať do úvahy, že liek obsahuje paracetamol, pri vysokých dávkach, pri ktorých sa môže vyskytnúť poškodenie pečene av závažných prípadoch - nekróza. Nebezpečenstvo predávkovania je, že intoxikácia sa často vyvíja tajne, pričom sa prejavuje až po 1-2 dňoch. Symptómy charakteristické pre tento stav sú:

  • zvracanie;
  • bledosť, modrá koža;
  • bolesť brucha;
  • nevoľnosť.

Otrava fenylefrínom je menej nebezpečná ako otrava paracetamolom, ale tiež spôsobuje nepríjemné následky. Posledne menované je možné odstrániť enterosorbentom a vypiť veľké množstvo vody. Otrava fenylefrínom sa prejavuje ako:

  • zvýšenie tlaku;
  • rozmazané videnie;
  • bolesti hlavy, závraty;
  • záchvaty;
  • vracanie;
  • ospalosť, striedanie s nervovým vzrušením.

kontraindikácie

Tablety Rinicoldu sa užívajú opatrne v prípade tehotenstva, prítomnosti sprievodných patológií, ako sú hypertenzia, aterosklerotické lézie srdcových ciev, glaukóm s uzavretým uhlom, nedostatok glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, adenóm prostaty, zlyhanie pečene alebo obličiek atď. žiadne kontraindikácie. Je zakázané užívať liek ľuďom, ktorí majú:

  • narušený spánok;
  • hepatitída;
  • ischemická choroba srdca;
  • ochorenia krvi a kardiovaskulárneho systému;
  • patológia obličiek, pečene;
  • individuálna citlivosť na látky v zložení tabliet;
  • hypertenzia;
  • závislosť od alkoholu.

Podmienky predaja a skladovania

Tablety Rinicold zostávajú vhodné na príjem počas 3 rokov, ak ich skladujete na suchom mieste chránenom pred priamym slnečným svetlom. Teplota vzduchu by mala byť zároveň nižšia ako 25 stupňov.

analógy

Ak chcete nahradiť liek Rinicold liekom s podobným terapeutickým účinkom, mali by ste sa poradiť s lekárom. Podobne v kompozičných liekoch sú:

  1. Flyustop. Liek sa používa na prevenciu a liečbu chrípky u dospelých a detí od 12 rokov. Liek má maximálny účinok pri liečbe vírusov typu A a B.
  2. Rinzasin. Maximálne podobné zloženie s liekom Rinocold. Používa sa na symptomatickú liečbu prechladnutia, ktorá je vhodná na prevenciu SARS.
  3. Angrimaks. Liek na báze paracetamolu sa používa na liečbu príznakov akútnych respiračných vírusových infekcií, horúčkových stavov na pozadí vírusových lézií dýchacieho traktu.
  4. Rinicold Broncho. Vyrába sa v Indii vo forme sirupu a má mierne odlišné zloženie (namiesto kofeínu s paracetamolom obsahuje ambroxol a guaifenesin). Podporuje rýchly výtok spúta z dýchacích ciest.

Cena Rinicold

Liek na chlad a chrípku sa vydáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Približné náklady na rôzne formy Rinicold v Moskve:

Rinikold

Návod na použitie:

Ceny v lekárňach online:

Rinicold je kombinovaný liek na symptomatickú liečbu akútnych respiračných ochorení, má analgetikum, antipyretikum, vazokonstrikčný účinok, pomáha eliminovať upchatie nosa a redukovať z neho sekréty, má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, anti-edém a antialergický účinok.

Forma uvoľnenia a zloženie

Forma dávkovania - tablety: oválny bikonvexný tvar, biela farba, na jednej strane deliace riziko (10 kusov v blistroch alebo pásoch, v kartónovom zväzku po 1, 2, 3 alebo 4 blistroch alebo páse).

Obsah liečiv Rinicold v 1 tablete: t

  • Paracetamol: 0,5 g;
  • Hydrochlorid fenylefrínu: 0,01 g;
  • Kofeín: 0,03 g;
  • Chlorfenamínmaleát: 0,002 g

Pomocné zložky: sodná soľ karboxymetylškrobu, polyvinylpyrolidón, mikrokryštalická celulóza, metylparabén, želatína, škrob, mastenec, stearát horečnatý, propylparabén.

Indikácie na použitie

Aplikácia Rinikold indikovaný na liečbu katarálnych patológií vyskytujúcich sa s horúčkou, zimnicou, bolesťou hlavy, upchatím nosa, rinitídou, bolesťou kĺbov a svalov.

kontraindikácie

  • Súčasné použitie liekov, ktorých aktívne zložky duplikujú zloženie liečiva;
  • Vek do 6 rokov;
  • Obdobie tehotenstva a dojčenia;
  • Súbežná liečba tricyklickými antidepresívami, betablokátormi, inhibítormi monoaminooxidázy (MAO);
  • Individuálna neznášanlivosť zložiek liečiva.

Opatrnosť je vhodné priradiť pacientov Rinikold s dedičným deficitom Poruchy glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, pečene a / alebo obličiek, Gilbertova syndrómu, hypertenzia, ochorenia krvi, glaukómu s uzavretým uhlom, bronchiálna astma, BPH, diabetes mellitus, poruchy funkcie štítnej žľazy.

Dávkovanie a podávanie

Tablety sa užívajú perorálne.

Dávka a doba aplikácie predpísaná lekárom vzhľadom na vek pacienta.

  • Dospelí: 1 - 2 ks. s intervalom medzi dávkami 4-6 hodín, ale nie viac ako 8 ks. za deň;
  • Deti od 6 rokov: 1 ks. každých 4-6 hodín, trvanie liečby - do 5 dní. Maximálna denná dávka - 4 ks.

Vedľajšie účinky

  • Tráviaci systém: suchosť ústnej sliznice, nevoľnosť;
  • Nervový systém: bolesť hlavy, závraty, podráždenosť, poruchy spánku;
  • Iné: rozvoj alergických reakcií.

Špeciálne pokyny

Neporušujte odporúčaný dávkovací režim, zabráni vzniku nežiaducich účinkov lieku.

Počas obdobia aplikácie Rinikoldu je spotreba alkoholu kontraindikovaná.

Tablety môžu znížiť rýchlosť psychomotorických reakcií a ovplyvniť schopnosť sústrediť sa, takže počas obdobia liečby je potrebná opatrnosť pri vedení vozidiel a mechanizmov.

Liekové interakcie

Pri súčasnom použití Rinicoldu:

  • Etanol - zvyšuje jeho účinok;
  • Psycholeptiká - zvyšujú sedatívny účinok;
  • Antidepresíva, antipsychotiká a antiparkinsoniká, fenotiazínové deriváty (trifluoperazín, chlórpromazín, levomepromazín) - zvyšujú suchosť v ústach, retenciu moču, zápchu;
  • Glukokortikosteroidy - zvyšujú pravdepodobnosť vzniku glaukómu;
  • Furazolidón, inhibítory MAO - môžu spôsobiť agitáciu, hypertenznú krízu;
  • Tricyklické antidepresíva - prispievajú k zlepšeniu sympatomimetického účinku liečiva;
  • Guanetidín - zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschee účinok fenylefrínu, ale znižuje jeho hypotenzný účinok;
  • Halothane - zvyšuje riziko komorovej arytmie.

analógy

Analógy Rinicold sú: Rinicold Broncho, Rankof, Grippocytron, AjiCOLD, Coldflu, Angrimax, Pentaflucin, Antigrippin, Rinza, Ibuklin, Paracetamol, Coldrex, Panadol.

Podmienky skladovania

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 ° C.

Čas použiteľnosti - 3 roky.

Obchodné podmienky pre lekárne

Uvoľňuje sa bez lekárskeho predpisu.

Rinikold: ceny v lekárňach online

RINICOLD BRONCHO 100 ml sirup

Karta RINIKOLD N10.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Prášok z citrónu

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Ananásový prášok

RiniKold Hotmiks prášok 5 ​​g ananásu 5 ks.

RiniKold Hotmix prášok 5 ​​g oranžový 5 ks.

Tablety Rinicold 10 ks.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Oranžový prášok

RiniKold Hotmix prášok 5 ​​g citrónu 5 ks.

Rinicold Broncho sirup 100 ml

Rinicold broncho sirup 100 ml

Rinicold tablety n10

Pomarančový prášok rinicold oranžový n5

Rinikold hotmix práškový ananás n5

Prášok z citrónu n5

Rinikold HotMix póry 5g. №5 citrón

Rinikold póry. citrón 5g n5

Záložka Rynikold. n10

Rinikold číslo 10

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Prášok z citrónu

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 práškový ananás

RiniKold Hotmiks prášok 5 ​​g ananásu 10 ks.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Oranžový prášok

RiniKold Hotmiks prášok 5 ​​g oranžový 10 ks.

RiniKold Hotmix prášok 5 ​​g citróna 10 ks.

Rinicold horúco citrónový prášok 10 ks

Rinikold póry. oranžová 5g n10

Rinikold póry. citrón 5g n10

Rinikold HotMix póry 5g. №10 citrón

Informácie o lieku sú zovšeobecnené, poskytujú sa na informačné účely a nenahrádzajú oficiálne pokyny. Vlastné ošetrenie je nebezpečné pre zdravie!

Ak sa usmievate len dvakrát denne, môžete znížiť krvný tlak a znížiť riziko infarktu a mŕtvice.

Zubní lekári sa objavili pomerne nedávno. Už v 19. storočí bola povinnosťou obyčajného holiča vytiahnuť boľavé zuby.

Okrem ľudí trpí prostatitídou len jedna živá bytosť na planéte Zem - psy. Toto sú naozaj naši najvernejší priatelia.

Práca, ktorá nie je podľa predstáv osoby, je oveľa škodlivejšia pre jeho psychiku ako nedostatok práce.

V Spojenom kráľovstve existuje zákon, podľa ktorého môže chirurg odmietnuť operáciu pacienta, ak fajčí alebo má nadváhu. Človek by sa mal vzdať zlých návykov, a potom, možno, nebude potrebovať operáciu.

Kedysi to bolo, že zívanie obohacuje telo kyslíkom. Toto stanovisko však bolo vyvrátené. Vedci dokázali, že pri zívaní človek ochladzuje mozog a zlepšuje jeho výkon.

Osoba užívajúca antidepresíva bude vo väčšine prípadov opäť trpieť depresiou. Ak sa človek vyrovná s depresiou svojou vlastnou silou, má vždy možnosť zabudnúť na tento stav navždy.

Pri pravidelných návštevách solária sa zvyšuje pravdepodobnosť, že sa rakovina kože zvýši o 60%.

Ľudská krv „beží“ cez cievy pod obrovským tlakom a v rozpore s ich integritou je schopná strieľať na vzdialenosť až 10 metrov.

Pečeň je najťažším orgánom v našom tele. Jeho priemerná hmotnosť je 1,5 kg.

Podľa štúdie WHO, polhodinový denný rozhovor na mobilnom telefóne zvyšuje pravdepodobnosť vzniku mozgového nádoru o 40%.

Známa droga "Viagra" bola pôvodne vyvinutá na liečbu arteriálnej hypertenzie.

Keď milenci pobozkajú, každý z nich stráca 6,4 kalórií za minútu, ale zároveň si vymieňa takmer 300 druhov rôznych baktérií.

Počas prevádzky náš mozog trávi množstvo energie rovnajúce sa 10 W žiarovke. Takže obraz žiarovky nad hlavou v okamihu vzniku zaujímavej myšlienky nie je tak ďaleko od pravdy.

Existujú veľmi zvedavé lekárske syndrómy, napríklad obsedantné požitie predmetov. V žalúdku jedného pacienta trpiaceho touto mániou sa našlo 2500 cudzích predmetov.

V snahe rýchlo vyliečiť dieťa a zmierniť jeho stav mnohí rodičia zabudnú na zdravý rozum a sú v pokušení vyskúšať ľudové metódy.

Rinikold (Rinicold)

Aktívna zložka:

obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikácia (ICD-10)

3D obrazy

štruktúra

Farmakologický účinok

Má antipyretický a analgetický účinok (paracetamol); zužuje cievy, eliminuje upchatie nosa a znižuje nosný výtok (fenylefrín); má antialergický a anti-edematózny účinok, znižuje vaskulárnu permeabilitu, odstraňuje opuchy a sčervenanie nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie (chlórfeniramín); stimuluje centrálny nervový systém, znižuje únavu a ospalosť, zvyšuje psychickú a fyzickú výkonnosť (kofeín).

farmakodynamika

Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky.

Fenylefrín vykazuje vazokonstrikčný účinok, čím pomáha eliminovať upchatie nosa a redukovať nosný výtok.

Chlórfeniramín má antialergický a anti-edémový účinok. Znižuje vaskulárnu permeabilitu, eliminuje opuchy a hyperémiu nosovej sliznice, potláča príznaky alergickej rinitídy, uľahčuje dýchanie.

Kofeín má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, čo vedie k zníženiu únavy a ospalosti a zvýšeniu duševného a fyzického výkonu.

Indikácie liek Rinicold

Katarálne ochorenia s nádcha, upchatie nosa, bolesť hlavy, horúčka, zimnica, bolesť v kĺboch ​​a svaloch.

kontraindikácie

precitlivenosť na liečivo;

súčasné užívanie iných liekov obsahujúcich látky, ktoré sú súčasťou lieku Rinikold;

súčasné podávanie tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, beta-blokátorov;

vek detí (do 6 rokov).

S opatrnosťou: nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; ochorenia krvi, zlyhanie pečene a / alebo obličiek, glaukóm s uzavretým uhlom, adenóm prostaty; Gilbertov syndróm, arteriálna hypertenzia, ochorenia štítnej žľazy, diabetes, bronchiálna astma.

Použitie počas gravidity a laktácie

Kontraindikované. V čase liečby by malo prestať dojčiť.

Vedľajšie účinky

Pri užívaní lieku v odporúčaných dávkach sú vedľajšie účinky zriedkavé.

Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, môžu sa prejaviť vo forme alergických reakcií, závratov, porúch spánku, zvýšenej vzrušivosti, nevoľnosti, bolesti hlavy, sucho v ústach.

interakcie

Zvyšuje účinky inhibítorov MAO, sedatív, etanolu.

Znižuje hypotenzný účinok guanetidínu, ktorý zase zvyšuje alfa-adrenostimulačnú aktivitu fenylefrínu.

Antidepresíva, antiparkinsoniká, antipsychotiká, fenotiazínové deriváty zvyšujú riziko retencie moču, sucho v ústach a zápchu.

GCS zvyšuje riziko vzniku glaukómu.

Paracetamol znižuje účinnosť diuretík.

Chlórfeniramín súčasne s inhibítormi MAO môže furazolidón viesť k hypertenznej kríze, agitácii, hyperpyrexii.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok, súčasné vymenovanie halotanu zvyšuje riziko ventrikulárnych arytmií.

Dávkovanie a podávanie

Dovnútra. Dospelí - 1-2 tablety. každých 4-6 hodín Maximálna denná dávka - 8 tab. Deti od 6 rokov - 1 karta. každých 4 - 6 hodín, ale nie viac ako 4-krát denne počas maximálne 5 dní.

predávkovať

Liek sa má užívať len v odporúčaných dávkach. Predávkovanie je zvyčajne spôsobené paracetamolom.

Symptómy: bledosť kože, anorexia, nevoľnosť, vracanie; gepatonekroz; zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšené PV. V prípade predávkovania je potrebné bezodkladne konzultovať s lekárom.

Liečba: výplach žalúdka s následným vymenovaním aktívneho uhlia; symptomatickej terapie.

Špeciálne pokyny

Počas obdobia liečby sa musí zdržať užívania alkoholu. Rinicold sa neodporúča deťom mladším ako 6 rokov, tehotným ženám a dojčiacim matkám. Neužívajte Rinicold spolu s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol.

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a vykonávať prácu, ktorá vyžaduje vysokú koncentráciu pozornosti. Pri vykonávaní práce, ktorá si vyžaduje koncentráciu, rýchlosť pohybu a psychické reakcie, sa musí postupovať opatrne.

Uvoľňovací formulár

Tablety. V blistroch po 10 kusov.

výrobca

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., India.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Anderi (východ), Bombaj - 400 099, India.

Sťažnosti spotrebiteľov zaslané na adresu zastupiteľského úradu

111033, Moscow, st. Zolotorozhsky šachta, 11, str.

Tel: (495) 796-96-36.

Obchodné podmienky pre lekárne

Podmienky skladovania lieku Rinicold

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dátum exspirácie lieku Rinikold

Nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Synonymá nosologických skupín

Ceny v lekárňach v Moskve

recenzia

Zanechajte svoj komentár

Index dopytu po aktuálnych informáciách, ‰

Registračné osvedčenia Rinikold

  • Lekárnička
  • Internetový obchod
  • O spoločnosti
  • Kontaktujte nás
  • Kontakty vydavateľa:
  • +7 (495) 258-97-03
  • +7 (495) 258-97-06
  • E-mail: [email protected]
  • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. hlavná línia, 12.

Oficiálne stránky spoločnosti radar ®. Hlavná encyklopédia drog a farmaceutického tovaru sortiment ruského internetu. Referenčná kniha liekov Rlsnet.ru poskytuje používateľom prístup k inštrukciám, cenám a opisom liekov, potravinových doplnkov, zdravotníckych pomôcok, zdravotníckych pomôcok a iného tovaru. Farmakologická referenčná kniha obsahuje informácie o zložení a forme uvoľňovania, farmakologickom účinku, indikáciách na použitie, kontraindikáciách, vedľajších účinkoch, liekových interakciách, spôsobe užívania liekov, farmaceutických spoločnostiach. Lekárska referenčná kniha obsahuje ceny liekov a tovaru farmaceutického trhu v Moskve a ďalších mestách Ruska.

Prenos, kopírovanie, šírenie informácií je zakázané bez povolenia spoločnosti LLC RLS-Patent.
Pri citovaní informačných materiálov zverejnených na stránke www.rlsnet.ru sa vyžaduje odkaz na zdroj informácií.

Veľa zaujímavejšie

© REGISTRÁCIA LIEKOV RUSSIA® Radar®, 2000-2019.

Všetky práva vyhradené.

Komerčné použitie materiálov nie je povolené.

Informácie sú určené pre zdravotníckych pracovníkov.