Hlavná / Zápal hrtana

Nurofen pre deti - oficiálny * návod na použitie

NÁVOD
o lekárskom použití lieku NUROFEN PRE DETI

Obchodný názov: NUROFEN® PRE DETI

Registračné číslo: П № 014745/01

Medzinárodný nechránený názov (INN) ibuprofen

Chemický názov

(RS) -2- (4-izobutylfenyl) propiónová kyselina

Dávková forma suspenzia na perorálne podanie [oranžová, jahodová] t

Opis Suspenzia bielej alebo takmer bielej sirupovej konzistencie s charakteristickou pomarančovou alebo jahodovou príchuťou.

ZLOŽENIE

5 ml suspenzie Nurofen® pre deti obsahuje 100 mg ibuprofénu (účinná látka) a pomocných látok: maltitolový sirup, voda, glycerol, kyselina citrónová, citrát sodný, chlorid sodný, sacharinát sodný, 2M16014 pomarančová príchuť alebo jahodová príchuť 500244E, xantánová guma, polysorbát 80, domifénbromid.

Farmakoterapeutická skupina nesteroidné protizápalové liečivo.

ATC kód: M01AE01.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok. Mechanizmus účinku ibuprofénu je spôsobený inhibíciou biosyntézy prostaglandínov - mediátorov bolesti a zápalu. Účinok lieku trvá až 8 hodín.

INDIKÁCIE NA POUŽITIE

Nurofen "pre deti sa používa od 3 mesiacov života do 12 rokov ako antipyretikum na akútne respiračné ochorenia, chrípku, detské infekcie, postakcinačné reakcie a iné infekčné a zápalové ochorenia sprevádzané horúčkou. Liek sa používa ako anestetikum pre syndróm bolesti slabý alebo slabý. mierna intenzita, vrátane: bolesti hlavy, bolesti zubov, migréna, neuralgia, bolesť v ušiach a hrdle, bolesť pri výronoch a iné druhy bolesti.

Lekár môže tento liek odporučiť aj na iné indikácie (v tomto prípade dodržiavajte odporúčania lekára o dávkovaní a spôsobe podávania).

Kontraindikácie

Nurofen® pre deti by sa nemal používať na:

  • precitlivenosť na ibuprofen, kyselinu acetylsalicylovú alebo iné NSAID, ako aj na iné zložky lieku;
  • bronchiálna astma, urtikária, rinitída vyvolaná použitím kyseliny acetylsalicylovej (salicylátov) alebo iných NSAID;
  • ak má dieťa ulceróznu léziu gastrointestinálneho traktu;
  • aktívne gastrointestinálne krvácanie
  • zápalové ochorenie čriev;
  • s potvrdenou hypokalémiou;
  • krvné ochorenia: hypokoagulácia, leukopénia, hemofília;
  • zlyhanie obličiek a / alebo pečene;
  • strata sluchu PREDBEŽNÉ OPATRENIA by sa mali poradiť s lekárom pred podaním Nurofen® deťom pre deti, ak je dieťa: t
  • berie iné lieky proti bolesti;
  • má anamnézu: peptický vred, gastritídu, ulceróznu kolitídu, gastrointestinálne krvácanie;
  • trpia ochorením pečene alebo obličiek;
  • s H.pylori
  • akceptuje nepriame antikoagulanciá (lieky na perorálne podávanie, znižovanie zrážanlivosti krvi), lieky na zníženie krvného tlaku, glukokortikosteroidy, protidoštičkové lieky, diuretiká (lieky na zvýšenie produkcie moču), lieky na báze lítia, metotrexát;
  • trpí astmou, urtikáriou. SPÔSOB POUŽITIA Nurofen® pre deti - liek špeciálne určený pre deti. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte návod. Liek sa užíva perorálne. Pred použitím fľašu dôkladne pretrepte. Na presné odmeranie dávky lieku je pripojená praktická odmerná striekačka. 5 ml prípravku obsahuje 100 mg ibuprofénu. POUŽITIE MERANÉHO SYRINGU:
    1. Injekčnú striekačku pevne zasuňte do hrdla fľaše.
    2. Suspenziu dobre pretrepte.
    3. Otočte injekčnú liekovku hore dnom a jemne potiahnite piest smerom dolu, natiahnite suspenziu do injekčnej striekačky na požadovanú značku.
    4. Vráťte injekčnú liekovku do pôvodnej polohy a jemne ju odoberte striekačkou.
    5. Umiestnite injekčnú striekačku do ústnej dutiny dieťaťa a pomaly zatlačte piest, jemne uvoľnite suspenziu. Po použití vypláchnite injekčnú striekačku v teplej vode a vysušte ju mimo dosahu dieťaťa. Horúčka a bolesť:
    Dávka pre deti závisí od veku a telesnej hmotnosti dieťaťa. Jedna dávka je 5-10 mg / kg telesnej hmotnosti dieťaťa 3-4 krát denne. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 30 mg na kg telesnej hmotnosti dieťaťa za deň. Deti vo veku 3-6 mesiacov (hmotnosť dieťaťa je viac ako 5 kg): 2,5 ml 3 krát v priebehu 24 hodín, najviac 150 mg denne. Deti vo veku 6-12 mesiacov (priemerná hmotnosť dieťaťa je 6-10 kg): 2,5 ml 3-4 krát v priebehu 24 hodín, nie viac ako 200 mg denne. Deti vo veku 1-3 rokov (priemerná hmotnosť dieťaťa je 10-15 kg): 5,0 ml 3 krát za 24 hodín, najviac 300 mg denne. Deti vo veku 4-6 rokov (priemerná hmotnosť dieťaťa je 15-20 kg): 7,5 ml 3 krát za 24 hodín, najviac 450 mg denne. Deti vo veku 7-9 rokov (priemerná hmotnosť dieťaťa je 21-29 kg): 10 ml 3 krát za 24 hodín, maximálne 600 mg denne. Deti vo veku 10-12 rokov (priemerná hmotnosť dieťaťa je 30-40 kg): 15 ml 3 krát za 24 hodín, najviac 900 mg denne. Upozornenie: Neprekračujte určenú dávku.
    Postimunizačná horúčka: 2,5 ml striekačka pre deti do 1 roka, po 1 roku, ak je to potrebné, ďalšia 2,5 ml striekačka po 6 hodinách.

    Nepoužívajte viac ako 5 ml do 24 hodín.

    Trvanie liečby: t

  • Nie viac ako 3 dni ako antipyretikum;
  • Nie viac ako 5 dní ako anestetikum. Ak horúčka (teplota) pretrváva, poraďte sa so svojím lekárom. VEDĽAJŠIE ÚČINKY Pri používaní vedľajších účinkov lieku sa zriedkavo pozorujú vedľajšie účinky, môžu sa však vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky: t
  • z gastrointestinálneho traktu: nauzea, vracanie, nepríjemné pocity alebo bolesť v epigastriu, preháňadlo, erózne ulcerózne lézie, krvácanie.
  • alergické reakcie: kožné vyrážky, svrbenie, žihľavka, exacerbácia astma, angioedém, anafylaktoidné reakcie, anafylaktický šok, bronchokonstrikcie, horúčka, multiformný erytém (vrátane Stevens-Johnsonov syndróm), toxická epidermálna nekrolýza (Lyellov syndróm)
  • nervový systém: bolesť hlavy, závraty, psychomotorická agitácia, nespavosť
  • kardiovaskulárny systém: tachykardia, zvýšený krvný tlak.
  • na strane krvotvorných orgánov: anémia, trombocytopénia, agranulocytóza, leukopénia.
  • na časti močového systému: renálna dysfunkcia, cystitída. Ak sa tieto alebo iné vedľajšie účinky objavia, musíte prestať používať liek a vyhľadať lekára. PREKROČENIE Problémy predávkovania sa vyskytujú veľmi zriedkavo, ale ak omylom prekročíte odporúčanú dávku, okamžite vyhľadajte lekára. Príznaky predávkovania: bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, bolesť hlavy, tinitus, metabolická acidóza, kóma, akútne zlyhanie obličiek, znížený krvný tlak, bradykardia, tachykardia. Liečba: výplach žalúdka (len do jednej hodiny po požití), aktívne uhlie, alkalický nápoj, nútená diuréza, symptomatická liečba.

    INTERAKCIA S INÝMI LIEKAMI Súčasné používanie NUROFENA® pre DETI s antikoagulanciami môže viesť k zvýšeniu ich účinku. Nurofen® pre deti zvyšuje koncentráciu digoxínu, fenytoínu, metotrexátu, lítia v krvnej plazme počas používania týchto liekov. Použitie lieku Nurofen® pre deti s diuretikami a antihypertenzívami znižuje ich účinnosť. Zvyšuje vedľajšie účinky minerálnych kortikosteroidov a glukokortikosteroidov. ŠPECIÁLNE INDIKÁCIE Nurofen® pre deti môže byť použitý pre deti s diabetom, pretože Výrobok neobsahuje cukor. Neobsahuje farbivá. FORM OUTCOME Suspenzia na perorálne podanie [oranžová, jahodová] 100 mg / 5 ml. Fľaša z polyetyléntereftalátu s uzáverom z polyetylénu s nízkou hustotou alebo polypropylénu s tesnením obsahujúcim 100 ml alebo 150 ml suspenzie. Každá fľaša s dávkovačom striekačky je balená v kartónovej škatuli spolu s návodom na použitie. PODMIENKY NA UCHOVÁVANIE pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Na suchom mieste. Uchovávajte mimo dosahu detí!
    Nepoužívajte liek po uplynutí platnosti. STIAHNUTIE Z DROGY bez lekárskeho predpisu.

    výrobca
    „Rekitt Benkizer Helsker International Ltd.“ Thein Road, Nottingham, NG90 2DB, Spojené kráľovstvo, vyrábané spoločnosťou „BCM Ltd“, Thein Road, Nottingham, NG2 ZAA, Spojené kráľovstvo. Zástupca v Rusku / reklamačná adresa
    Rekitt Benkizer Healthcare LLC
    Rusko, 115114, Moskva, Kozhevnicheskaya st., 14

    Nurofen deti: návod na použitie

    Suspenzia Nurofen je liek patriaci do farmakologickej skupiny nesteroidných protizápalových liekov. Používa sa u detí ako analgetikum a antipyretikum pri zvýšenej telesnej teplote.

    Forma uvoľnenia a zloženie

    Suspenzia na perorálne podanie (vo vnútri) Nurofen má sirupovú konzistenciu, bielu farbu, charakteristickú vôňu pomaranča alebo jahody. Hlavnou účinnou zložkou lieku je ibuprofén, jeho obsah v 5 ml suspenzie je 100 mg. Zahŕňa aj pomocné komponenty, medzi ktoré patria:

    • Kyselina citrónová.
    • Xantánová guma.
    • Sacharín sodný.
    • Maltitolový sirup.
    • Glycerol.
    • Citrát sodný.
    • Domofen bromid.
    • Chlorid sodný.
    • Pomarančová príchuť (2М16014) alebo jahoda (500244E).
    • Čistená voda.

    Suspenzia Nurofen sa nachádza v polyetylén tereftalátovej liekovke s objemom 100 alebo 150 ml. Balenie obsahuje 1 fľašu s vhodným objemom suspenzie, špeciálny dávkovač striekačky, ako aj návod na použitie lieku.

    Farmakologický účinok

    Hlavná účinná látka suspenzie Nurofen ibuprofen má inhibičný účinok na enzým cykloxygenázu, ktorý katalyzuje konverziu kyseliny arachidónovej na mediátory zápalovej reakcie prostaglandínov, ktoré sú zodpovedné za rozvoj zápalovej reakcie v tkanivách, objavenie sa bolesti a zvýšenie telesnej teploty. Znížením koncentrácie prostaglandínov sa realizuje anestetický, protizápalový a antipyretický terapeutický účinok suspenzie Nurofen.

    Údaje o absorpčnej rýchlosti, distribúcii, metabolizme a eliminácii liečiva Nurofen sa zatiaľ neposkytujú.

    Indikácie na použitie

    Užívanie suspenzie Nurofenu je indikované na rad patologických procesov, ktoré sú sprevádzané zvýšením telesnej teploty a rozvojom syndrómu bolesti na pozadí zápalovej reakcie: t

    • Akútna respiračná vírusová infekcia - vírusová lézia horných dýchacích ciest s rozvojom intoxikácie.
    • Chrípka - špecifická respiračná vírusová infekcia spôsobená chrípkovým vírusom, je charakterizovaná miernym a závažným priebehom ťažkej intoxikácie.
    • Rôzne detské bakteriálne a vírusové infekcie sprevádzané horúčkou.
    • Post-vakcinačná reakcia tela, ktorá sa vyznačuje zvýšením telesnej teploty dieťaťa po očkovaní.
    • Migréna - paroxyzmálna bolesť hlavy miernej intenzity.
    • Symptomatická bolesť hlavy.
    • Bolesti zubov stredne intenzívne.
    • Neuralgia - bolesť, ktorá sa vyvíja v dôsledku aseptického (neinfekčného) zápalu periférnych nervov.
    • Bolesť v strednom uchu, hrdle, kostnatých dutinách lebky.
    • Posttraumatická alebo pooperačná bolesť rôznej lokalizácie.

    Suspenzia Nurofen je liek na symptomatickú liečbu, pomáha znižovať telesnú teplotu, znižuje zápalovú reakciu a bolesť, neovplyvňuje priebeh patologického procesu a jeho progresiu.

    kontraindikácie

    Užívanie suspenzie Nurofenu je kontraindikované v mnohých patologických a fyziologických podmienkach, medzi ktoré patria: t

    • Individuálna neznášanlivosť a precitlivenosť tela na účinnú látku alebo pomocné zložky lieku.
    • Precitlivenosť na iné nesteroidné protizápalové lieky (kyselina acetylsalicylová, paracetamol).
    • Prejav syndrómu aspirínovej triády, ktorý je charakterizovaný bronchiálnou astmou, alergickou rinitídou, nosovou polypózou, ktorá vyvoláva podávanie kyseliny acetylsalicylovej a ďalších zástupcov nesteroidných protizápalových liekov.
    • Patológia gastrointestinálneho traktu, ktorá je charakterizovaná tvorbou defektov sliznice (erózna gastritída, peptický vred alebo dvanástnikový vred), najmä v štádiu klinickej a laboratórnej exacerbácie.
    • Aktívne gastrointestinálne krvácanie akejkoľvek lokalizácie.
    • Zápalové ochorenie čriev.
    • Patológia krvného systému - hemofília alebo hypokoagulácia (narušenie zrážanlivosti krvi), leukopénia (zníženie počtu leukocytov v krvi).
    • Výrazné zníženie funkčnej aktivity obličiek alebo pečene.
    • Znížená ostrosť sluchu.

    Opatrenie suspenzie Nurofen je uložená v patológiu pečene, obličiek, prítomnosť žalúdočné infekcie baktérie Helicobacter pylori, pričom antikoagulanciá (prostriedok znižujúci zrážanie) alebo iné nesteroidné protizápalové lieky, bronchiálna astma, žihľavka, zaslané počas predchádzajúceho žalúdočný vred alebo dvanástnikové vredy. Skôr ako začnete užívať suspenziu, Nurofen sa má uistiť, že neexistujú žiadne kontraindikácie.

    Dávkovanie a podávanie

    Nurofen sirup je liek určený špeciálne pre deti. Aplikuje sa perorálne 3-4 krát denne, objem sa dávkuje pomocou špeciálneho dávkovača striekačky. Dávkovanie závisí od telesnej hmotnosti a veku dieťaťa:

    • Vek 3-6 mesiacov, hmotnosť viac ako 5 kg - 50 mg (2,5 ml), 3 krát denne.
    • Vek od šiestich mesiacov do jedného roka, hmotnosť 6-10 kg - 50 mg (2,5 ml), 3-4 krát denne.
    • Vek od 1 roka do 3 rokov, hmotnosť 10-15 kg - 100 mg (5 ml), 3 krát denne.
    • Vek 4-6 rokov, hmotnosť 15-20 kg - 150 mg (7,5 ml), 3 krát denne.
    • Vek 7-9 rokov, hmotnosť 20-30 kg - 200 mg (10 ml), 3 krát denne.
    • Vek 10-12 rokov, hmotnosť 30-40 kg - 300 mg (15 ml), 3 krát denne.

    Neodporúča sa prekročiť odporúčanú vekovú dávku suspenzie Nurofen. Trvanie užívania lieku na zníženie telesnej teploty počas horúčky by nemalo presiahnuť 3 dni, aby sa znížila závažnosť bolesti - nie viac ako 5 dní. Pri ďalšom zachovaní symptómov patologického procesu je potrebné poradiť sa s lekárom. Pred použitím suspenzie Nurofen sa má pretrepať, potom pevne položiť dávkovač injekčnej striekačky na hrdlo fľaše a odobrať potrebný objem suspenzie vo vertikálnej polohe fľaše. Potom obsah dávkovača striekačky pomaly stláčajte do úst dieťaťa a zatlačte na piest. Po použití sa má dávkovač striekačky prepláchnuť teplou vodou a vysušiť.

    Vedľajšie účinky

    Po užití suspenzie Nurofen sa zriedkavo objavia negatívne reakcie z rôznych orgánov a systémov: t

    • Tráviaci systém - nevoľnosť s následným zvracaním, bolesť v bruchu, s prevládajúcou lokalizáciou v jeho horných častiach (epigastrické), hnačka, erózne a ulcerózne lézie sliznice štruktúr horného tráviaceho traktu, gastrointestinálne krvácanie.
    • Nervový systém - bolesť hlavy, občasné závraty, nespavosť, psychomotorická agitácia.
    • Kardiovaskulárny systém - zvýšený systémový krvný tlak (hypertenzia), zvýšená srdcová frekvencia (tachykardia).
    • Močový systém - porušenie funkčnej aktivity obličiek, reaktívny zápal močového mechúra (cystitída).
    • Krvný systém a červená kostná dreň - znižujú počet červených krviniek (anémia), krvných doštičiek (trombocytopénia), leukocytov (leukopénia).
    • Alergické reakcie - vyrážka na koži, svrbenie, žihľavka (charakteristická vyrážka a opuch kože, pripomínajúca žihľavku), angioedém Quincke (výrazný opuch mäkkých tkanív s prevažujúcou lokalizáciou v tvári a genitáliách), závažné nekrotické kožné lézie (Lyellov syndróm) Stevens-Johnson), bronchospazmus (alergické zúženie lúmenu priedušiek s rozvojom dýchavičnosti), anafylaktický šok (závažná systémová alergická reakcia, ktorá sa vyznačuje výrazným poklesom systémovej artérie tlaku a polyorganického zlyhania).

    V prípade vzniku vedľajších účinkov po užití suspenzie Nurofen sa má jeho použitie prerušiť a vyhľadať lekára.

    Špeciálne pokyny

    Pred použitím suspenzie Nurofen pre deti si pozorne prečítajte návod na použitie lieku. Existuje niekoľko špeciálnych pokynov, ktoré musíte venovať pozornosť, medzi ktoré patria:

    • Keďže liek sa používa pre deti, neobsahuje farbivá ako pomocné zložky.
    • Suspenzia Nurofen obsahuje cukor, ktorý treba zvážiť pri jeho aplikácii na deti s diabetom.
    • Účinná látka lieku môže interagovať s liečivami iných farmakologických skupín, najmä s nepriamymi antikoagulanciami, metotrexátom, glukokortikoidmi, oslabuje terapeutický účinok diuretík (diuretík) a antihypertenzív. V prípadoch ich použitia by mal upozorniť ošetrujúceho lekára.
    • Použitie lieku je vylúčené pre deti do 3 mesiacov.

    Suspendovanie Nurofen sa vydáva v lekárenskej sieti ako liek bez lekárskeho predpisu. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa jeho použitia, poraďte sa so svojím lekárom.

    predávkovať

    Ak je prekročená odporúčaná terapeutická dávka lieku Nurofen, bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, tinitus, metabolická acidóza (posun pH smerom k kyslej strane), porucha vedomia až do kómy, arteriálny tlak, arytmia a srdcová frekvencia (arytmia). Liečba predávkovania spočíva v umývaní žalúdka, čriev, pri užívaní črevných sorbentov (za predpokladu, že po užití suspenzie uplynula najviac jedna hodina), ako aj symptomatická liečba.

    Analógy Nurofen pre deti

    Zloženie a terapeutický účinok, podobný suspenzii Nurofen, sú lieky Ibuprofen, Ibufen, Advil.

    Podmienky skladovania

    Čas použiteľnosti suspenzie Nurofen je 3 roky od dátumu výroby. Liek by mal byť skladovaný na suchom, tmavom mieste neprístupnom deťom pri teplote vzduchu do + 25 ° C.

    Nurofen detská cena

    Priemerné náklady na pozastavenie Nurofen v lekárňach v Moskve závisia od jeho objemu v liekovke:

    • Fľaše s objemom 100 ml - 133-138 rubľov.
    • Liekovky 150 ml - 202-207 rubľov.

    Nurofen

    Ceny v lekárňach online:

    Nurofen - nesteroidné protizápalové liečivé analgetické a antipyretické účinky.

    Forma uvoľnenia a zloženie

    Nurofen je k dispozícii v nasledujúcich formách:

    • Obalené tablety: bikonvexné, okrúhle, biele alebo takmer biele, na jednej strane je čierny pretlačený papier Nurofen (6 alebo 8 kusov v blistri, v kartónovej škatuli alebo plastová nádoba 1 alebo 2 blistre; 10 kusov v blistri, v papierovej škatuli) t alebo plastová nádoba s 1, 2 alebo 3 blistrami, 12 ks v blistri, v kartónovej škatuli alebo v plastovej nádobe (1, 2, 3, 4 alebo 8 blistrov);
    • Gél na vonkajšie použitie 5%: homogénny, bezfarebný, transparentný alebo mierne opaleskujúci, s vôňou izopropylalkoholu (30 g, 50 g alebo 100 g v hliníkových skúmavkách, v kartónovom zväzku 1).

    Účinná látka: ibuprofen - 0,2 gv 1 tablete; 5 g na 100 g gélu.

    • Tablety: laurylsulfát sodný, kyselina stearová, sodná soľ kroskarmelózy, koloidný oxid kremičitý, dihydrát citrátu sodného;
    • Obal tablety: mastenec, oxid titaničitý, sodná soľ karmelózy, sacharóza, makrogol 6000, arabská guma, čierny atrament;
    • Gél: hydroxid sodný, izopropylalkohol, gietelloza, benzylalkohol, čistená voda.

    Indikácie na použitie

    Indikácie spoločné pre obe liekové formy Nurofenu: t

    • Bolesť chrbta;
    • neuralgia;
    • Reumatické bolesti;
    • artritída;
    • Myalgia.

    Okrem toho pre filmom obalené tablety: t

    • migréna;
    • bolesť hlavy;
    • bolesť zubov;
    • Horúčka s ARVI a chrípkou;
    • algomenorrhea

    Okrem toho pre gél na vonkajšie použitie:

    • Športové zranenia;
    • Podvrtnutie, poškodenie väziva.

    kontraindikácie

    Absolútne kontraindikácie pre Nurofen vo forme tabliet:

    • Ťažká arteriálna hypertenzia;
    • Zlyhanie srdca;
    • Hemoragická diatéza, hemofília a iné poruchy krvácania, stav hypokoagulácie;
    • Exacerbácia eróznych a ulceróznych lézií zažívacieho traktu (vrátane peptického vredu, ulceróznej kolitídy, exacerbácie dvanástnikového vredu a žalúdočného vredu, Crohnovej choroby);
    • Gastrointestinálne krvácanie;
    • Ťažká dysfunkcia obličiek a / alebo pečene;
    • Neúplná alebo úplná neznášanlivosť kyseliny acetylsalicylovej;
    • Patológia vestibulárneho aparátu, strata sluchu;
    • Intrakraniálne krvácanie;
    • Obdobie po operácii bypassu koronárnej artérie;
    • Porušenie farebného videnia, skotómu, amblyopie, ochorení zrakového nervu;
    • Nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
    • Obdobie gestácie (tretí trimester);
    • Obdobie dojčenia;
    • Vek detí do šiestich rokov;
    • Precitlivenosť na hlavné alebo pomocné zložky lieku.

    Relatívne kontraindikácie pre tablety:

    • Cerebrovaskulárne ochorenia;
    • Ischemická choroba srdca;
    • Krvné ochorenia neznámeho pôvodu (anémia a leukopénia);
    • Chronické srdcové zlyhanie;
    • hypertenzia;
    • Ochorenia periférnych tepien;
    • Bronchiálna astma;
    • Diabetes mellitus;
    • dyslipidémie;
    • Sprievodné ochorenia obličiek a / alebo pečene;
    • Ťažké somatické ochorenia;
    • Dvanástnikový vred a história žalúdka;
    • Kolitída, enteritída, gastritída;
    • Amnestické gastrointestinálne krvácanie;
    • Nefrotický syndróm;
    • hyperbilirubinémia;
    • Cirhóza pečene s portálnou hypertenziou;
    • Dlhodobé užívanie nesteroidných protizápalových liekov (NSAID);
    • Súčasné užívanie antikoagulancií (klopidogrel, warfarín, kyselina acetylsalicylová atď.), Perorálnych glukokortikosteroidov (vrátane prednizónu) a selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu;
    • Obdobie gestácie (prvý a druhý trimester);
    • Pokročilý vek;
    • Vek detí do 12 rokov;
    • Časté užívanie alkoholu, fajčenie.

    Absolútne kontraindikácie pre Nurofen vo forme gélu:

    • Neúplná alebo úplná neznášanlivosť kyseliny acetylsalicylovej;
    • Vek detí do 12 rokov;
    • Precitlivenosť na hlavné alebo pomocné zložky lieku alebo na iné NSAID.

    Relatívne kontraindikácie pre gél:

    • Sprievodné ochorenia pečene, obličiek a gastrointestinálneho traktu;
    • Rinitída, urtikária, polypy nosovej sliznice;
    • Obdobie tehotenstva a dojčenia.

    Dávkovanie a podávanie

    Potiahnuté tablety

    Tablety sa užívajú perorálne po jedle, pitnej vode.

    Dospelým pacientom a deťom starším ako 12 rokov sa predpisuje Nurofen v dávke 200 mg 3-4 krát denne. Rýchlejší terapeutický účinok sa dosahuje zvýšením dávky na 400 mg 3-krát denne.

    Deti vo veku 6-12 rokov (s hmotnosťou vyššou ako 20 kg) majú byť predpísané 200 mg Nurofenu nie viac ako 4-krát denne. Interval medzi dávkami musí byť najmenej 6 hodín.

    Neodporúča sa užívať viac ako 6 tabliet denne. Maximálna dávka je 1200 mg denne.

    Ak príznaky ochorenia pretrvávajú 2-3 dni, tabletka sa musí vysadiť a vyhľadať lekára.

    Gél na vonkajšie použitie

    Gél je určený na lokálne (externé) použitie. Mal by sa vtierať do pokožky až do úplného vstrebania.

    Jednorazová dávka pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov je 50 - 125 mg ibuprofénu (gélová kolóna 4 - 10 cm dlhá). Aplikácia nie je možná skôr ako 4 hodiny, viacnásobná aplikácia - nie viac ako 4 krát denne.

    Ak po dvoch týždňoch používania gélu nedochádza k zlepšeniu, musí sa zlikvidovať.

    Vedľajšie účinky

    Pri užívaní tabliet Nurofen 2-3 dni sú vedľajšie účinky veľmi zriedkavé. Pri dlhodobej liečbe sú možné nasledujúce vedľajšie účinky: t

    • Tráviaci systém: pálenie záhy, vracanie, nevoľnosť, nepríjemné pocity a bolesť v epigastriu, bolesť brucha, anorexia, erózne a ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu (niekedy s perforáciou a krvácaním), plynatosť, hnačka, zápcha, ulcerácia sliznice ďasien, bolesť ústa, podráždenie a suchosť ústnej sliznice, aftózna stomatitída, hepatitída, pankreatitída;
    • Kardiovaskulárny systém: zvýšený krvný tlak, srdcové zlyhanie, tachykardia;
    • Dýchací systém: dýchavičnosť, bronchospazmus;
    • Nervový systém: závraty, bolesti hlavy, ospalosť, nespavosť, halucinácie, zmätenosť, nepokoj, depresia; zriedkavo aseptická meningitída (u jedincov s autoimunitnými ochoreniami);
    • Hematopoetický systém: trombocytopénia, agranulocytóza, anémia (vrátane aplastickej a hemolytickej), leukopénia, trombocytopenická purpura;
    • Močový systém: akútne zlyhanie obličiek, cystitída, polyúria, nefrotický syndróm (vrátane edému), alergická nefritída;
    • Zmyslové orgány: rozmazané videnie, suché a podráždené oči, skotóm, diplopia, opuch očných viečok a spojiviek (alergický pôvod), reverzibilná toxická optická neuritída, hluk alebo tinitus, strata sluchu;
    • Alergické reakcie: angioedém, horúčka, žihľavka, svrbenie, anafylaktický šok, anafylaktoidné reakcie, kožná vyrážka, Lyellov syndróm, Stevensov-Johnsonov syndróm, alergická rinitída, eozinofília;
    • Iné reakcie: zvýšené potenie.

    Pri dlhodobom užívaní ibuprofénu vo vysokých dávkach môže dôjsť k zhoršeniu zraku (amblyopia, skotóm, poškodenie zraku), krvácanie (vrátane ďasien, gastrointestinálneho traktu, hemoroidu, maternice) a ulcerácia sliznice tráviaceho traktu.

    Pri aplikácii gélu Nurofen možné lokálne reakcie vo forme mierneho sčervenania kože, mravenčenia alebo pálenia, ako aj alergických reakcií a bronchospazmu (zriedkavo).

    Špeciálne pokyny

    Počas dlhodobého užívania lieku vo vnútri sa má sledovať funkčný stav obličiek a pečene a obraz periférnej krvi. V prípade príznakov gastropatie je potrebné špeciálne sledovanie, vrátane kompletného krvného obrazu (stanovenie hladiny hemoglobínu), esofagogastroduodenoskopie a analýzy fekálnej okultnej krvi pacienta.

    Pred určením 17-ketosteroidov Nurofen sa má zrušiť 48 hodín pred štúdiou.

    Počas liečby sa neodporúča piť alkohol a je potrebné zdržať sa takých činností, ktoré súvisia s riadením dopravy a prácou s potenciálne nebezpečnými mechanizmami.

    Po aplikácii gélu si dôkladne umyte ruky.

    Liek vo forme gélu je zakázané aplikovať na oblasť okolo pier a očí a na poškodenú kožu. Zabráňte kontaktu s perami a očami. V prípade náhodného požitia gélu Nurofen vo vnútri možného porušenia gastrointestinálneho traktu. V takom prípade musíte vypláchnuť ústa a kontaktovať svojho lekára.

    Liekové interakcie

    Súčasné užívanie ibuprofénu s kyselinou acetylsalicylovou a inými NSAID sa neodporúča (antiplateletický a protizápalový účinok týchto liekov sa znižuje), ako aj trombolytickými a antikoagulačnými liekmi (riziko krvácania sa zvyšuje).

    Pri súčasnom užívaní s liekom Nurofen cefotetan, plicamycín, cefoperazón, kyselina valproová a cefamundol zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

    Prípravky zlata a cyklosporínu zvyšujú nefrotoxicitu ibuprofénu, čo zase zvyšuje koncentráciu cyklosporínu v plazme a zvyšuje pravdepodobnosť vzniku hepatotoxického účinku týchto látok.

    Lieky, ktoré blokujú tubulárnu sekréciu, zvyšujú koncentráciu ibuprofénu v plazme. Induktory mikrozomálnej oxidácie (barbituráty, fenylbutazón, fenytoín, tricyklické antidepresíva, rifampicín, etanol) zvyšujú riziko závažných hepatotoxických reakcií a inhibítory mikrozomálnej oxidácie majú opačný účinok.

    Nurofen znižuje natriuretický účinok hydrochlorotiazidu a furosemidu, hypotenzný účinok vazodilatátorov a účinnosť urikosurických liekov; zvyšuje účinok fibrinolitikov, protidoštičkových činidiel, nepriamych antikoagulancií a perorálnych hypoglykemických činidiel (inzulín a deriváty sulfonylmočoviny).

    Ibuprofen zvyšuje vedľajšie účinky etanolu, estrogénu, glukokortikosteroidov a mineralokortikoidov.

    Kolestiramin a antacidy znižujú absorpciu ibuprofénu.

    Nurofen zvyšuje plazmatické koncentrácie preparátov metotrexátu, digoxínu a lítia.

    Kofeín zvyšuje analgetický účinok ibuprofénu.

    Podmienky skladovania

    Skladujte na suchom mieste pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

    Čas použiteľnosti - 3 roky.

    Našli ste v texte chybu? Vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

    Nurofen pre deti

    Nurofen pre deti: návod na použitie a recenzie

    Latinský názov: Nurofen pre deti

    Kód ATX: M01AE01

    Účinná látka: Ibuprofen (Ibuprofen)

    Výrobca: Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd. (United Kingdom)

    Aktualizácia popisu a fotografie: 10/22/2018

    Ceny v lekárňach: od 104 rubľov.

    Nurofen pre deti - používa sa v pediatrickej praxi, NSAID (nesteroidné protizápalové liečivo).

    Forma uvoľnenia a zloženie

    Dávkové formy Nurofenu pre deti:

    • potiahnuté tablety: bikonvexný, okrúhly tvar, Nurofen je na jednej strane čierny, škrupina a jadro sú v priečnom reze od bielej po takmer bielu (6, 8, 10 alebo 12 v blistroch, 1 alebo 2 blistre). v kartóne, 10 alebo 12 kusov v blistroch, 3 blistre v kartóne, 12 kusov v blistroch, 4 alebo 8 blistrov v kartóne);
    • perorálna suspenzia (oranžová / jahodová): sirupovitá tekutina, od bielej až po takmer bielu, s charakteristickou vôňou pomaranča / jahody (po 100, 150 alebo 200 ml v polyetyléntereftalátových fľašiach vybavených dávkovacou jednotkou striekačky, 1 v kartónovej krabici) );
    • rektálne čapíky: torpédovité, lesklé, od bielej až po takmer bielu; Na rezu sa môže použiť lievikovité vybranie alebo vzduchová tyč (5 ks v hliníkových blistroch, 2 blistre v kartónovom balení).

    Zloženie 1 tablety:

    • účinná látka: ibuprofen - 200 mg;
    • Pomocné látky: nátriumlaurylsulfát, dihydrát citrátu sodného, ​​sodná soľ kroskarmelózy, kyselina stearová, koloidný oxid kremičitý;
    • puzdro: sodná soľ karmelózy, arabská guma, oxid titaničitý, sacharóza, makrogol 6000, mastenec;
    • čierny atrament Opacode S-1-277001: šelak, oxid železnatý čierny (E172), propylénglykol a rozpúšťadlá odparujúce sa počas tlače (butanol, etanol, izopropanol, čistená voda).

    Zloženie 5 ml suspenzie: t

    • účinná látka: ibuprofen - 100 mg;
    • Pomocné látky: maltitolový sirup, glycerol, polysorbát 80, sacharinát sodný, chlorid sodný, citrát sodný, kyselina citrónová, xantánová guma, pomarančová príchuť 2M16014 / jahoda 500244E, bromid domifénu, čistená voda.

    Zloženie 1 čapíka:

    • účinná látka: ibuprofen - 60 mg;
    • Pomocné látky: tuhý tuk - Witepsol H15 a Witepsol W45.

    Farmakologické vlastnosti

    farmakodynamika

    Účinná látka lieku Nurofen pre deti je ibuprofén. Rovnako ako iné nesteroidné protizápalové lieky, zámerne zmierňuje symptómy bolesti, má protizápalové a antipyretické účinky.

    Ako neselektívny blokátor blokuje ibuprofen cyklooxygenázu 1 a 2 (COX-1 a COX-2), ktoré potláčajú syntézu zápalových mediátorov, bolesti a hypertermickej reakcie - prostaglandínov. Okrem toho ibuprofen reverzibilne inhibuje agregáciu krvných doštičiek.

    Najvýraznejší analgetický účinok lieku má bolesť zápalovej genézy; jeho účinok trvá 8 hodín.

    farmakokinetika

    • absorpcia a distribúcia: ibuprofen sa dobre vstrebáva do gastrointestinálneho traktu (gastrointestinálny trakt), rýchlo a takmer úplne vstrebáva do systémového obehu. Po užití prázdneho žalúdka sa látka detekuje v krvnej plazme po 15 minútach a maximálna plazmatická koncentrácia (Cmax) sa dosiahne po 60 minútach. Užívanie lieku s jedlom môže predĺžiť čas na dosiahnutie Cmax až 120 minút. Až 90% ibuprofénu sa viaže na plazmatické proteíny, v dôsledku čoho látka pomaly preniká do dutín kĺbov a je dlhodobo zadržiavaná v synoviálnej tekutine, čím je zabezpečená koncentrácia vyššia ako v plazme. V malom mlieku podľa niekoľkých štúdií ibuprofen preniká do extrémne nízkych koncentrácií;
    • metabolizmus a eliminácia: až 60% látky vo farmakologicky inaktívnej R-forme po absorpcii sa pomaly transformuje na aktívnu S-formu; ibuprofén sa metabolizuje v pečeni; vylučované obličkami (len menej ako 1% nezmenené) av menšej miere žlčou. Polčas liečiva je 2 hodiny.

    Indikácie na použitie

    Nurofen pre deti sa v závislosti od liekovej formy používa na liečbu pacientov rôznych vekových skupín: čapíky sa predpisujú deťom od 3 mesiacov do 2 rokov, suspenzia - pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov, tablety - pre deti od 6 rokov a dospelých pacientov. Sviečky Nurofen pre deti sa tiež odporúča používať, ak z akéhokoľvek dôvodu nie je možné užívať perorálne formy lieku alebo v prípade zvracania.

    Všetky formy uvoľňovania liečiva sa používajú ako analgetikum na zmiernenie bolesti rôzneho pôvodu: bolesti hlavy, zubné, ušné, bolesť hrdla, svalov, menštruačné, kĺbové, reumatické, bolesti chrbta, neuralgia, migréna a iné patologické stavy sprevádzané bolesťou.

    Ako febrifuge sa Nurofen pre deti odporúča pre nasledujúce infekčné a zápalové ochorenia a stavy spojené s horúčkou: akútne respiračné infekcie (ARD), chrípka, detstvo a iné infekcie, reakcie po očkovaní.

    Nurofen pre deti je určený len na symptomatickú liečbu, zmiernenie bolesti a zmiernenie zápalu v čase jeho použitia. Liečivo nemá klinicky významný účinok na progresiu ochorenia.

    kontraindikácie

    Absolútne kontraindikácie použitia lieku Nurofen pre deti v ktorejkoľvek z foriem uvoľnenia:

    • Erozívne a ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu v akútnej fáze, vrátane ulceróznej kolitídy, peptického vredu, exacerbácie žalúdočných a dvanástnikových vredov, Crohnovej choroby (vrátane údajov z histórie);
    • ťažká arteriálna hypertenzia;
    • obdobie po CABG (chirurgia bypassu koronárnych artérií);
    • dekompenzované srdcové zlyhanie;
    • syndróm úplnej alebo neúplnej intolerancie na aspirín (urtikária, polypy nosovej sliznice, rinosinusitída, bronchiálna astma) a / alebo iné NSAID;
    • ochorenia krvi (hemofília, iné koagulačné poruchy, hemoragická diatéza, nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, hypokoagulácia);
    • závažná porucha funkcie pečene;
    • ťažká renálna dysfunkcia s klírensom kreatinínu (CK)

    NUROFEN PRE DETI

    ◊ Suspenzia pre ústnu (oranžovú) bielu alebo takmer bielu farbu, sirupovú konzistenciu, s charakteristickým oranžovým zápachom.

    Pomocné látky: Polysorbát 80 - 0,5 mg, glycerol - 0,5 mg, maltitolový sirup - 1,625 mg, sacharinát sodný - 10 mg, kyselina citrónová - 20 mg, citrát sodný - 25,45 mg, xantánová guma - 37,5 mg, chlorid sodný - 5,5 mg, Domiphen bromid - 0,5 mg, pomarančová príchuť 2M16014 - 12,5 mg, čistená voda - do 5 ml.

    100 ml - polyetyléntereftalátové fľaše (1) s dávkovačom striekačky - kartónové krabice.
    150 ml - polyetyléntereftalátové fľaše (1) s dávkovačom striekačky - kartónové krabice.
    200 ml - polyetyléntereftalátové fľaše (1) s dávkovačom striekačky - kartónové krabice.

    ◊ Suspenzia na perorálne podanie (jahoda) bielej alebo takmer bielej farby, sirupovitá konzistencia s charakteristickým jahodovým zápachom.

    Pomocné látky: Polysorbát 80 - 0,5 mg, glycerol - 0,5 mg, maltitolový sirup - 1,625 mg, sacharinát sodný - 10 mg, kyselina citrónová - 20 mg, citrát sodný - 25,45 mg, xantánová guma - 37,5 mg, chlorid sodný - 5,5 mg, Domifen bromid - 0,5 mg, jahodová príchuť 500244E - 12,5 mg, čistená voda - do 5 ml.

    100 ml - polyetyléntereftalátové fľaše (1) s dávkovačom striekačky - kartónové krabice.
    150 ml - polyetyléntereftalátové fľaše (1) s dávkovačom striekačky - kartónové krabice.
    200 ml - polyetyléntereftalátové fľaše (1) s dávkovačom striekačky - kartónové krabice.

    NSA. Má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok.

    Mechanizmus účinku ibuprofénu, derivátu kyseliny propiónovej, je spôsobený inhibíciou syntézy prostaglandínov - mediátorov bolesti, zápalu a hypertermickej reakcie. Neprimerane blokuje COX-1 a COX-2, čím inhibuje syntézu prostaglandínov. Okrem toho ibuprofen reverzibilne inhibuje agregáciu krvných doštičiek. Analgetický účinok je najvýraznejší pri zápalovej bolesti. Účinok lieku trvá až 8 hodín.

    Odsávanie a distribúcia

    Absorpcia - vysoká, rýchlo a takmer úplne absorbovaná z gastrointestinálneho traktu. Po podaní lieku na prázdny žalúdok u dospelých sa ibuprofen deteguje v krvnej plazme po 15 minútach, Cmax ibuprofén v plazme sa dosiahne po 60 minútach. Užívanie lieku s jedlom môže predĺžiť čas na dosiahnutie Cmax až 1-2 hodiny

    Väzba na plazmatické proteíny - 90%. Pomaly preniká do dutiny kĺbov, pretrváva v synoviálnej tekutine a vytvára v nej väčšie koncentrácie ako v krvnej plazme.

    V obmedzených štúdiách sa ibuprofen zistil v materskom mlieku pri veľmi nízkych koncentráciách.

    Metabolizmus a vylučovanie

    Po absorpcii sa približne 60% farmakologicky inaktívnej R-formy pomaly transformuje na aktívnu S-formu. Metabolizované v pečeni.

    Vylučujú sa obličkami (nezmenené - nie viac ako 1%) av menšej miere žlčou. T1/2 - 2 hodiny

    Pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov ako antipyretikum pri infekčných a zápalových ochoreniach a stavoch sprevádzaných horúčkou, vrátane t na adrese:

    akútne respiračné ochorenia;

    - iné infekčné zápalové ochorenia a reakcie po očkovaní.

    Ako analgetikum pre bolesť s nízkou alebo strednou intenzitou, vr. na adrese:

    - bolesť pri výronoch;

    - bolesť v kĺboch.

    Liek je určený na symptomatickú liečbu, zníženie bolesti a zápalu v čase použitia, neovplyvňuje progresiu ochorenia.

    - úplná alebo neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, rekurentnej nosovej polypózy a paranazálnych dutín a neznášanlivosti kyseliny acetylsalicylovej alebo iných NSAID;

    - krvácanie alebo perforácia gastrointestinálneho vredu v anamnéze, vyvolaná použitím NSAID;

    - erózne a ulcerózne ochorenia gastrointestinálneho traktu (vrátane vredu žalúdka a dvanástnikového vredu, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy) alebo krvácania z vredu v aktívnej fáze alebo v anamnéze (dve alebo viac potvrdených epizód peptického vredu alebo krvácania z vredu);

    - závažné zlyhanie pečene alebo ochorenie pečene v aktívnej fáze;

    Suspenzia Nurofen pre deti: návod na použitie, dávkovanie

    Nurofen - je jedným z najúčinnejších a najbežnejších protizápalových liekov, ktoré sú populárne medzi lekármi a pacientmi.

    Zloženie Nurofen a forma uvoľnenia

    Aktívna zložka lieku Nurofen je ibuprofén, ktorý je tiež súčasťou zloženia mnohých liekov tejto klinickej a farmakologickej skupiny. Vyrába sa v rôznych dávkových formách - tablety na perorálne podanie a rektálne čapíky. Najmä pre pediatrických pacientov ho vyrábajú farmakologické spoločnosti vo forme suspenzie s príjemnou ovocnou vôňou. V 5 ml lieku je 100 mg ibuprofénu, ako aj pomocné zložky, ktoré mu dodávajú príjemnú chuť a vôňu. Nurofen sa predáva vo fľašiach po 100 ml. Balenie obsahuje 2-strannú odmernú lyžicu (2,5 a 5 ml) alebo injekčnú striekačku, ktorá vám umožňuje presne odmerať jednu dávku.

    Farmakologické vlastnosti liečiva

    Ibuprofén je blokátor neselektívnej cyklooxygenázy 1 a 2, ktorý znižuje tvorbu a uvoľňovanie prostaglandínových mediátorov bolesti a zápalu. Látka je tiež schopná reverzibilne inhibovať proces agregácie krvných doštičiek. Vďaka týmto vlastnostiam látka zastavuje alebo výrazne znižuje bolesť, znižuje horúčku a znižuje zápal. Analgetický účinok je najvýraznejší pri bolestivých zápalových procesoch. Trvanie Nurofenu je až 8 hodín.

    Po perorálnom podaní sa ibuprofen rýchlo a takmer úplne vstrebáva do tráviaceho traktu. S krvným albumínom konjugovaným s 90% aktívnej zložky. Najvyššia plazmatická koncentrácia je fixovaná po 40-60 minútach. Súčasný príjem potravy trochu spomaľuje proces absorpcie. Polčas liečiva je normálne asi 2 hodiny. Zistilo sa, že koncentrácia látky v synoviálnej tekutine je vyššia ako v plazme. Proces biotransformácie ibuprofénu prebieha v pečeni. Vylučované lieky hlavne s močom.

    Indikácie na začatie liečby

    Nurofen sa predpisuje na nasledujúce ochorenia a patologické stavy:

    kontraindikácie

    Nurofen je prísne kontraindikovaný u detí s precitlivenosťou na ibuprofén a ďalšie zložky suspenzie.

    Kontraindikácie zahŕňajú aj:

    • ochorenia tráviaceho systému v akútnej fáze;
    • diagnostikované srdcové zlyhanie;
    • patológia zrakového nervu;
    • slepý uhol v nedohľadne;
    • poruchy vnímania farieb;
    • "Aspirínová triáda";
    • zníženie zrážanlivosti krvi (vrátane hemofílie);
    • poškodenie sluchu;
    • problémy s vestibulárnym aparátom;
    • závažné ochorenie pečene (hepatitída atď.);
    • dlhodobé užívanie NSAID;
    • intrakraniálneho krvácania.

    Opatrnosť je potrebná, keď pacient dostáva hormóny glukokortikosteroidov (vrátane prednizónu), antikoagulancií, závažných bežných chronických ochorení a diabetes mellitus. V I. a II. Trimestri tehotenstva je potrebná predchádzajúca konzultácia s ošetrujúcim lekárom.

    Vypočítajte dávku suspenzie Nurofen pre deti

    Dávkovanie sa určuje v závislosti od veku a hmotnosti dieťaťa.

    Nurofen je kontraindikovaný u detí s hmotnosťou nižšou ako 7 kg.

    Pri syndróme bolesti a febrilnej reakcii sa indikuje 5 - 10 mg lieku na 1 kg telesnej hmotnosti 3 - 4-krát denne. Maximálna povolená denná dávka je 30 mg na 1 kg telesnej hmotnosti denne.

    Odporúčané dávky:

    • od 3 mesiacov až 1 rok - 2,5 mg s-4-krát denne (maximálna denná dávka - 200 mg);
    • od 1 do 3 rokov - 5 ml 3 krát denne. (celkovo nie viac ako 300 mg);
    • od 4 do 6 rokov - až 7,5 ml 3-krát denne (maximálne 450 mg ibuprofénu denne);
    • od 7 do 9 rokov - 10 ml na príjem (maximálne 600 mg / deň ibuprofénu);
    • 10-12 rokov - 15 ml 3 p / deň (denná dávka ibuprofénu nesmie prekročiť 900 mg.

    Ako antipyretikum možno Nurofen užívať 3 dni a ako analgetikum 5 dní.

    Ak sa u dieťaťa po očkovaní vyvinula horúčkovitá reakcia, ukáže sa, že užíva 2,5 ml lieku.

    Pred použitím injekčnej liekovky so suspenziou sa musí dôkladne pretrepať počas 1-2 minút, aby sa získala čo najviac homogénna látka.

    Ak horúčka pretrváva dlhšie ako 3 dni, obráťte sa na miestneho lekára.

    Vedľajšie účinky

    Pravdepodobné vedľajšie účinky:

    predávkovať

    Pri významnom prekročení odporúčaných dávok môže ísť o letargiu, ospalosť a tinitus. Môže sa vyskytnúť zvýšenie alebo zníženie srdcovej frekvencie a výrazné zníženie krvného tlaku. V prípade náhodného príjmu vysokých dávok nie sú vylúčené akútne zlyhanie obličiek, kóma a zastavenie dýchania.

    Obeť by mala počas prvej hodiny po užití suspenzie vykonať výplach žalúdka, podať chelatačné činidlá (napríklad Smektu). Súbežne s tým je predpísané hojné pitie a nútená diuréza na rýchlu elimináciu zvyškov ibuprofénu z tela. V ťažkých prípadoch je nevyhnutné urýchlene zavolať záchranný tím.

    Reakcia s inými farmakologickými liečivami

    Dôrazne sa neodporúča piť paralelne Nurofen a iné nesteroidné protizápalové lieky (vrátane kyseliny acetylsalicylovej (Aspirín), ktorá má výrazný antiagregačný účinok.

    Trombolytiká a antikoagulanciá významne zvyšujú riziko krvácania. Cyklosporín je schopný vyvolať toxické účinky Nurofenu na pečeň.

    Na pozadí liekov, ktoré znižujú tubulárnu sekréciu, sa zvyšuje koncentrácia ibuprofénu v krvnej plazme.

    Vyjadrené hepatotoxické reakcie môžu vyvolať fenytoín, antibiotikum rifampicín, NSAIDs fenylbutazón a tricyklické antidepresíva.

    Antihypertenzívna vazodilatačná aktivita pri užívaní ibuprofénu klesá. Potencuje účinok fibrinolytík, antikoagulancií a protidoštičkových látok.

    Absorpcia lieku Nurofen sa znižuje pri užívaní antacíd. Súčasný príjem kofeínu môže zvýšiť analgetický účinok ibuprofénu.

    Nurofen pre tehotné a dojčiace ženy

    Nurofen je kontraindikovaný u gravidných žien v neskorších štádiách gravidity (III. Trimestri), ako aj počas laktácie (štúdie ukázali, že ibuprofen je schopný preniesť do mlieka v malých množstvách). V prvých dvoch trimestroch je aplikácia tiež nežiaduca.

    Ďalšie pokyny

    Ak je potrebná dlhodobá liečba, odporúča sa pravidelne monitorovať funkcie obličiek a pečene, ako aj vykonávať laboratórne testy hemoglobínu a stolice pre skrytú krv.

    Podmienky skladovania a odchod z lekární

    Liek je k dispozícii v lekárni reťazcov bez lekárskeho predpisu.

    Suspenzia sa musí skladovať pri teplote neprevyšujúcej + 25 ° C v originálnom balení.

    Meracie striekačky a lyžice po každom použití by sa mali umyť teplou prevarenou vodou.

    Uchovávajte mimo dosahu detí!

    Čas použiteľnosti podľa pravidiel skladovania - 36 mesiacov.

    Analógové zavesenie Nurofen

    Analógy liečiv pre účinnú látku sú:

    • ibuprofen;
    • Je dlhá;
    • Arviproks-200;
    • Advance Remides;
    • Arviproks-400;
    • Advance Remides;
    • Farmea;
    • Harofeh;
    • Affida Max;
    • Apotex;
    • Bolinet;
    • Gofen;
    • Marksans;
    • Brufen;
    • Affida Max;
    • Evrofast;
    • Ibunorm Baby;
    • Ibufen;
    • Marksans;
    • Ibupreks;
    • Zentiva;
    • Berlin-Chemie;
    • Nurosan;
    • Ibuprom;
    • Ibutex Max;
    • Nurofen Forte.

    Plisov Vladimir, zubár, lekársky posudok

    1,955 celkový počet zobrazení, 3 názory dnes