Hlavná / Bolenie hrdla

Tsetrin

Návod na použitie:

Ceny v lekárňach online:

Medzinárodný názov je Cetirizín.

Farmakologický účinok a farmakokinetika tsetrínu

Cetrín - je antagonista histamínu, ktorý blokuje receptory histamínu H1. Účinnou zložkou je cetirizín. Cetrín sa ukazuje ako profylaktický proti alergickým reakciám, ako aj na uľahčenie ich výskytu. Má antipruritický a antiexudatívny účinok. Má vplyv na alergické reakcie v ranom štádiu. Vo fáze nástupu alergickej reakcie liek obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov. Tsetrin zabraňuje opuchu tkanív, zmierňuje kŕče hladkých svalov, znižuje priepustnosť kapilár. Eliminuje kožné reakcie na špecifické alergény. Nemá žiadne antiserotoninovogo a anticholinergné účinky. Pri dodržiavaní terapeutických dávok prakticky nemá žiadny sedatívny účinok. Po jednej dávke lieku sa pozoruje nástup účinku, približne polovica pacientov, po 20 minútach, po 1 hodine u 95% pacientov. Účinok lieku trvá viac ako 24 hodín. Keď sa pri terapeutickom ošetrení nevyvinie tolerancia na antihistaminický účinok lieku. Po liečbe trvá účinok lieku až 3 dni.

Cetrín sa dobre vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Užívanie lieku s jedlom neovplyvňuje absorpciu. Maximálna koncentrácia cetirizínu v krvi nastáva do 1 hodiny po užití lieku a je rovná 0,3 µg / ml. V malom rozsahu sa liek metabolizuje v pečeni. Polčas eliminácie je približne 10 hodín, u starších pacientov do 12 hodín, u detí približne 6 hodín. Liek sa vylučuje hlavne močom.

svedectvo

Odporúčané použitie Tsetrin pre:

  • celoročná a sezónna rinitída a konjunktivitída alergického pôvodu;
  • urtikária, vrátane chronickej urtikárie;
  • senná nádcha;
  • alergická dermatitída;
  • kožné vredy;
  • angioedém;
  • atopická bronchiálna astma (v komplexnej terapii).

Kontraindikácie Tsetrina

  • precitlivenosť na cetirizín;
  • tehotenstva;
  • dojčenie.

Pri použití Tsetrinu osobami s chronickým zlyhaním obličiek a tiež pacientmi v pokročilom veku a deťmi je potrebné byť opatrný. Neboli prijaté žiadne hodnotenia o liečbe detí mladších ako jeden rok Tsetrinom.

Tehotenstvo a dojčenie

Rovnako ako jeho náprotivky, Cetrin sa neodporúča používať u tehotných žien a dojčiacich žien.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky tsetrínu môžu byť vyjadrené vo forme ospalosti, sucho v ústach, menej často vo forme bolesti hlavy, závratov, migrény, porúch gastrointestinálneho traktu, alergických reakcií.

Predávkovanie tsetrinom

Príznaky predávkovania sa môžu vyskytnúť pri jednorazovej dávke 50 mg. Predávkovanie sa prejavuje sucho v ústach, ospalosťou, oneskoreným močením, zápchou, úzkosťou, zvýšenou podráždenosťou. Lieči sa výplachom žalúdka, symptomatickou liečbou. Neexistuje žiadne antidotum. Účinnosť hemodialýzy nebola potvrdená.

Dávkovanie Tsetrinu a návod na použitie

Cetrin sa užíva perorálne vo forme tablety, premyje vodou, rozpustí sa vo vode vo forme kvapiek.

Dávkovanie pre deti od 6 rokov a dospelých - raz denne 10 mg lieku, alebo 2-krát denne 5 mg. Deti od 2 do 6 rokov, polovica dávky pre dospelých. Deti od jedného roka do dvoch, 2x denne, 2,5 mg (5 kvapiek). Pacienti so zníženou funkciou obličiek 5 mg - raz denne. U ťažkých foriem chronického zlyhania obličiek sa Tsetrin zobrazuje v dávke 5 mg raz za 48 hodín.

Špeciálne pokyny

Podľa získaných výsledkov môže mať Cetrin v dávkach vyšších ako 10 mg denne vplyv na zníženie rýchlosti reakcie. V súvislosti s týmto pokynom sa Cetrin odporúča, aby počas liečby počas liečby u pacientov, ktorí riadia auto, bol zvlášť opatrný. V rámci odporúčaných dávok liek nezvyšuje účinok etanolu. Počas liečby analógmi Tsetrinu sa však neodporúča používať etanol.

Interakcia Tsetrinu

Nezistili sa žiadne významné farmakokinetické interakcie Cetrinu s cimetidínom, pseudoefedrínom, azitromycínom, glipizidom, ketokonazolom, diazepamom, erytromycínom.

Súčasné použitie s teofylínom vedie k zníženiu klírensu cetirizínu bez zmeny kinetiky teofylínu.

Podmienky skladovania

Cetrin sa skladuje na suchom, tmavom mieste mimo dosahu detí. Liek uchovávajte pri izbovej teplote do 25 ° C.

Tsetrin

◊ Tablety, filmom obalené biele alebo takmer biele, okrúhle, bikonvexné, s rizikom na jednej strane.

Pomocné látky: laktóza - 106,5 mg, kukuričný škrob - 65 mg, povidón K30 - 2 mg, stearát horečnatý - 1,5 mg.

Zloženie filmového obalu: hypromelóza - 3,3 mg, makrogol 6000 - 0,661 mg, oxid titaničitý - 0,706 mg, mastenec - 1,183 mg, kyselina sorbová - 0,05 mg, polysorbát 80 - 0,05 mg, dimetikón - 0,05 mg.

10 ks. - blistre (2) - kartóny.
10 ks. - blistre (3) - balenie kartónu.

Histamín N blokátor1-receptory. Metabolit cetirizín-hydroxyzínu, kompetitívny antagonista histamínu. Zabraňuje rozvoju a uľahčuje priebeh alergických reakcií, má antipruritické a anti-exsudatívne účinky.

Ovplyvňuje skorý štádium alergických reakcií závislých od histamínu, obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov v neskorom štádiu alergickej reakcie, znižuje migráciu eozinofilov, neutrofilov a bazofilov, stabilizuje membrány žírnych buniek. Znižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku edému tkaniva, zmierňuje kŕče hladkého svalstva. Eliminuje kožné reakcie na zavedenie histamínu, špecifických alergénov, ako aj chladenie (so studenou urtikáriou). Redukuje histamínom indukovanú bronchokonštrikciu pri bronchiálnej astme pľúc.

Cetirizín nemá anticholinergný a antiserotonínový účinok. V terapeutických dávkach nemá sedatívny účinok.

Po užití pilulky, akcia prichádza po 20 minútach. Na pozadí priebehu liečby sa nevyskytuje tolerancia na antihistaminický účinok cetirizínu. Po ukončení liečby trvá účinok až 3 dni.

Farmakokinetické parametre cetirizínu sa menia lineárne so zaradením lieku v dávke 5-60 mg.

Po perorálnom podaní sa cetirizín rýchlo a úplne vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Príjem potravy neovplyvňuje úplnosť odsávania, hoci rýchlosť absorpcie klesá a hodnota C sa znižujemax znížené o 23%. U dospelých po jednorazovej dávke lieku v terapeutickej dávke Cmax v krvnej plazme sa dosiahne za 1 ± 0,5 hodiny a je 300 ng / ml.

Väzba na plazmatické proteíny je 93 ± 0,3% a nemení sa, keď je koncentrácia cetirizínu v rozmedzí 25-1000 ng / ml. Vd je 0,5 l / kg. Pri užívaní lieku v dávke 10 mg počas 10 dní sa cetirizín nekumuluje. Cetirizín sa vylučuje do materského mlieka.

V malých množstvách sa metabolizuje v tele O-dealkyláciou (na rozdiel od iných antagonistov histamínu H)1-receptory, ktoré sú metabolizované v pečeni za účasti cytochrómu P450), s tvorbou farmakologicky neaktívneho metabolitu.

U dospelých T1/2 je asi 10 hodín, asi 2/3 prijatej dávky lieku sa vylučuje v moči v nezmenenej forme, 10% - výkalmi. Systémový klírens - 53 ml / min.

Farmakokinetika v špeciálnych skupinách pacientov

U starších pacientov a pacientov s chronickými ochoreniami pečene s jednorazovou dávkou lieku v dávke 10 mg T1/2 zvýši asi o 50% a klírens systému sa zníži o 40%.

T1/2 u detí vo veku od 6 do 12 rokov je 6 hodín.

U pacientov s miernym zlyhaním obličiek (CC> 40 ml / min) sú farmakokinetické parametre podobné ako u pacientov s normálnou funkciou obličiek. U pacientov so stredne ťažkým zlyhaním obličiek au pacientov na hemodialýze (QC 10 ml / min sa vyžaduje korekcia dávkovacieho režimu); pacientov s predisponujúcimi faktormi na retenciu moču; pri epilepsii a pacientov so zvýšenou konvulzívnou pripravenosťou; starších pacientov (s redukciou glomerulárnej filtrácie súvisiacej s vekom).

Liek sa užíva perorálne.

Tablety sa majú užívať bez ohľadu na jedlo, bez žuvania a pitia 200 ml vody.

Dospelí a deti staršie ako 6 rokov majú predpisovať 10 mg (1 tab.) 1 čas / deň alebo 5 mg (1/2 tab.) 2 krát denne.

pretože Cetirizín sa vylučuje hlavne obličkami, keď sa liek predpisuje pacientom s renálnou insuficienciou a starším pacientom, dávka sa má upraviť v závislosti od veľkosti CC.

Keď QA> 80 ml / min (normálne) alebo 50-79 ml / min (mierne zlyhanie obličiek), liek je predpísaný v obvyklom dávkovacom režime - 10 mg (1 tab.) / Deň. Keď je CC od 30 do 49 ml / min (priemerný stupeň zlyhania obličiek), liek je predpísaný v 5 mg (1/2 tab.) Lieku 1 krát denne. Keď je CC od 10 do 29 ml / min (ťažké štádium zlyhania obličiek), 5 mg (1/2 tab.) Každý druhý deň. Pri CC menej ako 10 ml / min (konečné štádium zlyhania obličiek) je použitie lieku kontraindikované.

QC u mužov sa môže vypočítať na základe koncentrácie kreatinínu v sére podľa nasledujúceho vzorca:

QC (ml / min) = [140 - vek (roky)] × telesná hmotnosť (kg) / 72 x QCsyvorot (mg / dl).

QC pre ženy možno vypočítať vynásobením hodnoty získanej faktorom 0,85.

Pri kombinácii renálnej a hepatálnej insuficiencie sa liek predpisuje aj vo vyššie uvedenom režime.

Pacienti s poškodenou funkciou pečene a normálnou funkciou obličiek nemusia upravovať dávkovací režim.

Starší pacienti s normálnou úpravou dávky obličiek sa nevyžadujú.

Tsetrin tablety: z akej pomoci a návodu na použitie

Cetrin je antihistaminikum, ktoré sa používa na odstránenie alergických príznakov. Zároveň nemá výrazné sedatívne a inhibičné účinky na centrálny nervový systém, takže môže byť priradený pacientom, ktorých vek je najmenej dva roky. Hlavnou formou uvoľňovania lieku je sirup pre malé deti a suspenzia, ktorá môže byť užívaná po dlhú dobu. Čo je Cetrin, z ktorého pomáha a keď je jeho príjem kontraindikovaný, musíte sa naučiť od špecialistu.

Zloženie a vlastnosti liečiva

Cetirizín slúži ako hlavná účinná zložka takéhoto lieku ako Cetrin, táto látka blokuje receptory histamínu. Vďaka cetirizínu ako súčasti lieku je možné zabrániť opuchu tkanív a eliminovať svalové kŕče. Príjem Tsetrinu pri astme nie je vysoký stupeň, môže znížiť bronchokonstrikciu.

Toto antihistaminikum vám umožní zbaviť sa kožných reakcií, ktoré sa vyskytujú pod vplyvom určitých faktorov. Hypotermia, kontakt s alergénmi alebo zavedenie histamínu do tela môže spôsobiť tento patologický stav kože. Charakteristickým znakom Tsetriny je jej vysoká absorpčná kapacita a rýchla absorpcia z gastrointestinálneho traktu. Už hodinu po požití antihistaminika do tela je možné dosiahnuť jeho maximálny obsah v krvi.

Okrem cetirizínu obsahuje Cetrin: t

  • laktózy;
  • mastenec;
  • kyselina sorbová;
  • kukuričný škrob;
  • povidón;
  • hypromelóza;
  • stearát horečnatý.

Účinok účinkov tohto lieku sa pozoruje už pol hodiny po jeho podaní vo forme tabliet alebo suspenzií. Liek sa metabolizuje v malom množstve v pečeni, pochádza z tela výkalmi. U dospelých je polčas rozpadu približne 7-10 hodín au detí mladších ako 6 hodín. Počas používania tohto náradia v súlade s priloženými pokynmi a dodržiavanie predpísaného dávkovania liek nespôsobuje sedáciu.

Pri liečbe Cetrinu počas laktácie existuje riziko cetirizínu v materskom mlieku. Po prerušení užívania lieku možno jeho účinok pozorovať niekoľko dní.

Indikácie pre užívanie drog

Cetrín je antihistaminikum, ktoré možno indikovať pri určitých ochoreniach. Keď bol pacientovi predpísaný Tsetrin, indikácia na použitie bude jedna z nasledujúcich:

  • konjunktivitída a rinitída alergickej etiológie;
  • senná nádcha;
  • chronická urtikária;
  • atopická dermatitída;
  • chronická dermatóza;
  • svrbenie po uhryznutí hmyzom.

Tento liek sa dobre ukázal v boji proti angioedému a umožňuje eliminovať patológiu v krátkom čase. Mnohí odborníci odporúčajú použitie takéhoto lieku v rôznych formách potravinových alergií a neznášanlivosti určitých druhov potravín.

Pri menovaní takýchto prostriedkov, ako sú tablety cetrínu, pacientovi, z ktorého pomáhajú, je potrebné požiadať špecialistu. Cetirizín, ktorý je súčasťou produktu, pomáha rýchlo riešiť symptómy alergií, to znamená vyrážky rôznej povahy, opuchy, svrbenie a sčervenanie.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Aj keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že Tsetrin je dostatočne účinný liek na elimináciu mnohých prejavov alergickej reakcie, niekedy bude potrebné jeho použitie opustiť. Pri niektorých patológiách sa neodporúča užívať lieky:

  • precitlivenosť na zložky liečiva;
  • tehotenstvo alebo dojčenie;
  • deti mladšie ako dva roky (na sirup);
  • detí mladších ako šesť rokov (vo forme tabliet).

Ďalšou kontraindikáciou na použitie takéhoto liečiva môžu byť poruchy obličiek a / alebo starších pacientov. V tejto situácii odborníci umožňujú príjem Tsetrinu, zníženie dávky pre dospelých a monitorovanie stavu pacienta.

Príjem Tsetrin zriedkavo sprevádzaný rozvojom vedľajších účinkov, ale stále môžu byť. Počas liečby sa môže objaviť:

  • bolesť brucha;
  • zvýšená tvorba plynu;
  • slabosť a malátnosť;
  • bolesti hlavy;
  • závraty;
  • migréna.

Pri dodržaní všetkých vymenovaní lekára pri používaní tohto lieku chýba riziko predávkovania. Ak bola prijatá dávka vyššia ako táto, vyrážka sa môže objaviť na koži, ako aj zápcha, tras a problémy s močením. Pri takýchto prejavoch musíte zastaviť priebeh liečby a urobiť výplach žalúdka. Ak existuje dôkaz, symptomatická liečba môže byť vybraná pomocou činidiel, ako sú Laktofiltrum, Polysorb a Enterosorb.

Účinok hlavnej látky Tsetrin je inhibovaný počas jeho spoločného príjmu teofylínom. Počas liečby Zetrinom v kombinácii so sedatívami je potrebné byť opatrný.

Ako užívať lieky?

Pri liečení drog môže lekár pacientovi vysvetliť, čo je to Cetrin, čo tento liek pomáha a ako dlho má byť opitý. Cetrin, pacienti mladší ako šesť rokov, vo forme tabliet, nie sú predpísané. Liek sa musí užívať perorálne, bez žuvania a piť vodu. Charakteristickým znakom lieku je dlhodobý účinok na telo, takže musíte piť len jednu pilulku denne. Odporúča sa užívať ho tesne pred spaním, aby sa predišlo nepríjemným pocitom z možnej ospalosti.

Dospelí zvyčajne dostávajú jednu tabletu denne a deti môžu rozdeliť dennú dávku v dvoch dávkach. Pacientom trpiacim poruchami obličiek sa odporúča piť polovicu dávky Tsetrinu, to znamená polovicu dennej dávky. Ak sa zistí zlyhanie obličiek, liek sa môže hromadiť v krvi, čo zvyšuje riziko nežiaducich účinkov.

Počas liečby týmto liekom je potrebné vylúčiť alkohol. Kefrin môže zvýšiť ospalosť, preto je v priebehu liečby potrebné vyhnúť sa aktivitám spojeným so zvýšenou koncentráciou pozornosti a potrebou rýchlej reakcie.

Trvanie medikácie je určené rôznymi faktormi a predovšetkým závažnosťou ochorenia a povahou alergie. Na odstránenie alergickej reakcie sa predpisuje antihistaminikum počas dvoch týždňov. V prípade skoršieho vymiznutia príznakov je dovolené prestať užívať liek po zmiernení stavu pacienta. Je dôležité si uvedomiť, že nie je dovolené užívať Tsetrin dlhšie ako 2 týždne.

V situáciách, keď sa Tsetrin predpisuje ako profylaktický liek alebo na prevenciu exacerbácie alergií, je priebeh liečby dlhší. To môže byť zvyčajne 30-45 dní, ale môže to byť viac, ak existuje dôkaz. Lekári odporúčajú užívať tento liek počas celej doby, keď je pacient v kontakte s potenciálnym alergénom. Cetrin sa široko používa na liečbu bronchiálnej astmy ako hlavného antihistaminika v kombinácii s inými liekmi.

Použitie tohto lieku počas tehotenstva a dojčenia.

Mnohé budúce múmie sa zaujímajú o otázku, čo je to Cetrin, o čom sú tieto tabletky ao tom, ako ich použitie môže ovplyvniť vývoj dieťaťa. Počas tehotenstva a dojčenia nie je používanie tohto lieku povolené. Počas trvania tehotenstva je zakázané používať akékoľvek antihistaminiká. To je odôvodnené skutočnosťou, že účinná látka je schopná preniknúť do placenty, čo môže nepriaznivo ovplyvniť vnútromaternicovú tvorbu plodu a jeho ďalší vývoj. Užívanie antihistaminík môže spôsobiť problémy s tvorbou mozgu a miechy.

Počas tehotenstva hrá dôležitú úlohu histamín, pretože priamo s jeho účasťou je oplodnené vajíčko pripojené k maternici. Histamín sa aktívne podieľa na vývoji embrya a reguluje metabolické procesy u plodu. Z tohto dôvodu je prísne zakázané používať lieky, ktoré potláčajú produkciu histamínu v tehotenstve. Niekedy lekári ešte predpisujú tsetrinu počas tehotenstva, ale len v neskorých obdobiach a pod povinnou kontrolou. Aktívna zložka liečiva vo veľkých množstvách sa môže prejaviť v materskom mlieku a po ňom a v tele dieťaťa, ktoré je prísne kontraindikované.

Analógy liečiva

Antihistaminikum, ako je Cetrin, má rôzne analógy a líši sa svojím terapeutickým účinkom. Podobné antihistaminiká, kde hlavnou účinnou zložkou je cetirizín, sú Cetirinx, Allertek, Zyrtec a Zodak. Takéto antialergické činidlá sú zástupcami poslednej generácie a ich použitie neovplyvňuje nervový systém. Liečba antihistaminikami v súlade s priloženými inštrukciami umožňuje krátku dobu dosiahnuť výrazný terapeutický účinok. Tieto liečivá sú analógmi Cetrinu, ako v zložení, tak v dávkovaní a uvoľňovaní formamy.

Ak je to potrebné, nahradiť analógy Cetrinu môžu byť nasledovné:

Analógy uvedené pre Cetrin sú lacnejšie a sú považované za prostriedky prvej generácie. Nevýhodou týchto antihistaminík je to, že ich použitie môže byť sprevádzané vývojom rôznych vedľajších účinkov a ich terapeutický účinok je pomerne nízky.

Cetrín je antihistaminikum poslednej generácie, je vysoko účinné. Skôr ako začnete užívať tento liek, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Ako užívať Tsetrin pre alergie a ako dlho ho môžete používať

Alergia na cetrín pomáha blokovať receptory histamínu, ktoré dráždia imunitný systém a spôsobujú alergickú reakciu. Penetračný koeficient cez BBB je taký malý, že nástroj neovplyvňuje fungovanie centrálneho nervového systému. Podmienka neutrálneho účinku na centrálny nervový systém a BBB v dôsledku terapeutických dávok, ak užívate liek vo veľkých množstvách, môže byť odhalená negatívna reakcia.

Môžete piť Tsetrin dospelých aj deti od 2 rokov. Aktívne zložky liečiva uľahčujú stav, a to ako v prípade miernej alergickej reakcie, tak aj v prípade závažnej reakcie. Liek má svoj vlastný počet kontraindikácií, takže pred liečbou by ste si mali prečítať návod, poraďte sa s lekárom.

Chemické zloženie a jeho mechanizmus účinku

Hlavnou zložkou je cetirizín. Pôsobí tiež ako blokátor H1-histamínu, ktorý zmierňuje stav, keď nastane alergická reakcia. Jedna tableta lieku obsahuje 10 mg účinnej zložky. V 1 ml sirupu je 1 mg cetirizínu.

Neruší fungovanie iných receptorov, pretože je antagonistom histamínu. Počas klinických skúšok sa nezistil žiadny výraznejší účinok na anticholinergné a antiserotínové receptory (regulácia práce centrálneho nervového systému). Cetirizín úplne potláča alergickú reakciu v počiatočnom štádiu, zabraňuje uvoľňovaniu zápalových mediátorov s pokročilou formou alergie.

Ako dlho trvá účinok? Po 20-30 minútach po použití lieku v polovici pacientov a po 50-60 minútach v 92%.

Aj keď sa tablety už nepoužívajú na terapeutické účely, ich účinok trvá 72 hodín. Blokovanie alergickej reakcie po vypití tabliet Tsetrin pokračuje jeden deň.

Spôsoby a rýchlosť vylučovania z tela

Cetrin sa rýchlo dostáva do krvného riečišťa a šíri sa po celom tele cez tráviaci trakt. Jedlo neovplyvňuje stupeň absorpcie liekov tráviacim traktom. Maximálna koncentrácia sa dosiahne po 0,5-1 hodine v množstve 0,3 μg / ml. Pečeň interaguje s malým množstvom lieku. Štandardný polčas je 10 hodín, ale môže to byť aj dlhšie, ak má človek ochorenie močového systému alebo pečene.

Niekedy má vek vplyv na rýchlosť vylučovania ½. U 1/3 starších pacientov dosiahol polčas 15 hodín a koeficient purifikácie z lieku bol o 30-40% nižší.

Na zlyhanie obličiek so strednou závažnosťou a extrémnym dávkovaním by mal lekár individuálne upraviť. V tomto stave polčas rozpadu dosahuje 20-30 hodín a koeficient čistenia močovým systémom klesá o 40-60%. Použitie liečiva v štandardných dávkach môže viesť k vnútornej intoxikácii, vzniku vedľajších účinkov.

Pri zlyhaní pečene sa trvanie vylučovania Tsetrinu z tela zvyšuje o 5 hodín a koeficient čistenia močovým systémom klesá o 30%. Ak pacient má tiež zlyhanie obličiek, vyžaduje sa individuálne nastavenie dávky lieku.

Indikácie na použitie

Cetirizín ako účinná látka pomáha zastaviť vonkajšie príznaky alergií, ktoré znižujú kvalitu života, zasahujú do každodenných úloh. Pod vplyvom Cetrinu je alergická reakcia sprevádzaná nádchom, slzením, opuchom, kožnými vyrážkami.

Cetrin pomáha s:

  1. Žihľavka.
  2. Akútna atopická konjunktivitída.
  3. Alergická rinitída - nádcha, slzenie, sčervenanie očí, opuch sliznice nosa.
  4. Napučanie Quincke.
  5. Bronchiálna astma.
  6. Edém hrtanu, alergická povaha ústnej dutiny.
  7. Svrbenie.
  8. Alergická dermatóza.
  9. Ekzém.

Návod na použitie označuje hlavný režim, ktorý je akceptovaný pre všetky alergické prejavy. Rozhodnutie znížiť alebo zvýšiť dávku robí lekár v závislosti od klinického obrazu, ďalších ochorení pacienta.

Koľko dní by som mal vziať Tsetrin? Štandardný kurz - 14-28 dní. Ako dlho môže Cetrin užívať bez následkov? Je nežiaduce piť Tsetrin viac ako mesiac, priebeh lieku môže byť predĺžený lekárom na základe lekárskych indikácií.

predávkovať

Na dosiahnutie maximálneho terapeutického účinku pre dospelého stačí 10-20 mg lieku (1-2 tablety). Viac ako 5 tabliet môže spôsobiť vážne poškodenie organizmu.

Možné následky predávkovania:

  1. Závraty.
  2. Kolaps, ospalosť.
  3. Ospalosť, zmätenosť.
  4. Nervová podráždenosť, nevysvetliteľný pocit úzkosti.
  5. Kŕče, triaška končatín.
  6. Zvýšenie alebo spomalenie srdcovej frekvencie.
  7. Opakované voľné stolice.
  8. Bolesti hlavy.

Vedľajšie účinky

Početné testovanie liekov ukázalo, že akýkoľvek možný vedľajší účinok sa prejavuje s frekvenciou nie vyššou ako 2-3%. Hlavnými vedľajšími účinkami sú bolesť hlavy, sucho v ústach, nevoľnosť, únava, zvyšok sa vyskytuje oveľa menej často.

Zriedkavé vedľajšie účinky:

  1. Tachykardia.
  2. Zvýšenie indexu telesnej hmotnosti.
  3. Vyrážka, svrbenie, žihľavka.
  4. Vaskulitída.
  5. Depresie.
  6. Porucha spánku
  7. Halucinácie, zmätenosť.
  8. Zhoršené videnie.
  9. Poškodenie pamäte a sluchu.
  10. Dyskinéza.
  11. Mdloby.
  12. Retencia moču

Užívanie tohto lieku počas tehotenstva je žiaduce len na lekársky predpis, aby sa zabránilo komplikáciám, potratom, predčasnému pôrodu.

Cetrin je populárny liek proti alergii. Ľahká stráviteľnosť liečiva pomáha eliminovať prejavy alergií bez negatívnych následkov.

Tsetrin: návod na použitie

štruktúra

Každá tableta obsahuje 10 mg cetirizíniumchloridu.

Pomocné látky: laktóza, kukuričný škrob, povidón (K-30), magnéziumstearát, hypromelóza, kyselina sorbová, oxid titaničitý (E171), čistený mastenec, makrogol 6000, polysorbát 80, dimetikón.

popis

biele, okrúhle, bikonvexné tablety, potiahnuté, jedna strana je hladká, na druhej deliaca čiara.

Farmakologický účinok

Cetrín - antihistaminikum s antialergickým účinkom. Cetrín má výraznú afinitu k receptorom histamínu Hi. Účinky na cholinergné a serotonínové receptory Cetrin nemá žiadny účinok. V obvyklej terapeutickej dávke liek neprenikne cez hematoencefalickú bariéru, a preto neovplyvňuje centrálny nervový systém a nespôsobuje sedatívny účinok.

farmakokinetika

Cetrín sa dobre vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Kombinácia s jedlom prakticky neovplyvňuje absorpciu lieku. Maximálna hladina cetirizínu v krvi, ktorá sa rovná 0,3 μg / ml, sa dosiahne 1 hodinu po užití jednorazovej dávky. Liek je len mierne metabolizovaný v pečeni. Polčas liečiva je asi 10 hodín, u starších pacientov, asi 12 hodín, u detí 5-6 hodín. Väčšina cetirizínu sa vylučuje v moči bezo zmeny.

Cetirizín sa vo veľkej miere viaže na plazmatické proteíny.

Indikácie na použitie

Pre dospelých a deti od 6 rokov:

• liečba príznakov sezónnej a celoročnej alergickej rinitídy (senná nádcha, pollinóza); Maximálne trvanie liečby sezónnej rinitídy u detí je 4 týždne,

alergie

prihlásenie

Jeden z najčastejších ochorení, alergií, je charakterizovaný komplexom nepríjemných symptómov. Zdá sa, že je to spôsobené nesprávnou reakciou organizmu alebo častejšie aj príliš citlivým imunitným systémom.
Predposledná generácia alergií na farmaceutickom trhu je prezentovaná na príklade Cetrinu, podrobnejšie sa bude diskutovať o indikáciách a spôsoboch jeho použitia.

Riziko alergie

Niekedy sú alergické príznaky neviditeľné a maskované inými chorobami. Ale stáva sa, že existuje ohrozenie života. Napríklad alergická látka, ktorá vstúpi do tela v priebehu niekoľkých minút, spôsobuje opuch hrtanu alebo priedušiek, čo predstavuje ohrozenie života.

Príčinou takýchto prejavov sa stáva zlyhanie imunitného systému. Najčastejšie látky považuje za nebezpečenstvo pre telo a začína prejavovať veľmi násilnú reakciu.

Alergické pilulky

Existuje už niekoľko generácií liekov na boj proti tejto nepríjemnej chorobe. Medzi prvé patria Diazolin, Suprastin a Dimedrol. Pôsobia dobre, ale ovplyvňujú receptory histamínu a spôsobujú ospalosť, ako aj zníženie odozvy. Ich výhodou je prijateľná cena.

Druhá generácia liekov za cenu je o niečo drahšia, ale ich účinok na nervový systém je menší. Okrem toho ich činnosť prichádza rýchlejšie a trvanie akcie je oveľa dlhšie ako predchádzajúca generácia. Bez ohľadu na to, aké dobré sú pilulky, mali by byť koordinované s lekárom, pretože môžu ovplyvniť srdce.

Produkty tretej generácie obsahujú rýchlo pôsobiacu látku a veľmi málo vedľajších účinkov. Ich náklady sú však pomerne vysoké a výber liekov je malý.

Tsetrin z toho, čo pomáha

Droga Tsetrin patrí do druhej generácie antihistaminík. Cetirizín sa používa ako účinná látka. Vyrába sa vo forme tabliet a pre deti je sirup. Zmierňuje zápal, svrbenie a opuch a je tiež preventívnym opatrením proti alergickým reakciám. Môže eliminovať niektoré kožné reakcie, napríklad zavedením histamínu alebo studenej urtikárie.

Čítanie z Tsetrinu má nasledovné:

  • sezónna a celoročná alergická rinitída, ako aj zápal spojiviek;
  • rekurentná urtikária, chronická fáza;
  • Quincke opuch.

Počas obdobia spoločnej liečby sa liek používa na atopickú dermatitídu a alergické dermatózy.

Distribúcia liekov v tele

Vo vnútri tablety sa rýchlo vstrebáva z tráviaceho traktu. Krvná plazma za hodinu obsahuje maximálne množstvo liečiva. Použitie tabliet s jedlom nemení absorpciu, ale maximálna koncentrácia sa znižuje. U polovice pacientov užívajúcich cetirizín sa účinok lieku objaví do 20 minút po spotrebovaní 10 mg lieku. Tableta je platná približne jeden deň.

Redukcia reakcie pri opakovanom použití sa nevyskytuje. Po ukončení priebehu účinku tabliet trvá ďalšie 3 dni. Cetirizín vystupuje nezmenený cez obličky (2/3) a konečník (10%).

Tsetrin: indikácie na použitie - návod na užívanie piluliek a sirupu

Sirup je určený pre deti od 2 rokov a od 6 rokov môžete použiť tabletovú formu. Liek sa odporúča užívať večer a raz. Jesť nehrá žiadnu úlohu pri používaní lieku.

Príjem sirupu

Požadované množstvo liečiva sa určuje podľa počtu rokov, ktoré má pacient:

  1. Ak sú to deti vo veku 2-6 rokov, potom musíte užívať 5 ml sirupu, tj lyžičku na jednorazové použitie. Je možné, že dieťa nebude môcť vypiť plnú lyžicu, potom bude musieť byť rozdelená na polovicu a podaná 2 krát (ráno a večer).
  2. Ak sirup vypije deti vo veku 6 rokov a staršie, ako aj dospelí, pred spaním získajte 10 ml. Túto dávku je možné rozdeliť na dve dávky.

Pacienti v pokročilom veku s normálnym fungovaním obličiek môžu užívať Tsetrin v rovnakom množstve ako dospelí. Pre tých, ktorí majú problémy s obličkami, je potrebný ďalší cyklus užívania tohto lieku, ktorý je lepšie prediskutovať s lekárom.

Niekedy je tu otázka týkajúca sa Tsetrinu, z ktorej pomáha lepšie. Odpoveď však nebude príliš jednoduchá, pretože všetko závisí od trvania choroby, veku pacienta a stavu jeho tela. Stáva sa, že existuje zvýšená citlivosť na sirup, potom je lepšie liek zmeniť.

Predávkovanie sirupom

Príjem viac ako 50 ml sirupu môže spôsobiť predávkovanie. Symptómy môžu byť rôzne:

  • v ústach nie sú sliny;
  • má tendenciu spať;
  • zastavenie vylučovania moču;
  • výskyt zápchy;
  • podráždenosť a úzkosť.

Eliminácia predávkovania sa vykonáva hlavne umývaním žalúdka. Pre ďalšiu liečbu je lepšie poradiť sa s lekárom.

Užívanie tabletiek

Forma tabliet Tsetrina sa môže používať od 6 rokov. Pilulka sa prehltne ako obvykle a zapije sa malým množstvom vody. Recepcia je na jedno použitie a vo forme sirupu večer. Dospelí pijú na celej tablete a je lepšie, aby ich deti rozdelili na dvakrát. Ak sa vyskytnú abnormality vo funkcii obličiek, dávka sa zníži na polovicu.

Predávkovanie tabletkami

Užívanie viac ako 3-4 piluliek naraz spôsobuje predávkovanie. Jeho príznaky sú nasledovné:

  • vedie k spánku;
  • kožná vyrážka alebo svrbenie;
  • močenie je oneskorené;
  • prejavy únavy a triašky;
  • zrýchlený tep.

Ošetrenie je rovnaké ako po použití sirupu.

Cetrin pre deti

Deti Ukazovatele Tsetrinu na použitie sú rovnaké ako u dospelých. Použitie Cetrinu pre malé deti sa odporúča len ako sirup a tablety od 6 rokov. Použitie liekov pomáha eliminovať svrbenie, ktoré spôsobuje ťažké škrabance a bolestivé rany. Dieťa spí ticho v noci. Pravidelné užívanie pomáha znížiť ďalšie alergické prejavy priedušiek a kože. Riziko takýchto komplikácií, ako je bronchiálna astma, sa teda znižuje. Ak bola dávka omylom vynechaná, v žiadnom prípade by sa v ďalšom prípade nemala zvýšiť. Stačí dať správnu sadzbu.

Ako dlho musíte piť Tsetrin

Koľko dní musí piť Tsetrin závisí od toho, ako alergia a jej závažnosť. Ak je to len akútna alergická reakcia, potom to bude trvať od 10 do 14 dní. Zmiznutie symptómov je možné skôr, potom je príjem liečiva ukončený v kratšom čase. To znamená, že akonáhle zmiznú všetky alergické príznaky, liek prestane piť. V tomto prípade je však neprijateľné liečiť Zetrinom dlhšie ako dva týždne.

Pre prevenciu alergických exacerbácií bude priebeh liečby dlhší. V tomto prípade sa liek musí vypiť aspoň mesiac. Na profylaktické účely sa odporúča použiť Tsetrin počas celého obdobia, počas ktorého je nežiaduci účinok alergénu.
Pri bronchiálnej astme sa liek používa v kombinácii s inými liekmi. Pre túto možnosť je optimálny počet dní od 15 do 20. Potom nasleduje týždenná prestávka a ďalšie obnovenie recepcie.

Pre deti predškolského veku s dermatitídou sa Cetrin používa ako prostriedok na prevenciu vzniku ochorenia, mal by sa robiť 3-4 krát ročne. Kurzy trvajú dva týždne. Pri kúpe tohto lieku pre deti by rodičia mali vedieť o Tsetrine: z toho, čo tieto pilulky alebo sirup sú a ako ich správne aplikovať.

Nežiaduce následky

Tsetrin v akejkoľvek forme má podobné, nepriaznivo ovplyvňujúce organizmus, následky. Ich prejav sa pozoruje najmä v centrálnom nervovom systéme (CNS) a zažívacom systéme. Pre pohodlie sú uvedené v tabuľkovej forme.

Tsetrin: návod na použitie

Liek Cetrin je antialergické činidlo zo skupiny blokátorov receptora histamínu H1.

Forma uvoľňovania a zloženie liečiva

Liek Cetrin je dostupný vo forme tabliet na orálne podávanie. Biele tablety, potiahnuté enterosolventným ochranným povlakom, konvexné na oboch stranách, okrúhle, balené v blistroch po 10 kusoch (1-3) v kartónovej škatuli, k prípravku je pripojené podrobné zhrnutie s opisom lieku.

Každá tableta obsahuje 10 mg aktívnej zložky - dihydrochlorid cetirizínu, ako aj množstvo ďalších pomocných látok vrátane monohydrátu laktózy.

Indikácie na použitie

Liek Cetrin sa predpisuje pacientom na rýchle zmiernenie alergických záchvatov a prevenciu alergických reakcií spôsobených týmito stavmi:

  • alergická rinitída, ktorá sa často vyskytuje počas kvitnutia bylín a ambrózie;
  • alergická konjunktivitída;
  • urtikáriu, vrátane idiopatickej formy;
  • senná nádcha;
  • slzenie a ťažká rinorea;
  • svrbenie kože s dermatitídou, ekzémom, neurodermatitídou;
  • angioedém;
  • alergická reakcia na UV žiarenie;
  • alergická reakcia na bodnutie včiel, komáre, mláďatá, mláďatá.

Tablety Tsetrinu sú často predpisované pacientom, ktorí sú náchylní na alergie, ako profylaktický pri užívaní určitých liekov alebo konzumácii alergénov.

kontraindikácie

Tablety Tsetrinu majú určité obmedzenia aplikácie, preto sa pred začatím liečby odporúča pozorne si prečítať priložené pokyny. Liek je kontraindikovaný u pacientov s nasledujúcimi stavmi:

  • ochorenia obličiek alebo pečene v ťažkom štádiu, sprevádzané dysfunkciou orgánu;
  • vek do 6 rokov (pre túto liekovú formu);
  • precitlivenosť na liečivo;
  • tehotenstvo a dojčenie;
  • intolerancia laktózy, syndróm malabsorpcie;
  • akútne zlyhanie pečene.

Liek má tiež množstvo relatívnych kontraindikácií, keď je liečba možná pod dohľadom lekára a v minimálnej účinnej dávke. Takéto obmedzenia sú:

  • poruchy srdcového rytmu, najmä bradykardia;
  • epilepsiu a iné ochorenia centrálneho nervového systému;
  • vo veku nad 65 rokov.

Dávkovanie a podávanie

Pretože liek Cetrin má predĺžený (dlhodobý) účinok, tablety sa užívajú len raz denne v dávke 10 mg lepšie cez noc. Pilulka sa okamžite prehltne, bez mletia, zapije sa dostatočným množstvom vody.

Deti staršie ako 6 rokov sa vypočítajú individuálne v závislosti od indikátorov telesnej hmotnosti. Liečba začína 5 mg (1/2 tableta) 1 krát denne. Trvanie liečby určuje lekár pre každého jednotlivého pacienta.

Použitie počas gravidity počas laktácie

Štúdie a klinické štúdie lieku Cetrin a jeho účinkov na graviditu a vývoj plodu neboli vykonané. Vzhľadom na nedostatok informácií o bezpečnosti tabliet pre matku a plod, liek Tsetrin nie je predpísaný tehotným ženám.

Účinná zložka tabliet sa vylučuje do materského mlieka a môže preniknúť do tela dieťaťa, takže liek Cetirizine sa neodporúča pre dojčiace matky. V prípade potreby sa odporúča liečba dojčiacej matky, aby sa vyriešil problém ukončenia laktácie.

Vedľajšie účinky

Vo väčšine prípadov je liek Cetrin normálne tolerovaný pacientmi, ale ak prekročíte dávku, hypersenzitivita na zložky tablety alebo neznášanlivosť na zložky tablety sa môže prejaviť vedľajšími účinkami:

  • na strane orgánov tráviaceho traktu - sucho v ústach, ťažký smäd, ťažkosť v žalúdku, pálenie pozdĺž pažeráka, nechutenstvo, niekedy nauzea, zápcha, abnormálna funkcia pečene, zvýšená aktivita pečeňových transamináz;
  • z nervového systému - závraty, ospalosť, letargia, únava, bolesť hlavy, podráždenosť, apatia;
  • alergické reakcie - vyrážka na koži, svrbenie kože, žihľavka, červené škvrny na lícach, kašeľ a bolesť hrdla alergickej povahy;
  • na strane kardiovaskulárneho systému - zmeny krvného tlaku, srdcový tep, bolesť na hrudníku, bradykardia, poruchy srdcového rytmu.

Ak sa vyskytne jeden alebo viac vedľajších účinkov, liečba liekom by sa mala okamžite zastaviť a vyhľadať lekára.

predávkovať

V prípade pravidelného prekročenia predpísanej dávky alebo predĺženého nekontrolovaného používania tabliet vo veľkých množstvách sa u pacienta vyvinú príznaky predávkovania, ktoré sa klinicky prejavujú zvýšenými popísanými vedľajšími účinkami, depresiou vedomia, zvýšeným krvným tlakom a vnútroočným tlakom a rozvojom zlyhania obličiek a pečene.

Liečba predávkovania zahŕňa okamžité zrušenie liekovej terapie, výplach žalúdka, podávanie entrosorbentov a v prípade potreby symptomatickú liečbu. Kým by stabilizácia pacienta nemala byť pod dohľadom lekára.

Interakcia lieku s inými liekmi

Pri súčasnom menovaní tabliet Cetrinu s teofylínom sa znižuje klírens Cetirizínu, čo by sa malo brať do úvahy a nemala by umožňovať túto interakciu s liekom.

Neodporúča sa predpisovať tablety Tsetrinu súbežne s antacidami alebo enterosorbentmi, pretože táto interakcia s liečivom vedie k zníženiu terapeutického účinku Cetirizínu.

Pod vplyvom Cetrinu sa zvyšuje terapeutický účinok sedatív, antidepresív a psycholeptík, takže pacient môže s touto liekovou interakciou pociťovať ospalosť, letargiu, letargiu.

Špeciálne pokyny

Tablety Tsetrinu sa majú predpisovať starším pacientom opatrne, pretože majú zníženú glomerulárnu filtráciu v obličkách, čo zvyšuje riziko vedľajších účinkov obličiek.

Počas liečby tabletami Tsetrinu by sa alkohol nemal konzumovať, pretože sa tým zvyšuje riziko vzniku vedľajších účinkov centrálneho nervového systému a zvyšuje sa pravdepodobnosť poškodenia pečene.

Liek v tejto dávkovej forme nie je predpísaný deťom mladším ako 6 rokov, pretože nie sú žiadne skúsenosti s používaním tabliet v tejto vekovej skupine a bezpečnosť lieku nebola stanovená. Ak je to potrebné, vymenovanie antihistaminika pre deti mladšie ako 6 rokov, lekár vyberie liek vo forme perorálnych kvapiek.

Počas liekovej terapie by ste sa mali vyhýbať vedeniu vozidla a ovládaniu zariadenia, ktoré vyžaduje vysokú koncentráciu pozornosti. Je to spôsobené pravdepodobnosťou náhleho závratu a ospalosti pod vplyvom tabliet.

Analógy tabliet Tsetrin

Analógy liečiva Cetrin sú:

  • Zyrtec kvapky a pilulky;
  • Cetirizínové tablety a kvapky na perorálne podávanie;
  • Zodak kvapky;
  • Tablety Zodak Express;
  • Claritinové tablety, sirup;
  • Loratadín.

Pred výmenou predpísaného lieku s jeho analógom by ste sa mali oboznámiť s priloženým návodom na kontraindikácie a vekové obmedzenia.

Dovolenkové a skladovacie podmienky

Tablety Tsetrin sa predávajú z lekární bez lekárskeho predpisu. Uchovávajte liek sa odporúča mimo dosahu detí, pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov. Čas použiteľnosti tabliet od dátumu výroby je 2 roky, neužívajte perorálne po dátume exspirácie.

Cena Tsetrinu

Náklady na Cetrin v lekárňach v Moskve v priemere 175 rubľov.

Tsetrin, návod na použitie

Symptómy rôznych alergických reakcií sa eliminujú antihistaminikami. Tsetrin patrí do tejto skupiny liekov.

Jeho použitie je možné pri liečbe dospelých aj mladých pacientov alergika, počnúc dvomi rokmi.

Liek neinhibuje fungovanie centrálneho nervového systému a takmer nespôsobuje sedáciu.

Liečba Zetrinom má byť taká, ako je uvedené, berúc do úvahy kontraindikácie a možné vedľajšie účinky.

Forma uvoľňovania Tsetrinu

Cetrin vyrába indická farmaceutická spoločnosť a je k dispozícii v dvoch formách, ako je sirup alergickej reakcie a vo forme tabliet.

Sirup sa používa hlavne v pediatrickej praxi.

Vyrába sa (niektoré označujú túto formu uvoľňovacích kvapiek) vo farebných sklenených fľašiach.

Cetrínový sirup sa javí ako transparentný, mierne žltkastý, bez akýchkoľvek nečistôt a má ovocnú vôňu.

Tablety sú balené v blistroch po 10, 20 alebo 30 kusoch. Nad bikonvexnými tabletami s rizikom obaleným bielym obalom.

Chemické zloženie Cetrinu

Hlavnou účinnou látkou kvapalnej aj pevnej formy cefrínu je cetirizín, v tablete 10 mg, v sirupe 1 ml - 1 mg.

Preto, keď sa predpisuje liečebný režim s minimálnymi dávkami liečiva, je vhodnejšie použiť kvapalnú dávkovú formu.

Sirupy okrem cetirizínu obsahujú aj pomocné látky, ktoré zlepšujú absorpciu hlavnej zložky.

Tieto látky zahŕňajú: sacharózu, glycerín, sorbitol, citrát sodný, ovocnú príchuť a niekoľko ďalších zložiek.

Zloženie tabliet, okrem cetirizínu, zahŕňalo škrob, laktózu, stearát horečnatý, povidón.

Terapeutický účinok použitia Cetrinu

Cetrin je antihistaminikum druhej generácie.

Skupina týchto liečiv sa vyznačuje najnižším účinkom na centrálny nervový systém v porovnaní s prvou generáciou antihistaminík.

V dôsledku toho sú vedľajšie účinky vo forme ospalosti, inhibície, inhibície reakcií v Tsetrine exprimované len v malej miere.

Menší a antialergický účinok na rozdiel od antihistaminík patriacich do prvej generácie.

To znamená, že Cetrin môže byť charakterizovaný ako antihistaminikum s miernym antialergickým účinkom as najmenším počtom možných nežiaducich reakcií.

Terapeutický účinok použitia Cetrinu poskytuje jeho hlavná účinná látka cetirizín.

Táto chemikália je blokátorom zápalových mediátorov pre alergie - receptory histamínu.

V dôsledku väzby a blokovania histamín nemôže mať účinky na telo. Preto sa alergická reakcia stále na úrovni buniek nevyvíja a nie sú žiadne vonkajšie príznaky alergie, to znamená svrbenie, opuch, bolesť, kýchanie.

S už sa vyvíjajúcou alergickou reakciou Cetrin znižuje množstvo produkovaného histamínu a tiež redukuje postup eozinofilov na zameranie alergie.

Pokles eozinofilov vedie k poklesu neskorých štádií alergických reakcií.

Okrem antihistaminického účinku má Cetrin aj protizápalové vlastnosti.

Ak používate tento liek ako profylaktický prostriedok, môžete znížiť citlivosť bronchiálnych buniek na rozvoj alergickej reakcie.

To zase znižuje a znižuje závažnosť záchvatov u ľudí s astmou. Rovnakú vlastnosť liečiva možno použiť na prevenciu urtikárie a dermografizmu.

Terapeutický účinok po použití Tsetriny sa začína vyvíjať asi za 20 minút a trvá jeden deň.

Po prerušení liečby pretrváva jeho antialergický účinok tri dni.

Medzi hlavné terapeutické účinky lieku Cetrin pôsobiace proti alergiám patria:

  • Prevencia opuchu a jeho redukcia.
  • Eliminácia alergického svrbenia.
  • Zníženie priepustnosti kapilárnych stien.
  • Odstránenie kŕčov hladkými svalmi.

Cetrin nielenže pôsobí ako liek proti alergiám, ale aj tento liek používa ako profylaktický prostriedok, ktorý zabraňuje vzniku neznášanlivosti.

Hlavné indikácie pre použitie lieku Tsetrin

Tablety a tekutá forma lieku Tsetrin Allergists predpísané v prípade nasledujúcich alergických reakcií:

  • Celoročná alebo opakovaná sezónna rinitída.
  • Alergická konjunktivitída.
  • Senná nádcha.
  • Žihľavka.
  • Dermatóza s intenzívnym svrbením kože.
  • Ekzém.
  • Bronchiálna astma.
  • Napučanie Quincke.

Vlastnosti liečby Cetrinom

S vymenovaním Tsetrina si to môžete, bez ohľadu na jedlo. Tablety a sirup lieku sa musia opláchnuť malým množstvom vody.

Deti od dvoch rokov môžu byť liečené sirupom, od veku šiestich rokov môžu byť už použité v terapii.

Trvanie lieku vám umožňuje užívať ho len raz denne a najlepšie v rovnakom čase.

Alergológovia odporúčajú piť predpísanú dávku lieku vo večerných hodinách, takže to nebude možné, keď sa Tsetrina počas dňa použije trochu ospalosť.

Dávka sirupu sa určuje podľa veku osoby:

  • Na liečbu detí vo veku od dvoch do šiestich rokov sa odporúča 5 ml lieku. V niektorých prípadoch sa denná dávka môže rozdeliť rovnomerne a vypiť 2,5 ml bude potrebné ráno a večer.
  • Na liečbu detí starších ako šesť rokov a dospelých potrebujú 10 ml sirupu denne, táto dávka môže byť tiež rozdelená na dve.

Osobitná dávka indikácií testov je určená pre osoby s renálnou insuficienciou.

Predávkovanie liekom sa stane, ak pijete naraz viac ako 50 ml lieku.

Keď sa zobrazí:

  • Suchosť v ústach.
  • Ospalosť, letargia.
  • Zápcha.
  • Zníženie av závažných prípadoch úplné zastavenie vylučovania moču.
  • Zvýšená podráždenosť, úzkosť.

Ak sa zistí predávkovanie, liečba sa začína dôkladným umývaním žalúdka. Z liekov sa používajú lieky, ktoré normalizujú krvný tlak, močenie, respiračné funkcie.

Vlastnosti použitia tabliet Cetrin.

Pri predpisovaní tabliet Tsetrin sa jednoducho prehĺtajú bez žuvania a opláchnu vodou.

Trvanie terapeutického účinku umožňuje používať tento liek raz denne na liečbu a je lepšie to robiť vo večerných hodinách, takže nebude mať žiadne nepríjemné pocity z ospalosti.

Dávkovanie pre dospelých a deti, ktoré majú už šesť rokov, je rovnaké.

Pilulka v liečbe alergií u detí je lepšie rozdeliť na dve dávky - večer a ráno.

Pacienti so zhoršenou funkciou obličiek užívajú polovicu pilulky denne.

Pri stanovení príznakov precitlivenosti lieku, musí byť zrušený, a bude konzultovať s lekárom na preskúmanie režimu liečby.

Prestaňte užívať Cetrin tri dni pred vykonaním alergických testov.

Pri liečbe tohto antihistaminika nemôže piť alkohol.

Kvôli možnému rozvoju ospalosti tsetrínu počas liečby týmito liekmi je potrebné vyhnúť sa situáciám, v ktorých je potrebná maximálna koncentrácia pozornosti a vysoká rýchlosť reakcie.

Predávkovanie tabletami tsetrínu.

Vyskytuje sa vtedy, ak užívate viac ako tri tablety naraz.

Medzi príznaky predávkovania patria: ospalosť, zvýšený svrbenie, vyrážka, úzkosť, poruchy močenia, tras, palpitácie a vysoká únava.

Eliminácia príznakov predávkovania sa začína výplachom žalúdka, potom sa používa symptomatická liečba.

Posilnenie alebo oslabenie terapeutického účinku Cetrinu pri jeho užívaní spolu s liekmi z iných skupín sa počas testov nezistilo.

Mali by ste však starostlivo skombinovať tsetrin a sedatíva.

Vlastnosti použitia Tsetrinu pri liečbe detí

Použitie Cetrinu v pediatrickej praxi vám umožňuje rýchlo zachrániť dieťa pred mnohými príznakmi alergií, vrátane svrbenia.

Kožné zmeny pri alergiách, prejavujúce sa svrbením, prinášajú dieťaťu veľa nepohodlia a nútia ho poškriabať pokožku, čo môže viesť k pridaniu sekundárnej infekcie.

Tsetrin rýchlo odstraňuje najbolestivejšie svrbenie, normalizuje spánok a zabraňuje vzniku infekčných lézií na koži.

Pri pravidelnom užívaní Cetrin znižuje riziko vzniku alergie respiračného zlyhania.

V prípade neznášanlivosti určitého alergénu sa môže prejaviť ako kŕč priedušiek a hrtanu, ťažkosti s dýchaním, opuch slizníc dýchacích ciest, dýchavičnosť a udusenie.

Cetrin teda zabraňuje prechodu kožných symptómov pri alergii na dýchací systém, to znamená, že liek, keď sa používa včas, je profylaktický proti bronchiálnej astme a alergickej rinitíde.

Dávka lieku je vždy určená vekom dieťaťa. Sirup a tablety v dennej dávke by mali byť rozdelené na dva krát, takže liek je lepšie tolerovaný.

Pre liečbu malých detí je lepšie používať sirup, vonia lahodne, sú príjemné na chuť a vstrebávajú sa rýchlejšie.

Keď preskočíte dávku, nemusíte ju pre ďalšiu dávku zdvojnásobiť.

Používa Tsetrin počas tehotenstva?

Počas tehotenstva a celého obdobia dojčenia dieťaťa sa Cetrin nepoužíva, to znamená, že tento liek je kontraindikovaný.

Je to spôsobené prenikaním hlavnej aktívnej zložky cez placentu, čo môže nepriaznivo ovplyvniť znášku a tvorbu miechy a mozgu.

Počas dojčenia Cetrin vo veľkých množstvách vstupuje do mlieka, takže dieťa dostane aj liek s ním.

Trvanie používania Tsetrinu

Dĺžka liečby Zetrinom je určená celou skupinou faktorov. Najdôležitejšie z nich sú - závažnosť príznakov alergií a povaha priebehu neznášanlivosti.

  • Na odstránenie akútne sa vyvíjajúcej alergickej reakcie sa liek používa maximálne dva týždne. Ak sa príznaky ochorenia zastavia čoskoro, liek sa zastaví.
  • Pri používaní Cetrinu ako prostriedku na prevenciu alergií môže jeho užívanie dosiahnuť jeden a pol mesiaca. Alergológovia odporúčajú používať tento liek ako profylaktický prostriedok počas celého obdobia prítomnosti alergénu v okolitom priestore, zvyčajne pre sezónnu pollinózu.
  • Cetrín tiež dopĺňa základnú terapiu pri liečbe bronchiálnej astmy. V tomto prípade je liek predpísaný maximálne tri týždne, potom je jeden týždeň prestávka a liečebný režim sa opakuje.
  • Deti mladšie ako 7 rokov so sklonom k ​​alergickej dermatitíde môžu používať Tsetrin dva týždne až štyrikrát ročne.

Cetrin a jeho vedľajšie účinky

Ako tablety, tak aj kvapalná forma liečiva môžu spôsobiť množstvo takmer identických vedľajších účinkov, ktoré ovplyvňujú najmä centrálny nervový systém.

Po príznakoch sa vyskytujú nežiaduce reakcie:

  1. Bolesť hlavy, občasné závraty, slabosť, ospalosť.
  2. Dyspeptické príznaky, plynatosť, sucho v ústach, bolesť brucha.
  3. Kožná vyrážka, svrbenie.

S rozvojom výrazných vedľajších účinkov je Tsetrin zastavený a lekár predpisuje ďalšie antihistaminikum.

kontraindikácie

Existuje niekoľko kontraindikácií použitia Cetrinu.

  • Individuálna neznášanlivosť zložiek liečiva.
  • Tehotenstvo a dojčenie.
  • Sirup nie je schválený na použitie u detí mladších ako 2 roky, tablety pre deti do šiestich rokov.

S opatrnosťou sa liek používa na liečbu starších ľudí a pacientov s renálnou insuficienciou.

Analógy lieku Cetrin

V lekárenskom reťazci si môžete kúpiť analógy Cetrinu a lieky s názvami synoným.

Lieky-synonymá sú tie lieky, ktoré majú cetirizín, ale majú rôzne názvy.

Analógy sú liečivá patriace do skupiny antihistaminík s rôznymi aktívnymi zložkami v kompozícii.

Známe lieky s cetirizínom sú:

  • Alerza, Allertek, Zyrtek, Cetirizin DS, tablety Tetirinax, tablety Zodac a tekutá forma, tablety Zetak, sirup Cetrin.

Všetky synonymá.

Známe analógy Tsetrinu sú:

• Tablety Diazin, Dramina, Ketotifen, LauraHexal, Claritin, Kestin a iné antihistaminiká.

Všetky analógy.

Lieky na alergie by mali vždy vybrať lekára.

Ale môžete nahradiť Tsetrin sami analogickými drogami v prípade, že tento liek nie je v lekárni.

Porovnanie s analógmi

Tsetrin ani Zyrtec.

Obidve liečivá obsahujú jednu hlavnú účinnú látku, cetirizín, takže sú to dve dvojité liečivá.

Avšak medzi lekármi sa predpokladá, že Zyrtek cetirizín je lepšie purifikovaný, a preto má menej vedľajších účinkov.

Hlavným faktorom v tomto prípade, ktorý ovplyvňuje výber lieku, je cena.

V tsetrina je oveľa nižšia, čo znamená, že môžete ušetriť peniaze na lieky tu, pretože každý vie, že choroba nejde sama.

Tsetrin alebo Suprastin?

Obe drogy patria do rôznych generácií, Suprastin do prvej a Tsetrin do druhej.

Preto je logické predpokladať, že druhá generácia je lepšia ako prvá generácia, a to je naozaj tak.

Tsetrin má menej blokových efektov ako Suprastin a to je jeho hlavná výhoda.

Suprastin má však veľký antialergický účinok a pôsobí silnejšie. V kombinácii s vedľajšími účinkami však všetky tieto účinky môžu zmiznúť.

Preto je lepšie ho vziať do nemocnice pod dohľadom lekárov, pretože vedľajšie účinky môžu byť nepredvídateľné.

Deti do 12 rokov, ľudia za volantom tejto drogy sú vo všeobecnosti kontraindikované.

Tsetrin je lepšie si vziať doma, čo lekári nezakazujú.

Tsetrin alebo Claritin?

Hlavným rozdielom medzi týmito liekmi je ich generácia. Ako už vieme, Cetrin je antialergický liek druhej generácie a Claritin je už tretí.

Claritin má menej vedľajších účinkov, čo znamená, že je bezpečnejší. Antialergické pôsobenie je pre neho tiež silnejšie, preto ho lekári odporúčajú častejšie.

Ale Tsetrin je oveľa lacnejší ako Claritin, tak veľa alergikov sa rozhodne pre neho.

Recenzie Cetrinus

Existuje veľa recenzií o Cetrinus a v podstate všetky z nich sú pozitívne. Účinok lieku skutočne príde za 20 minút, ako je uvedené v pokynoch.

Bolo tiež potvrdené, že reziduálny účinok liečiva počas najmenej troch dní.

Najmä tam boli pozitívne hodnotenia týkajúce sa ceny lieku v porovnaní s analógmi, napríklad Zodak alebo Claritin.

Mnohí ľudia s alergiami, ktorí prešli z Zodaku na Tsetrin, si nevšimli rozdiel medzi týmito dvoma liekmi okrem ich nákladov.

Nemožno však povedať, že by liek vyhovoval všetkým. Zriedkavo, ale stále boli prípady, keď sa nedosiahol antihistaminický účinok použitia Tsetrinu.

Ako však priznávali samotní pacienti, toto nebolo primárne spôsobené samotným liekom, ale individualitou každého alergického organizmu a zriedkavými formami ochorenia, napríklad alergiami na chlad alebo farbením vlasov.

Tiež boli prípady, keď pacient mal kýchanie a výtok z nosa, sprevádzaný silným výtokom z nosa.

Pacientka si myslela, že je to alergia, pričom užívala Cetrin, ktorý prekvapivo nepomohol vôbec.

V dôsledku toho sa ukázalo, že pacient mal počiatočné štádium akútneho respiračného ochorenia (akútne respiračné ochorenie), ktoré, podobne ako alergie, má vyššie uvedené príznaky a lieky sa museli brať úplne inak.

Ale s hlavnými príznakmi alergie, napríklad vyrážka a svrbenie na koži, kýchanie, výtok z nosa, sčervenanie očí, Cetrin zvláda úplne dobre, takže odporúčame tento liek na použitie.