Hlavná / Zápal hrtana

Xymelin /

Zloženie a forma uvoľňovania: Nosové kvapky 1 ml xylometazolín hydrochloridu 0,5 mg 1 mg adjuvans: monosubstituovaný fosforečnan sodný; disubstituovaný fosforečnan sodný; edetát disodný; chlorid sodný; benzalkóniumchlorid; čistená voda

v plastových fľašiach s kvapkadlom 10 ml; v balení kartónu 1 kvapkadlo fľaše.

Sprejový nosný 1 ml xylometazolín hydrochlorid 0,5 mg 1 mg adjuvans: monosubstituovaný fosforečnan sodný; disubstituovaný fosforečnan sodný; edetát disodný; chlorid sodný; benzalkóniumchlorid; čistená voda

v tmavých sklenených fľašiach s dávkovacím zariadením 10 alebo 15 ml.

Zablokované nosné dýchanie (akútna rinitída, sinusitída), zápal stredného ucha (na zníženie opuchu nosohltanovej sliznice).

Použitie počas tehotenstva a dojčenia:

Lekárska rinitída, podráždenie slizníc (edém, hypersekrécia); v zriedkavých prípadoch systémové reakcie (palpitácie, tras, nespavosť atď.).

Príznaky: depresia CNS, tachykardia, hypertenzia, horúčka, podráždenosť, kruhový kolaps, kóma, kŕče.

Liečba: použitie alfa-blokátorov.

Dávkovanie a podávanie: t

Intranazálne, pre dospelých a deti od 6 rokov - 2 - 3 kvapky alebo 1 dávka spreja, pre deti od 2 do 6 rokov - 1-2 kvapky alebo 1 dávka spreja v každej nosovej pasáži 1-3 krát denne. Kvapky 1 mg / ml - pre dospelých a deti od 6 rokov, kvapky 0,5 mg / ml - pre deti od 2 do 6 rokov, sprej 1 mg / ml - pre dospelých a deti od 6 rokov, sprej 0,5 mg / ml - pre deti Vo veku 2 - 6 rokov.

Liek sa používa maximálne 7 dní.

Nepoužívať u detí mladších ako 2 roky bez lekárskeho predpisu.

Neodporúča sa používať vo vysokých dávkach a príliš často u pacientov s hypertenziou, zlyhaním srdca alebo tyreotoxikózou; Opatrnosť je potrebná u pacientov užívajúcich inhibítory MAO.

Xymelin je výborný prostriedok.

Bol som potešený.

ksimelin

Dnes je to najobľúbenejšie kvapky z preťaženia. Keď som sa raz pokúšal, môj manžel ich začal používať pravidelne. Dokonca s vedomím, že vazokonstrikčné kvapky nemôžu byť zneužité, a odporúča sa ich zmeniť, ak je nos naplnený, Xymelin si ho kúpi.
Rovnako ako účinok, dusivosť zmizne doslova, akonáhle budete používať sprej. Nie som priateľsky s kvapkami a používam ho len vo veľmi zriedkavých prípadoch. Môžem povedať, že Xymelin je naozaj veľmi účinný liek a rýchlo odstraňuje edém, hlavná vec je, že jeho pôsobenie je dlhotrvajúce. Používam nie viac ako 2 krát denne, ale ten, kto používa kvapky po celú dobu, postrekuje presne 3 krát.
Najčastejšie si kupujem klasickú klasiku, trvá dlhšie ako Eco a všetko sa používa. Z nejakého dôvodu, Eco, je nemožné používať až do konca, vždy liek zostáva vo fľaši, zatiaľ čo je to najdrahšie.

Xymelin Extra Spray

Takmer 5 dní trpela nosom, ktorý nechcel prejsť, nič mu nepomohlo, potom prúdiť, potom dusiť, že nemôžete ani dýchať, ale dnes je už taká ťažká. Nevedel som, čo mám robiť, a zrazu som v televízii videl reklamu na liek Xymelin pre extra sprej z bežného prechladnutia a upchatia nosa, ak to nepomôže. Dnes okamžite dvakrát pokvapkal do každej nosnej dierky, asi pred dvoma hodinami ao zázraku, nemám nachladnutie a nič toky. Naozaj mi pomohol.

Preto radím každému, kto trpí iba studeným Ksemilin Extra Spray. Stojí 245 rubľov.

Dobrý vazokonstriktor

Xymelín je účinný pri liečbe eustachitídy!

Zastaví tok vody z nosa.

Ak mám výtok z nosa, potom je to 5-6 dní, nie len prúd vody ako vodovodný kohútik, ale aj veľa peelingu a červenej baterky, ktorú môžete vidieť z diaľky. Ak chcete povedať, že je to nepohodlie, nehovoriť nič! V týchto dňoch som sa len krútila pod prikrývkami. Vložila som vreckovky do koša, zastonala som bolesťou strúhaného nosa a ja som to neskúsila. Viac či menej Advance pomáhal, ale nie na dlhé 40 minút, ale často ho nemôžete kvapkať.

A teraz to bolo tak, že prišli k svojim rodičom a mali chlad, keď nazývali aklimatizáciu. A okamžite runny potok.

Rozhodol som sa vyskúšať ximilin navyše. Videl som reklamu. A myslím, že to tak nebolo.

Poslal som svojho manžela do lekárne. Sprej stojí 230 rubľov.

Urobil som jednu injekciu. A zázrak, doslova o 10 minút neskôr, môj "kohútik" točil veko. A viete, koľko efekt trval. DAY! Deň som normálne, úplne vdýchol. Keď sa pozriem znova, kvapkanie začalo opäť „hľadať“ a ísť spokojne.

Tentoraz som sa cítil skvele, nebol tam žiadny červený snob a podráždenie))). Vychutnal si doslova 2-3 dni.

Teraz sa nebudem podieľať na Ksimilin navyše. Dúfam, že závislosť nespôsobí, ale bude musieť hľadať liek, ktorý bude silnejší.

Xymelin Nose Spray Drops

Xymelin: Perfektný účinok s efektmi

Bolo by hlúpe tvrdiť, že Xymelin je najúčinnejší z najúčinnejších sprejov na zmiernenie upchatia nosa. Navyše, s obrovským rozpätím. Adrianol a Nazivin (tiež vazokonstriktor, ale na iných základoch) nie sú pre neho vhodné, aj keď sú kvapky 3-4 kvapky naraz, a Snoop je rovnaký, aj keď mu radím namiesto Xymelina, musíte častejšie pshikat v 1, 5-2 (toto je počas "trhania" z Xymelinu a na problematických dňoch).

Xymelin je vhodný na použitie v noci, aby sa zobudil z neschopnosti dýchať a aby sa liek nebral znova. Ale aj tu si uvedomte, že s veľmi silnou rinitídou to nebude stačiť na celú noc - to sa testovalo na mnohých ľuďoch. Je skvelé používať Xymelin pri práci pred dôležitými stretnutiami. Ale zakážete svoju myseľ aplikovať ju častejšie 4 krát denne alebo dlhšie 7-10 dní v rade. Návykové, dobre, je to skoro okamžité. To znamená, že nos prestane dýchať úplne bez „dávky“, aj keď ste zdraví. A čo je najdôležitejšie, potom sa z toho nedostanete. Nič. Sotva sa dá prejsť na nie tak silný náprotivok - Snoop. Formálne je dávka Xylometazolínu v Snoop a Xymelin rovnaká, ale s rôznymi účinkami a závislosťou. Keď som sa snažil úplne „dostať dole“ z Xymeline, v podstate som dýchal ústami dva týždne, potom som sa vzdal a začal používať Adrianol. Ale nepomohol. Nakoniec šiel do Snoop. Teraz aspoň Snoop 4 zilch v normálnych dňoch - to je všetko. Navyše je to oveľa lacnejšie. Bohužiaľ, závislosť nie je náš rodinný rys, to potvrdzuje väčšina, aj keď príbuzní pracovali v Nicomed.

Navyše, nenechajte sa oklamať, v prípade alergie útoky Xymelin, v zásade to nevyhovuje vám, pretože to nezmierňuje podráždenie slizníc: budete pshikat a pshikat a pshikat každých 30 minút, a účinok bude minimálny. Pri alergiách užívajte Tafen - pocity sú stále, ale pomáha zmierniť podráždenie a po Tafen po 40 minútach môžete aplikovať Xymelin a odstrániť preťaženie.

Recenzie lieku Xymelin

Spray nazálny, Nycomed Danmark ApS

Indikácie na použitie

Zablokované nosné dýchanie (akútna rinitída, sinusitída), zápal stredného ucha (na zníženie opuchu nosohltanovej sliznice).

recenzia

Mám rád Xymelin Spray, zvláda úlohu. Mám chronickú rinitídu, bez nej nemôžem žiť. Jediné, čo nie je brať xymelín navyše, je niečo s niečím!

Diskusia liek Xymelin v záznamoch mamičky

. Dáme Tsitovir-3, nikdy sme nepoužili sviečky. Z poklesu v nose išiel dobre nazivin (pre ľahšie dýchanie) a rinofluimucil (na liečbu, ale tu sprej). Posashee začal strievať xymeline, pomáha veľa, od kašľa je mlieko teplé s maslom. Môžete si vysušiť sirup proti kašľu (pomohol nám). No, so suchým. neproduktívny kašeľ, nebulizér nám veľmi pomohol (a inhalácie sa častejšie robili jednoducho pomocou fyziognoskopickej pasce). budete čoskoro opravovať.

Obidve tehotenstvá boli nosom. V prvej, to bolo zachránené očné buľvy, pretože pred 15 rokmi, nebolo nič okrem toho. V druhom rhinostop, xymelín, nakoniec pomohol aqualore.

Xymelin pomáha dobre, neexistujú žiadne kontraindikácie tehotenstva.

. Naya. Droga buď pomáha v zásade alebo nie. Keď som bola prvýkrát tehotná, samozrejme, použila som ju - môj syn má už 14 rokov, nie sú žiadne problémy ani „v zárodku“. Teraz je Xymelin stále objavený, je to jednoduchšie, ale pomáha mi aj osobne. Hovoril som s mnohými lekármi a mal som jeden záver - je lepšie upustiť toľko, koľko potrebujete a dýchať, ako chodiť s dusným nosom a nedávať dieťaťu dostatok kyslíka v maternici. V každom prípade kvapky pôsobia lokálne a nedostatok kyslíka je úplný (pre dieťa a pre matku). Tak vypadni.

Minulý týždeň ma ORL zakázala používať akvamarín a povedala, že teraz iba tizin pomáha deťom, xymelínom (ale sú od 2 rokov), kvapkala som ako detská škôlka, to mi veľmi pomohlo, ale protargol nám nepomohol.

ENT mi umožnila mať detský xymelínový sprej, veľmi dobre mi pomáha, po 5 minútach dokonale dýcham! proste sa nechať uniesť na pripútanie nebolo!

. Liečba je len symptómom a redukcia jej liekov nevedie k uzdraveniu. Nosové kvapky - vazokonstriktor, ľahšie dýchanie (Nazivin, Tizin, Galazolin, Xymelin, atď.) A liečebný olej (Pinosol), ako aj prostriedky na umývanie nosa (Aquamaris, Salin, Aqualor). Lieky na bolesť hrdla sú kloktadlá a spreje (Stopangin, Tantum Verde, Hexoral), pastilky, tablety alebo pastilky (Sebidin, Strepsils, Septolet). Ak sa dieťa sťažuje na bolesť hrdla, uistite sa, že sa pozeráte do úst. Ak je hrdlo jasne červené a na tonzile viditeľný plak alebo dopravné zápchy - dieťa má bolesť v krku, na liečbu ktorej bude potrebné antibiotikum.

Používam xymelín pre deti počas celého tehotenstva, nie je návyk, iní to neskúšali.

Nie na dlho pomôže. Máme metlu snot)) v poslednej dobe pomáha viac či menej Vibrocil (dávať všetky spreje), xymelín. A čo je najdôležitejšie, vyfúknite si nos / umývajte sa častejšie. Výborné procedúry pomoci na klinike! A rozprašovač je o ničom. len kašľaním aspoň nejakého účinku.

. Ale nie je potrebné, ale vo veku 7 rokov sa povesť začala zhoršovať, ozvali sme alarm a aby sme ich odstránili, teraz je všetko v poriadku. Z liečby bolo predpísané (nn náš lor) protorgol 2p denne, xymelín, nosonex, flixonáza a nevyhnutne zyrtec, pretože Pomáha zmierniť opuchy. Vzali sme všetky tieto lieky v rôznych časoch, musíte nájsť dobrého lekára a konzultovať, pretože môžu byť obmedzené.

možno niečo vážnejšie ako oplachovanie a umývanie... nepomôžu mi. 1 deň pomohol posledný hexaspray, av nose xymelín môže pinosol. To všetko je povolené počas tehotenstva Lepšie lieky ako neskôr v pôrodnici z dôvodu choroby nebudú mať

. skutočnosť, že som umývanie, pshikayu bioparoks-nepomôže.. (rinoflomucin pomohol v prvej infekcii.. ale teraz som to neskúšal.. Myslím, že to môže byť z prúdiacej snot, že je niečo kontrolované, len xymelín dáva trochu dýchať.

. septické, ale jeho pletacie vlastnosti sú nádherné. Keď je rinitída hojná, interferuje s dýchaním, jedením a spaním, nereaguje na fyziologické roztoky a už nie je možné používať vazokonstrikčné lieky (Nazivin, Xymelin, atď.) (Nemôžu byť použité dlhšie ako 3-5 dní!), Protargol dokonale pomáha. pretože hovoríme o "správnej", "vysokej" medicíne :), by mal varovať - ​​teraz je to považované za nebezpečné, pretože obsahuje striebro a môže viesť k argyróze Vzhľadom k tomu, že protargol sa používa na chlad 1%, a je predpísaný na týždeň alebo dva, ale nie na mesiace alebo roky, riziko otravy striebrom sa mi zdá trochu vymyslené. ********* Ale to je - to je. Ešte nie.

Odporučil by som vibrocyl, ale keďže vám to nepomôže, vezmite si xymelín, ale neodporučil by som to ergoferonu, nepomohli sme nám, možno sme sa poradili s pediaterom a vyzdvihli niečo iné, aby sme vám boli dobre a silne, keď naše malé krvavé škvrny sú nočnou morou!

Použil som Xymelin pre deti v poslednom tehotenstve, len mu pomohol

. Nos alebo Sofradeksu pre oči a uši používať v nose! Všeobecne platí, že sme sa nesnažili, a to ani všetky Nazonexes a tak, to nepomohlo. Nemôžem povedať nič o žiadnych vazokonstrikčných liekoch, ako sú Xymelin, Snoop, atď. Nikdy som ich nepoužil sám, prvýkrát za 5 rokov dostal Sasha Ximelina Biota, ktorý vie, pomohol alebo sa zhodoval, nie sú žiadne skúsenosti s nimi. dobre, vždy pijeme Zyrtec počas jeho choroby, nie je na neho zvyknutý, básnik.

. Výskyt akýchkoľvek nežiaducich výsledkov a s rovnakým účinkom. Vazokonstrikčné lieky (brizolin, vibrotsil, galazolin, dlyanos Dr. Tice nazolin, xylén, xylometazolín, ksimelin, nazivin, nazol, nafazolín-Verein, nafazol-HEMOFARM olint, Otrivin, rinostop, Sanorin sprej z studena ratiopharm, Tižina, farmazolin, Ferveks sprej z chladu). Prípravky na skvapalňovanie nosových sekrétov a jednoduchšie sekrécie (rinofluimucil). Lieky obsahujúce antibiotiká (baktroban, bioparox, izofra, polydex s fenylefrínom). Patria sem aj niektoré očné kvapky, ktoré sa môžu použiť aj ako nosné kvapky (sofradex a garazon). Kvapky a masti so zmäkčením.

Detský Xymelin

Pri liečbe rinitídy u dospelých sa často používajú lieky xylometazolín, napríklad Xymelin. Môže sa však kvapkať do nosa detí, ako reaguje telo dieťaťa na tento liek av akých dávkach sa odporúča pre mladých pacientov?

Forma uvoľnenia a zloženie

Liek je dostupný v dvoch formách - kvapky a sprej, ale každá z nich je číra tekutina bez farby. Objem fľaše je 10 alebo 15 ml. Hlavnou zložkou lieku je hydrochlorid xylometazolínu. Jeho množstvo v 1 ml je 500 μg v 0,05% lieku av prípravku s koncentráciou 0,1% - 1 mg. Roztok ďalej obsahuje benzalkónium, edetát disodný a ďalšie zlúčeniny.

K dispozícii je tiež liek Xymelin Eco. Je prezentovaný nosným sprejom v dvoch dávkach (0,05% a 0,1%) a líši sa od obvyklého Xymelinu odlišným zložením pomocných zložiek. Medzi nimi neexistuje žiadny benzalkóniumchlorid (konzervačný prostriedok), ktorý znižuje riziko alergickej reakcie na liek.

Xymelin Eco s mentolom sa vyrába samostatne. V tomto spreji je xylometazolín obsiahnutý v koncentrácii 0,1% a je doplnený eukalyptolom a levomentolom, ktoré dávajú kvapaline vôňu, nepriehľadnosť a mierne sfarbenie.

Okrem toho, v lekárňach môžete nájsť liek Xymelin Extra. V takomto spreji, na rozdiel od iných druhov, Xymeline, existujú dve účinné zložky. Jedným z nich je xylometazolín v dávke 500 μg / 1 ml a druhý je ipratropiumbromid, ktorý obsahuje 600 μg v 1 ml roztoku. Pri liečbe detí mladších ako 18 rokov sa tento liek nepoužíva.

Princíp činnosti

Akákoľvek forma Xymelinu pôsobí topicky v sliznici nosa, čo spôsobuje vazokonstrikciu. Výsledkom tohto efektu bude eliminácia sčervenania a opuchu, čím sa zníži množstvo výtoku z nosa a dýchania. Liek začne pôsobiť veľmi rýchlo (doslova za niekoľko minút) a zužuje cievy na dobu až 10-12 hodín. Jeho aktívna zlúčenina v krvi takmer nespadá.

svedectvo

Xymelin sa používa pri akútnych respiračných infekciách, ak je rinitída jedným z prejavov ochorenia. Okrem toho je liek predpísaný deťom:

  • s akútnou alergickou rinitídou;
  • s sinusitídou;
  • s pollinózou;
  • s otitis media;
  • s eustachitídou.

Použite tento nástroj a pre všetky lekárske manipulácie v nosohltane, napríklad s rinoskopiou. Rovnaké indikácie sú uvedené v návode pre Eco a Eco lieky s mentolom.

Xymelin IVF: inštrukcia. Ako sa prihlásiť? Recenzie, cena

Vazokonstrikčný nazálny prípravok Xymelin Eco je určený na liečbu rinitídy a iných patológií horných dýchacích ciest.

Je vybavený alfa-adrenomimetickým (vazokonstrikčným) stimulačným účinkom: s lokálnym účinkom ovplyvňuje steny ciev, provokuje ich zužovanie, čím sa znižuje opuch slizníc nosohltanu.

Po 2 až 3 minútach sa uľahčí nosné dýchanie, množstvo sekrétovaného sliznice sa zníži. Účinok trvá 12 hodín.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Hlavnou zložkou lieku je hydrochlorid xylometazolínu. Uvádzajú sa pomocné zložky: ipratropium bromid, levomentol, eukalyptol, sorbitol, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​dihydrát hydrogénfosforečnanu sodného, ​​chlorid sodný, edetát disodný a sterilná voda.

Liek sa realizuje vo forme transparentného roztoku bez sfarbenia nečistôt v nepriehľadných plastových nádobách:

  • Spreje pre dospelých 0,1% - striekacie fľaše s nominálnou hodnotou 10 ml;
  • Detské spreje 0,05% - 10 ml liekovky so sprejovým zariadením;
  • Kvapky v nose Xymelin pre deti 0,05% a dospelých 0,1% - v kvapkách injekčných liekoviek s objemom 10 ml, vybavených pipetou.


Xymelin Eco Spray nazálny 140 mcg / dávka 10 ml obsahuje 140 mcg xylometazolínu.

Nosový sprej Xymelin Eco, 35 mcg / dávka, 10 ml obsahuje 35 mcg xylometazolínu.

Ksilometozalin: mechanizmus účinku

Liek účinkuje stimuláciou adrenergných receptorov, v dôsledku čoho dochádza k zúženiu krvných ciev v nose.

Účinok proti edému je spôsobený zúžením veľkých ciev, ktoré expandujú počas zápalu, infekcie alebo alergií.

Malé artérie sa tiež zužujú a to vedie k zosvetleniu nosného epitelu po použití prostriedku, ktorý je na ňom založený.

Xylometazolín je derivát imidazolu, ktorý je navrhnutý tak, aby napodobňoval molekulárnu formu adrenalínu. Viaže sa na adrenergné receptory al a a2 v sliznici nosa.

Vzhľadom na jeho sympatomimetické účinky preto látka nie je vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom alebo inými srdcovými problémami.
Zdroj: nasmorkam.net Dlhodobé užívanie xylometazolínu môže viesť k zníženiu účinnosti alebo zvýšenej citlivosti na liek.

Počet receptorov sa znižuje, a keď je liečba zastavená, môže dôjsť k chronickej závislosti - lekárskej rinitíde.

Dlhodobé predávkovanie môže navyše spôsobiť degeneratívne zmeny v slizniciach nosa, ktoré vytvárajú ďalší zdravotný problém.

Xymelin Eco s mentolom: indikácie na použitie

Liečba vazokonstriktorom je navrhnutá tak, aby eliminovala opuch sliznice dýchacích ciest. Hlavné údaje pre menovanie sú:

Príznaky akútnych respiračných ochorení - upchatie nosa, opuch slizníc, silný výtok z nosa so silným vylučovaním slizníc;

  • Alergická rinitída v akútnej forme;
  • Paranazálna sinusitída, nazofaryngitída; evstahiit;
  • Akútny zápal stredného ucha, atď.

kontraindikácie

Vymenovanie a nezávislé používanie Xymelin Eco v pozadí nie je povolené:

  • precitlivenosť na zložky liečiva;
  • transspenoidná hypofyzectómia a iné chirurgické zákroky s otvorením dura mater;
  • tachykardie, závažná hypertenzia;
  • hypertyreóza;
  • glaukóm s uzavretým uhlom;
  • chronických vaskulárnych patológií;
  • atrofickú rinitídu;
  • tehotenstva.

Medzi kontraindikácie pre Xymelin 0,05% patrí vek dieťaťa do 2 rokov; pre Xymelin je 0,1% vek dieťaťa do 10 rokov.

  • diabetes mellitus;
  • hyperplázia prostaty a obštrukcia ureteru;
  • angina pectoris;
  • chronické srdcové zlyhanie;
  • sklon k krvácaniu.

Vymenovanie v období laktácie sa vykonáva výlučne v prípade, keď prínos lieku pre matku a dieťa odôvodňuje možné komplikácie, a to výlučne v dávkach odporúčaných ošetrujúcim lekárom.

Vedľajšie účinky

Xymelínové vazokonstrikčné kvapky môžu spôsobiť suchosť sliznice hrdla a nosa, zvýšené preťaženie a sekréciu sekrécie slizníc, kýchanie.

Pri dlhodobejšom užívaní sú závažnejšie komplikácie, ktoré vyžadujú okamžité prerušenie liečby a liečbu terapeutom alebo otorinolaryngológom:

  • nevoľnosť, bolesť hlavy, zakalenie vedomia, závraty;
  • angioedém;
  • rozmazané videnie;
  • zvýšená srdcová frekvencia, zvýšený krvný tlak;
  • nedostatok spánku, depresia, emočná labilita, slabosť, chvenie končatín;
  • nazálne krvácanie.

Návod na použitie Xymelin Eco

Prostriedky vo forme spreja sa používajú intranazálne, to znamená, že sa vstrekujú do nosových priechodov bezprostredne po odstránení slizníc. Zavlažovanie nosovej dutiny by sa malo vykonávať počas sedenia alebo státia, aby sa zabránilo upchaniu hlavy.

Kvapky sa zavádzajú pomocou pipety v polohe na bruchu, nakláňa hlavu dozadu. Liek sa vstrekuje striedavo do oboch nosných dierok.

Dospelí chorí a dospievajúci vo veku nad 12 rokov - v jednej injekcii, najviac 3 dávky denne. Nepoužívajte liek dlhšie ako sedem dní bez súhlasu terapeuta alebo otorinolaryngológa.

S dlhým príjmom Xymelin Eco návod na použitie upozorňuje, že môže byť pozorované upchatie nosa, zvýšené sekrécie slizníc.

V detstve

Odpoveď na otázku mnohých mamičiek, je možné kvapkať Xymelin deti do jedného roka, mali by ste sa odkazovať na anotáciu pripojenú k lieku. Uvádza, že používanie lieku je zakázané pre deti do dvoch rokov.

  1. Deti od 2 do 6 rokov majú predpísané iba Xymelin Eco 0,05% - 1-2 kvapky alebo 1 zilchový sprej až 2 krát denne.
  2. Deti vo veku od 6 do 10 rokov vykazujú kvapky / spreje 0,1% - 2-3 kvapky alebo 1 striekací prášok do 3-krát denne.
  3. Dieťa vo veku od 10 rokov môže používať Xymelin Eco s mentol 1 sprejovým práškom 1-2 krát denne.

Xymelin Eco počas tehotenstva

Pokiaľ ide o otázku, či je možné u tehotných Xymelin, vrátane mentolu, je v prvých troch mesiacoch liečby tento liek prísne kontraindikovaný. V 2. a 3. trimestri môže liek užívať len lekár so všetkými možnými rizikami. Dojčiacim matkám sa môže predpísať liek po zvážení, či prerušiť kŕmenie počas trvania liečby.

predávkovať

Príznaky predávkovania sú vyjadrené zvýšenými nežiaducimi udalosťami.

Liekové interakcie

Je zakázané používať liek počas užívania liekov, ktoré pomáhajú zvyšovať krvný tlak, ako aj simultánne použitie s inhibítormi monoaminooxidázy (MAO) a 2 týždne po ukončení liečby inhibítormi MAO [Ad-pc-1] [ads-mob-1]

analógy

Ako sú prezentované štrukturálne analógy nosovej medikácie:

  1. Rinomaris
  2. Rinosprey
  3. Espazolin
  4. Inflyurin
  5. Otrivin
  6. Suprima a ďalšie

Podmienky skladovania

Uchovávanie lieku je povolené v uzamknutom mieste od detí, pri teplote nepresahujúcej 30 ° C.

Pre deti - v zelenom boxe.

Xymelin nám bol predpísaný, alebo skôr našej dcére, keď sa jej dotkol nos. Odvtedy sa ho snažím vziať, pretože mi vo všetkých ohľadoch vyhovuje. Vo všeobecnosti existujú 2 balenia. Červená je určená pre deti po 6 rokoch a dospelých, ale zelená "lite" možnosť je pre deti od 2 rokov do 10. Ale to, čo chcem povedať je, že táto "lite" možnosť mi pomohol veľa, aj keď nie som 10 rokov,

Čo sa mi na tomto lieku páčilo.
1) Vek. Je to možné od 2 rokov a so zložením nejakého druhu, ktorý nie je tak intenzívny návyk, ako napríklad nejaký druh dieťaťa Nazivin. Posypú ich 5 dní a všetko, zakaždým, keď je akcia slabšia. A potom je dôsledne dobrý, istý výsledok. Samozrejme, to neznamená, že je potrebné, aby ste ho striekali celé mesiace.

2) Čas konania. Platí do 7-8 hodín. A bolo to tak, že som to postriekol na seba, pretože som nemal žiadne iné prostriedky. Môj zvyčajný liek mi uľahčil dýchanie len 4 hodiny a tu to bolo takmer 2-krát dlhšie.

3) Dobrý injekčný systém. Mocný. Takmer k poslednej kvapke, produkt môže byť injikovaný s dobrou koncentráciou. V tomto prípade sa vstrekuje hlboko do nosa, čo zabezpečuje lepšiu absorpciu a pôsobenie.

4) Cena. Zvyčajne som bral Vibrocil za 260 rubľov a Xymelin stál okolo 150. Ukázalo sa, že ziskové, pretože striekajúcej kvôli silnému účinku sa získa 2 krát menej.

Samozrejme, existujú nevýhody. Xymelin v prvých niekoľkých minútach zapcháva nosnú dutinu. Nie úplne neznesiteľné, ale citlivé. Ale neskôr, doslova, minútu, je všetko v poriadku.

Výhody: cena, výkon, deti od 2 rokov

Nevýhody: zviera malý nos

Skúsenosti z používania: Viac ako rok

ksimelin

Al Nosové kvapky 0,05% vo forme bezfarebnej, čírej kvapaliny.

Pomocné látky: edetát disodný, dihydrát hydrogénfosforečnanu sodného, ​​dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​chlorid sodný, benzalkóniumchlorid (ako 10% roztok benzalkónium), čistená voda.

10 ml - polyetylénové fľaštičky (1) - balenie kartónu.

Al Nosové kvapky 0,1% vo forme bezfarebnej, transparentnej kvapaliny.

Pomocné látky: edetát disodný, dihydrát hydrogénfosforečnanu sodného, ​​dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​chlorid sodný, benzalkóniumchlorid (ako 10% roztok benzalkónium), čistená voda.

10 ml - polyetylénové fľaštičky (1) - balenie kartónu.

Vazokonstrikčné liečivo na lokálne použitie v ORL praxi. Xylometazolín má alfa adrenomimetický účinok. Spôsobuje zúženie krvných ciev nosovej sliznice, čím sa eliminuje opuch a hyperémia sliznice nosohltanu. Zmierňuje nosné dýchanie pri rinitíde.

V terapeutických koncentráciách nedráždi sliznicu, nespôsobuje hyperémiu. Účinok sa prejaví v priebehu niekoľkých minút po aplikácii a trvá 10-12 hodín.

akútne respiračné ochorenia s rinitídou;

- akútna alergická rinitída;

- zápal stredného ucha (na zníženie opuchu sliznice nosohltanu);

- príprava pacienta na diagnostické manipulácie v nosných priechodoch.

- chirurgia na meningoch (v histórii);

- precitlivenosť na liek.

Buďte opatrní pri používaní diabetu.

Nosové kvapky 0,05% sa predpisujú deťom vo veku 2 až 6 rokov, 1-2 kvapky do každej nosovej dierky 1-2 krát denne.

Nosné kvapky 0,1% sú predpísané pre dospelých a deti staršie ako 6 rokov, 2 - 3 kvapky do každej nosovej dierky (v prípade potreby možno opakovať instiláciu).

Liek by sa mal používať najviac 3 krát denne a maximálne 7 dní.

Lokálne reakcie: s častým a / alebo dlhodobým používaním - podráždenie a / alebo suchosť sliznice nosohltanu, pálenie, brnenie, kýchanie, hypersekrécia; zriedkavo - opuch nosovej sliznice.

Systémové reakcie: zriedkavo - palpitácie, tachykardia, arytmie, zvýšený krvný tlak, bolesti hlavy, vracanie, nespavosť, rozmazané videnie; s dlhodobým užívaním vo vysokých dávkach - depresia.

Príznaky: zvýšené vedľajšie účinky.

Liečba: symptomatická liečba.

Nemal by sa používať dlhšiu dobu, ako je chronická rinitída.

Vplyv na schopnosť riadiť motorové dopravné a kontrolné mechanizmy

Xylometazolín v dávkach presahujúcich odporúčané dávky môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá alebo vybavenie.

Liek je kontraindikovaný do 2 rokov (pre nazálny sprej).

Nosové kvapky 0,05% sa predpisujú deťom vo veku 2 až 6 rokov, 1-2 kvapky do každej nosovej dierky 1-2 krát denne.

Nosné kvapky 0,1% sa predpisujú deťom starším ako 6 rokov, 2 - 3 kvapky do každej nosovej dierky (v prípade potreby sa môže instilácia opakovať).

0,05% nosový sprej sa predpisuje deťom vo veku od 2 do 6 rokov 1 injekciou do každej nosovej dierky 1-2 krát denne.

Sprej nasálny 0,1% predpísaný deťom starším ako 6 rokov 1 injekciou do každej nosovej dierky (v prípade potreby môžete injekciu opakovať).

Liek sa musí uchovávať mimo dosahu detí pri teplote do 15 ° C do 25 ° C. Čas použiteľnosti - 2 roky.

Recenzie Xymelin Nose Drops

5 - 0

4 - 0

3 - 0

2 - 0

1 - 0

Bála som sa o výtok z nosa: časté kýchanie, ťažké upchatie nosa, bolesť hlavy. Lekárnik Vám poradil tento lacný nástroj. Nosná kongescia zmizla niekoľko minút po aplikácii, kýchanie sa zastavilo. Účinok liečiva trval približne osem hodín, potom bolo nutné znovu instiláciu.

Pokračovala v používaní kvapiek päť dní až do úplného vymiznutia príznakov a prejavov. Na pozitívnu stránku možno pripísať rýchlemu účinku lieku a dostupnej cene. Nevýhodou pre mňa bolo, že kvapky s dlhodobým užívaním spôsobujú pocit nepohodlia v nosovej dutine: pálenie, suchosť, krehkosť ciev v sliznici (najmenšie krvácanie v nose).

Všeobecne platí, že liek nie je zlý, ale mal by byť použitý, rovnako ako iné vazokonstrikčné činidlá pre nos, nie dlhšie ako sedem dní.

Xymelin IVF pre deti

Xymelin IVF pre deti

Julia N ”27.8.2017 o 7:54 hod

Názov lieku: XIMELIN EKO S MENTHOLOM

Výrobca: NYCOMED PHARMA (Nórsko) t

Účinná látka: Xylometazolín

ATX: R01AA07 - Sympatomimetiká

Keď môj syn začal trochu chladno, na radu som si kúpil Xymelin IVF. Myslel som si, že za 5 dní by sme sa rýchlo uzdravili, aby sme neboli chorí a všetko by bolo v poriadku. Ale nebolo tam. Všetko bolo vykonané, ako by malo byť, podľa inštrukcií: jedna injekcia každý, nie viac ako 3 krát denne, nie viac ako 4 dni, používali sme ho. Plány boli, že v nedeľu bude synom uhorka, paralelne, antivirotiká a ich nos bol umytý. Ale výtok z nosa sa stal viac, oni sa stali zelenými. Vytvrdené potom Polydex.

ksimelin

Formy uvoľnenia

Inštrukcia Xymelinu

Xymelín (xylometazolín) je lokálny vazokonstriktor, dekongestant, alfa adrenomimetikum. Používa sa pri akútnych respiračných infekciách s rinitídou, akútnou alergickou rinitídou, sezónnou alergickou rinokonjunktivitídou, na odstránenie opuchov slizníc počas zápalu paranazálnych dutín, stredného ucha, sluchovej (Eustachovej) trubice a tympanickej dutiny pri príprave pacienta na diagnostické postupy v nosovej dutine. Spôsobuje pokles lúmenu krvných ciev, ktoré sú súčasťou hustej siete kapilár prenikajúcich do nosovej sliznice. V dôsledku toho sa eliminuje hyperémia (nadmerné naplnenie krvi krvnými cievami) a edém sliznice, čo spôsobuje úľavu pri dýchaní nosom. V odporúčaných dávkach návodu na použitie nedráždi sliznice, nespôsobuje ich nadmerné prekrvenie. Terapeutický účinok sa vyvíja niekoľko minút po intranazálnom podaní a udržiava sa na dostatočnej úrovni počas 10-12 hodín. Pri intranazálnom použití prakticky neprenikne do systémovej cirkulácie: koncentrácia účinnej látky v krvi je taká nevýznamná, že ju nezachytávajú moderné analytické metódy. Xymelin je kontraindikovaný v prípade individuálnej neznášanlivosti zložiek, hypertenzie, patologicky zvýšenej srdcovej frekvencie, pokročilej aterosklerózy, glaukómu, ozeny (chronický atrofický zápal nosovej sliznice a nervových zakončení), hypertyreózy, prítomnosti vzorov, nemám žiadny účinok, nepoužil som vzory, nepoužil som vzory, nepoužil som vzory, nepoužil som vzory, nepoužil som vzory, nepoužíval som vzory, nepoužil som vzory, nepoužil som vzory, nevyužil som vzory, nemusel som to robiť, nemal som to používať, ani som to nepoužil. V pediatrickej praxi sa liek používa od 2 rokov. Frekvencia použitia - 1-3 krát denne. Jednorazová dávka - 1-2 injekcie (pre osoby mladšie ako 6 rokov), 3 injekcie (pre osoby staršie ako 6 rokov).

Maximálne trvanie používania je 7 dní. Pri častejšom alebo dlhodobom užívaní lieku sa môžu vyvinúť vedľajšie účinky: podráždenie a dehydratácia sliznice, kýchanie, zvýšená sekrécia hlienu; menej často edém, palpitácie, srdcová arytmia, hypertenzia, poruchy spánku, bolesti hlavy. Xymelin sa nesmie kombinovať s inhibítormi MAO (selegilín, nialamid), tricyklickými antidepresívami (amitriptylín, imipramín). Liek nie je vhodný na použitie pri chronickej rinitíde, pretože nie je určený na dlhodobú farmakoterapiu. Počas tehotenstva a dojčenia sa liek môže použiť, ak očakávaný prínos farmakoterapie preváži potenciálne riziko nežiaducich účinkov pre matku a dieťa. Odporúča sa začať liečbu nižšou koncentráciou roztoku (0,05%) av prípade nedostatočnosti terapeutického účinku pokračovať v koncentrácii 0,01%. Na zníženie rizika vedľajších účinkov sa odporúča dodržiavať dávky uvedené v návode na použitie. Zo všetkých dekongestantov patria xylometazolínové prípravky a najmä Xymelin medzi najbezpečnejšie. Dávkované spreje majú výhodnejší bezpečnostný profil ako kvapky. Pravdepodobnosť vedľajších účinkov sa môže znížiť kombináciou použitia dekongestantov s výplachom nosnej dutiny fyziologickým roztokom.

Podľa výsledkov z roku 2015 majú xylometazolínové prípravky vedúcu pozíciu v predaji všetkých liekov zaradených do zoznamu VED.

Xymelin detské recenzie

Registrovaný: 14. septembra 2005
Správy: 1434
Umiestnenie: Okskaya d.1 k1.

Registrovaný: 02.11.2009
Správy: 198

Registrovaný: 12/11/2006
Príspevky: 265
Umiestnenie: Vasiltsovsky mlyn, 3, blok 1

ORL Tipy: Rinofluimucil zaobchádza najlepšie zo všetkých (ale najprv, hrozné nechutné, po druhé, to len kvapká do čistého nosa, to nie je pierce, ale zaobchádza).
Z mojej vlastnej skúsenosti: Vibrotsil dieruje lepšie (ale nemohol som nájsť ich sprej, ale syn nemá rád kvapky veľa), pshikala Xymelin sprej (tiež razníky dobre).
Bol niekoľkokrát liečený protargolom, dobre sa lieči, ale trochu spáli. A veľmi protichodné názory na neho.

PS: ale vo všeobecnosti som proti samoliečbe, ale na predbežné vyšetrenie lekára

Registrovaný: 1.8.2008
Správy: 836
Miesto: Moskva, Okskaya 1-1

Registrovaný: 10.11.2011
Správy: 383

Registrovaný: 02.11.2009
Správy: 198

Registrovaný: 15.4.2011
Správy: 181

Registrovaný: 10.11.2011
Správy: 383

Registrovaný: 20.3.2011
Správy: 778

A lekár nám práve povedal, že zelený / zlý snot odstraňuje izofru, ale je to antibiotikum pre nos, rovnako ako polydex (takmer to isté). A len so silným dusným / výtok z nosa, xymelín pomáha veľmi dobre, a po 10 minútach, keď nos vyprší, rhinofluimucil je testovaný na sebe a na dieťa.

Registrovaný: 27. januára 2010
Správy: 956

A lekár nám práve povedal, že zelený / zlý snot odstraňuje izofru, ale je to antibiotikum pre nos, rovnako ako polydex (takmer to isté). A len so silným dusným / výtok z nosa, xymelín pomáha veľmi dobre, a po 10 minútach, keď nos vyprší, rhinofluimucil je testovaný na sebe a na dieťa.

Registrovaný: 17.03.2006
Správy: 45
Umiestnenie: 1 bldg. 1 vchod 7

Registrovaný: 22.11.2011
Správy: 566
Umiestnenie: Okskaya 1-1, 4 vchod

Náš pediater dal schému na 5 dní: homeopatia sa instiluje do Euphorbium compositum, zriedi snot), po 10 minútach nasávame odsávačku; vykopávame v akvamarínoch, po 10 minútach odsávame aspirátorom; pochovať miramistin. A tak 4 krát denne. Po 5 dňoch liečby boli euphorbium a odsávačka ponechané, po ďalších 2 dňoch bolo dieťa úplne zdravé a pred tým, ako bol hlien poháňaný celý týždeň. Nazivin, vibrocil je všetko symptomatická liečba, je pochovaná podľa potreby, ale nie viac ako 7 dní, t. je možné použiť týždeň na naivín, vibrocyl na týždeň (rôzne skupiny liekov). Lekár sama a plne podporovať túto schému: prvý punč cez, potom umyť, po lieku - antiseptické bojovať proti infekcii.
Ale myslím, že zelený snot je znakom toho, že bakteriálna infekcia sa pripojila k vírusovej infekcii, takže musíte pridať Miramistin, v extrémnom prípade antibiotikum. Ak chcete vysporiadať s snot, padajúce do hrdla, musíte nie získať obštrukčnú bronchitídu.
Áno, a najlepší holiaci strojček na odsávanie, predávaný v detských obchodoch, v porovnaní s ním odpočinok.

Naposledy upravil DMT (St Jan 18, 2012 18:39)